Diskuse k článku

Za korupci ve fotbale je stíháno devět lidí

Policie se ve fotbalové korupční aféře zabývá dalšími třemi zápasy Synotu: se Zlínem, v Teplicích a v Příbrami. Znovu se mezi obviněnými objevila jména rozhodčích Hlaváče a Krátkého, ale přibyli další: sudí Řehoř s Cichým a vedle nich Štefanko, bývalý sportovní ředitel Synotu. Šéf klubu Ivo Valenta naopak zatím stíhán není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pavduf

Presumce neviny
Pokud existuje, tak by se mělo na všechny, až do vynesení rozsudku, dívat jako na nevinné. Nemyslíte?!
0/0
12.6.2004 9:43

MychalB

souhals Janča 1
pan Károlyi mě včera fakt dojal. Doufá, že vyřešením aféry Synot se český fotbal očistí. Tak nevím, buď  hodně naivní nebo jsme naivní my, co mu to prostě nesežereme. Začínám věřit tomu, že Synot bude zaříznut (jestli po právu, to rozhodne soudní jednání s obviněnými) a liga pojede dál a pan Károlyi bude zase chrupkat jako mimčo s čistým svědomím. Prostě vlk se nažere a koza zůstane (skoro)celá.
0/0
11.6.2004 9:45

JohnX

Re:
To není o naivitě, ale o skepsi .... vždy se dá na vše pohlížet dvěma úhlama pohledu, proč vždy převládá ten negativní ? Tak prostě doufej a věř, třeba budeš příjemně překvapený (nebo taky ne). ;-)
0/0
11.6.2004 12:02

zvarak

Re:
Janco 1, pozorně čtu tvé příspěvky, protože sleduji už fotbal trochu déle, tak ti řeknu jednu takovou věc.Představ si jakou má trener Jarolím v čechách smůlu nebo co to je, Snad je to tenhle Jarolím ale on hrával jednu dobu v České Lípě, nevím jestli nedělal současně trenera , no a údajně se měl podílet na prodávání zápasů nebo něco v tomto smyslu a musel odejít protože ten klub zkrachoval, je to informace z hospůdky ,ale pak nějak byl nucen odejít ze slávie, možná že mezitím ještě někde hrál, no a ted ten Synot , zase je to kolem peněz , no není to smůla.Vlastně byl ještě ve Francii. Co tomu říkáš. Asi je to blbost, co?
0/0
11.6.2004 12:53

Janča 1

Re:
Díky předem, že mé příspěvky čteš a dokonce pozorně (nevím čím jsem si to zasloužila...cha,cha). Asi tě zklamu, ale o Jarolímovi to co píšeš nevím. Já ho registruju (jelikož už něco pamatuju) jako hráče Slávie, pak mám dojem šel do Francie. Po návratu hrál za Bohemku - dokonce měl nějaké repre. starty. Coby trenér byl asi poprvé v Příbrami, pak dělal ve Slávii asistenta - poté hl. kouče (to si pamatuju přesně, jelikož dotáhl mužstvo na 2. místo a byl odejit - projevil tehdy velkou otrávenost..). Pak se tu na to vykašlal a vzal si ho Ivan Hašek do Štrasburku jako asistenta - další už znáš...:o))
0/0
11.6.2004 13:06

zvarak

Re:
Dik ,tak to byl jinej Jarolím.
0/0
11.6.2004 13:34

jefferson3

Včera ve zprávách na Nově...
sponzoři dávali ze svých černých fondů klubům na ůplatky prostředky a jednomu týmu už policie kontrolovala účetnictví......  který to asi byl.....
0/0
11.6.2004 9:19

chobotel

Ještě než začne EURO,
bych si chtěl vyřešit otázku, která mně trápí už několik měsíců. Kocku, jezdec na kopírce (nebo plotru-to je mi jedno) je v hierarchii Tvého úřadu nad poslíčkem nebo za ním?
0/0
11.6.2004 9:09

kallimero2

Praha smrdí!
Jak to válčila Sparta proti Žižkovu,to by člověk zvracel.Ale když se daří hrát fotbal jinde než v Praze,tak se plive špina nejen na synot,ale u na Baník.Jen tak dál,s takovou si to budem na Moravě kopat i bez cajzlů...  
0/0
11.6.2004 8:35

shimansky

Re:
Jasně ty u na Baňyku. Tim nejlepšim co liga ma je pan Hastik a ostravšti chuligani  .
0/0
11.6.2004 9:08

