Momentka z prvoligového utkání mezi fotbalisty Brna (v červeném) a Bohemians

Momentka z prvoligového utkání mezi fotbalisty Brna (v červeném) a Bohemians | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Brno - Bohemians 0:0, domácí vyválčili bod, hosté ještě neinkasovali

• 20
Potřetí v řadě skončil ligový zápas mezi Brnem a Bohemians na stadionu v Srbské ulici bez gólů. Pro domácí Zbrojovku to znamená zisk prvního bodu po návratu do nejvyšší fotbalové soutěže.

Brno minule nezvládlo vstup do ligy proti Spartě, které podlehlo 1:4. Proti dalšímu pražskému soupeři tak dojem alespoň částečně napravilo. Bohemians ani ve druhém kole neinkasovali. Minule porazili Mladou Boleslav 4:0.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

„Po dvou utkáních doma máme mínus pět v tabulce pravdy, to není moc příjemná bilance. Nicméně my jsme se chtěli v utkání proti Bohemians rehabilitovat a omluvit fanouškům za první poločas se Spartou, což z hlediska nasazení, bojovnosti a pracovitosti jsme splnili,“ řekl brněnský trenér Miloslav Machálek v nahrávce pro média.

Povinné testy na koronavirus odhalily v pátek v týmu Bohemians jednoho nakaženého, konání ligového duelu to ale neohrozilo. V brněnské bráně dostal tentokrát šanci Šustr, který kryl v prvním kole záda ze střídačky Floderovi.

V úvodu utkání dvakrát prověřil brankáře Le Gianga útočník Růsek, v obou případech ale jeho zakončení chyběla razance. Na druhé straně zpracoval skákající míč na hranici vápna Bartek, který podepsal v průběhu týdne s vršovickým klubem novou smlouvu, a jeho pokus vyrazil gólman Šustr až s velkými problémy.

Zbrojovka byla po většinu úvodního dějství směrem dopředu nebezpečnější, přesto mohli jít před pauzou do vedení hosté. V 37. minutě netrefil Hronek po kličce z úhlu poloprázdnou bránu a vzápětí si s pohotovým Vaníčkovým volejem poradil Šustr. Na druhé straně byl včas na zemi Le Giang při Čermákově ráně k tyči.

„Škoda, že jsme nevyužili náš tlak a sérii standardních situací v prvním poločase. Kdybychom vstřelili gól, věřím, že bychom to utkání už dovedli do vítězného konce,“ konstatoval Machálek.

„Pravda je hlavně, že jsme se nedokázali prosadit fotbalově. Do hry jsme se dostali až někdy po 30. minutě. Bylo tam hodně chyb,“ doplnil kouč Bohemians 1905 Luděk Klusáček.

Otevřená partie pokračovala i po změně stran a s větší chutí nadále hrál nováček soutěže. V 54. minutě byl blízko úvodní trefě a svému prvnímu ligovému gólu Hladík, nekompromisní ránou na přední tyč ale trefil jen spojnici tyčky a břevna.

V závěrečné dvacetiminutovce už se oba celky přece jen zaměřily spíš na udržení čistého konta a větší šance už diváci na stadionu v Srbské neviděli. Brankář Pražanů Le Giang tak i po druhém utkání sezony drží neprůstřelnost.

„Říkal jsem i hráčům před zápasem, ať jsou pokorní. Když to bude na bod, tak bereme bod. Když budeme hrát dobře, tak jsme schopní vyhrát. Ale tentokrát naše hra nebyla taková jako minule (při výhře 4:0 nad Mladou Boleslaví) a nezasloužili jsme si vyhrát,“ prohlásil Klusáček.