Janča 1

pokračování
Daleko víc než tento fotbalový případ mě vadí korupce ve zdravotnictví, školství, ve státní správě, policii, justici - paradoxem je, že právě tahle sorta lidí chce něco řešit a někoho odsuzovat.... to už fakt prostě hlava nebere - aspoň ta moje "málo inteligentní"....!!! Sorry - jaksi jsem se rozepsela více, než by bylo zdrávo:o))
0/0
11.6.2004 7:50

chobotel

Re:
Grafomanko. A to vše hned po ránu!
0/0
11.6.2004 8:55

Janča 1

Re:
čau!! fakt mi to ani nepřišlo, až jsem to odfajfkla tak jsem zírala kolik toho je....cha, cha!!!! Už to neudělám...:o))
0/0
11.6.2004 9:04

shimansky

Re:
Jančo jančo, cos to zas vypotila  ?
0/0
11.6.2004 9:09

Janča 1

Re:
dobrý ne - nebo slávistům dělá problém čtení...???? Jen snad trochu delší, ale to není kolikrát na závadu....:o))
0/0
11.6.2004 10:08

Janča 1

To: JohnX a dalším podobným chyrolínům:
Jelikož už je to únavné, nechtěla jsem dál rozvíjet terorie o kauze Synot, ale projela jsem si včerejší příspěvky a na tebe prostě musím reagovat: je mi naprosto jedno, co si myslíš o mé inteligenci a jestli si tady v příspěvcích přečtu, že spolu s Cloudiem a Bzikem "bojujeme" za Synot...:o(( Takže ještě jednou - VÍM že je Hastík idiot a hajzlík schopný všeho (milionkrát už jsem to tu psala), MĚ TAKY SE*E a vadí korupce nejen ve fotbale (proto taky nikoho neobhajuju, ani Synot), Valentovi nejsou žádní lidumilové, nýbrž obchodníci a dost tvrdí - proto taky mají to co mají, V ŽÁDNÉM případě však nevyhazují prachy do luftu, nebo aniž by nevyhnutelně MUSELI!!!!!!! UŽ KONEČNĚ K SAKRU POCHOPTE, ŽE KORUPČNÍ PROSTĚDÍ U NÁS KVETE JAKO NIKDY (to snad je politická záležitost)a v takovém prostředí prostě MUSÍTE uplácet, pokud chcete něčeho vůbec dosáhnout - v tomto případě pokud chcete HRÁT GL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nebo si vážně myslíte, že tento nešvar přitáhl do ligy Synot a dřív bylo všechno čisté jak slovo boží??? Taky jste strašně "překvapeni" co se děje, jako vedení ČMFS, které mimochodem sedí na svých křeslech a čeká, zda to byla "chyba systému, nebo zklamali JEN jednotlivci" ...(jako by to pro ně byl nějaký rozdíl - po zveřejnění měli dávno rezignovat - VŠICHNI)!!!!??? Nebo fakt věříte, že se uplácí prohrané zápasy?? Není to náhodou spíše vyžadovaná částka za "rovinku"??? Otázek je stovky - hlavně si nechejte od cesty ty kydy o tom jak jsou ostatní "šikovní" a že prostě chytili Synot, tak je tam Synot...!! Pořád tu operujete údajem, že jak tu někdo psal : "dodělají Synot a půjdou po dalších". Tomu vážně někdo věříte???? Jestli se takto "řeší" korupce, tak to děkuji - odstřelí se jeden klub, lidem se zavřou pusy, jakože se zametlo a jede se dál.... Včerejší vyjádření Károlyho mě v tom jen utvrdilo - "kdyby aféra Synot pomohla vyčistit fotbal od takových lidí, bylo by to pro fotbal dobře".....Kdo chce věřit ať věří, já NE a je to mé právo!!! Daleko víc než tento příp
0/0
11.6.2004 7:41

JohnX

Re:
Jsem rád, že tě můj příspěvek zaujal. Vždycky se ti určitá věc či myšlenka může vrátit (pochybování o inteligenci myslím Shiman...), tak jsem ti to chtěl tímto naznačit. Ono zlehčovat názor druhého nekonkrétními domněnkami není zrovna moc produktivní. To jen na okraj proč tak.
A souhlasím s tebou, že můžeš mít svůj názor na celou záležitost jaký máš a ostatní s ním nemusí souhlasit. Jen nevím co se ti v životě tak hrozného stalo, že jsi tak strašně skeptická. Jak jsem řekl někomu jinému: "Jen proto že hodně lidí krade si nebudu myslet že kradeš taky, i když to je dost dobře možné. Věřím ti dokud mne nezklameš." A to je celá podstata mého postoje k této věci.
Vždyť si Synot ze mne vlastně dělal srandu, já se koukám na fotbal, fandím a ono je vše jinak, to mne fakt naštval a neodpustím mu to, nikomu nebudu dělat hňupa :-). Nebo jaký máš třeba názor na medaily z OH pro Neumanovou za tu rusku, myslíš že z ní má radost jako kdyby ji dostala okamžitě ? Není to také znevážení její dřiny a pak nějaká co na to už nemá si bere bobule aby mohla soupeřit ? Podstata sportu není ve výhře a prohře, ale v měření se sportovního výkonu. Ekonomika se k tomu přidala tak nějak jako k mnoha věcem, ale nebude to, co je na sportu hezké kazit, ani žádnej Hastík, Valenta (nebo Košťál), to ať si jdou klidně všichni sednout jako Mach nebo Chvalovský s Gotwaldem. Není mi jich líto a mám na ně svůj názor, na podvodníky (ale každý se cítil ukřivděný takže s Valentou nic nového). Nebo snad ten MuDr. z Vinohradské nemocnice co sejmul tu holčičku, cio ten měl za bláboly a taky tvrdil (selhaly mi brzdy a pil jsem až po nehodě) šmarjá, si snad dělá srandu ne? Je mi jedno jestli pil po, nebo před, je za sebe&nbs
0/0
11.6.2004 11:54

JohnX

Re:
zodpovědný a měl by dostat tvrdší trest, než kdyby se aspoň snažil napravit co podělal.
Tak se měj hezky a buď v klidu (jistě se tu ještě potkáme tak se budu těšit)
Ahojky
0/0
11.6.2004 11:58

Janča 1

Re:
Milý Johne! mám dojem, že mluvíme každý o něčem jiném. Nestalo se mi v životě nic mimořádně špatného, nějaké ztráty byly, ale ty má snad každý - osobně se považuju (a troufám si říct, že mé okolí taktéž-viď Bziku?) za hodně pohodového člověka. Na tebe působím pesimisticky, mě přijde zas tvůj nesmírný optimismus spíše úsměvný (zvláště v téhle fotbalové otázce). Možná je to tím, že jsem na 100% o "fousek" starší než ty - proto ideály typu "pravda zvítězí nad lží", "dobro nad lží a nenávistí" atd. už u mě vzaly jaksi za své... (nevím kolik je ti), v našem čistém fotbale se aktivně pohybuju asi 15 let - sice jen ve třídách od OP po KP, ale komedií na hřištích i mimo ně jsem už několik zažila a vím o čem hovořím...:o)) P.S. Doufám, že to nevyznělo jako ponaučování - to bych vážně nechtěla! Jo a ten příměr o opilém doktorovi a bouračce v areálu nemocnice beru, jako že jsi se spletl - protože TUTO událost srovnávat s úplatky ve fotbale, nebo s pocity fandů po zveřejnění korupce bylo přinejmenším divné....Čau
0/0
11.6.2004 12:55

JohnX

Re:
Mno, nepoučitelná ... zase se pouze domníváš bez faktů, vidíš to, první chyba. Jinak jsem se opravdu s tím srovnáním nespletl, jde o to, že ani Valenta a ani ten doktůrek se nechce postavit k odpovědnosti za svoje činny. Záměrně píšu tento případ, kde by nikoho ani nenapadlo být na straně toho doktora, ale příměr je to absolutně správný. Něco provedu, ponesu odpovědnost a nic mi nepomůže (a tu nechce nést ani Valenta ani ten pirát).
Jinak je hezké jak jsi nazvala to "Pravda zvítězí ...." jo, to by bylo hezké. Já spíš věřím tomu, že každý musí začít u sebe. Něco beznadějného může třeba dopadnout i jinak než si člověk myslí (tentokrát nebudu uvádět příklady, snad budeš vědět co myslím). A pesimistkou tě nazývám hlavně proto, že je to cítit z tvého názoru, ne z projevu (to se dá maskovat). Je to tvoje věc, neberu ti to, ale nehledej za Valentovou úplatkářskou aférou nějaké politické, Sparťanské či snad dokonce mimozemské spiknutí ... o tom to opravdu není. ;-)
Člověk ale na vše musí dojít sám, jinak to nemá žádnou cenu. Zkus od dnes na vše hledět pozitivně, třeba i na tu aféru kolem Synotu. Co bude dobrého na tom, když bude Synot vyloučen? Nebo i na cokoliv jiného, jde o změnu pohledu zevnitř (v tom jsi pesimistická, jako mnoho lidí ale ;-))
Hezký víkend ti přeju ;-)
0/0
11.6.2004 15:30

Robin Ood

Tohle je už na blití...
...... měli by to zveřejnit úplně vše a hlavně najednou.. To by pravděpodobně vedlo k tomu, že by náš fotbal začínal od nuly. Ano, je to zlé, nejméně tak pět let bez pohárů, znova se tvořící týmy, nové prostředí.... ale ruku na srdce, může to být horší než to je? .............než bych se měl dívat na fotbal a zkusil si tipnout, který zápas je uplacený s obou stran stejně, to se na to radši vykašlu úplně................................
0/0
10.6.2004 19:04

zdendalbc

Hleďme!
Zamotal se do toho slovneksý rozhodčí a Synot už se rozhodl skončit s fotbalem i na Slovensku, netvrdili náhodou ještě před pár týdny, že svou fotbalovou činnost přesunou tam?
0/0
10.6.2004 17:48

cynik

Re:
Co tim chces rict? Doufam,ze spravedlnost nebude slepa a zakonite se prokaze korupce i u ostatnich klubu....
0/0
11.6.2004 1:20

Hornikov

Zlín a Příbram
No Zlína příbram dali asi víc
Ale Starka asi napíchnutý mobil neměl
0/0
10.6.2004 16:50

kvadr

A ještě můj tip na nejčistší utkání v sezóně 2003/2004
A tím bylo bez pochyby utkání
 
AC SPARTA PRAHA - VIKTORIA ŽIŽKOV !!!!!!!!!!!!!
 
 
Jste téhož názoru?
0/0
10.6.2004 16:11

FKloz

Re:
Souhlas! A ještě zápasy Plzeň-Baník, Zlín-Baník, Baník-Teplice,Budějovice-Sparta
0/0
10.6.2004 18:27

Robin Ood

Re:
Kdo chce, tak si ty sporné momenty najde v každém zápase se mu zlíbí.......
0/0
10.6.2004 19:06

FKloz

Re:
Souhlas.Psal jsem to kvůli tomu,že takových zápasů je spoustu,ale tady každej nenávidí Spartu a zapomíná na další týmy
0/0
10.6.2004 20:31

shimansky

Re:
Třeba jak Bičík chytil v derby ten Kolouchův přímák !
0/0
11.6.2004 9:29

kvadr

Pozor na Kocka !!!!
Má přítelkyni doktorku !!!!
 
 
0/0
10.6.2004 16:10

mastakilla

Úplatky
Jestli to dobře chápu, tak se policie zaměřila na jeden tým - a tím byl Synot. Zjistila, že v 5 utkáních nabídli jejich funkcionáři úplatek (od 50 do 200 tisíc). Jedná se o zápasy v kolech 15 a dále následují 20,21,22,23. Vyplývá mi z toho, že je naprosto běžnou praxí vyplácet rozhodčí v každém kole (někdy se na to příjde, jindy zase ne), ale nejenom pro Synot, ale mám tušení, že se to týká naprosto všech prvoligových týmů.  Uvědomte si, jaké to musejí být částky, když v Synotu o nic nešlo a takhle vyplácel!!!
0/0
10.6.2004 16:09

mistodrzici

Pro Janču,
vzdej to a už se tím Synotem netrap. Valenta se rozhodl prodat Synot do Trenčína, tedy svým způsobem sám sobě. Přece se tam nebudeš stěhovat. To už raději do Monaka.
0/0
10.6.2004 16:08

Janča 1

Re:
já se tím netrápímm, mě to všechno se*e - a poslední dobou je mi to všechno už jen směšné....:o))
0/0
11.6.2004 6:53

kockova

Stando,
kua kde jses?.Me uz svrbi!!!!!
0/0
10.6.2004 15:59

rainman710

Láska zvítězila, pravda ale ne.
Láska možná zvítězila, ale spíše láska policie k financím. Poněvadž snad každý z nás tady musí tušit, že to byla rozhodně akce na objednávku. Nebo že by snad skutečně uplácel pouze Synot? Tady tuto možnost si žádný z nás snad ani na chvilku nepřipouští.
0/0
10.6.2004 15:31

FKloz

Re:
Objednávka?Ty jsi vtipálek! Pokud vím státní zástupce řekl,že další obvinění přijdou až prostudujou všechny důkazy.Někdy na začátku července.A řekl,že se to týka dalších klubů.Teď dodělají Synot a pak přijde řada na další. Mimochodem myslíš,že když Valenta uplácí ve fotbale tak v byznysu ne?Proč myslíš,že je takový zvíře?Teď se schovává v Monaku,aby mu nemohli dát předvolání :))) Taky by se měli zastupitelé Uh.Hradiště,kteří mu de facto dělali zaměstnance
0/0
10.6.2004 18:34

greenina

Re:
Je smutné, když se tu pořád dokola spekuluje o drbech. Je v pořádku, když policie něco vyšetří a prokáže. Ale vyvolávat dojem, že kromě prokázaných podvodů jsou tu i nějaké další vyvolává akortá mezi lidmi blbou náladu, odrazuje to od účasti ve volbách a působí jiné další zbytečné škody. Možná se nakonec ukáže, že pan Valenta podlehl pokušení a porušil sportovní pravidla, ale absolutně nechápu, proč by z toho mělo vyplývat, že se dopouštěl i nějakých nečestností v obchodování. Takové spekulace jsou jen dokladem závistivosti nad tím, že je někdo schopný a dokáže si vydělat peníze.
0/0
10.6.2004 20:08

FKloz

Re:
Pokud je někdo schopný dát úplatek ve fotbale rozhodčímu,proč by nebyl schopný to dát i radnímu.Je to jen úvaha.Štve mě,že člověk,který podvadí je vynášen do nebes a přehlíží se to,co vlastně udělal.To,že někoho zaměstnává neznamená,že to nemusí být svině.
0/0
10.6.2004 20:29

cloudie

Borci
taky to dnes balim. Hlavně, aby pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí  Čus.
0/0
10.6.2004 15:27

shimansky

Re:
a komu se to nelíbí, ať si ....
0/0
10.6.2004 15:29

Bzik

Pro Kocka,
na chřipku je nejlepší vypotit se na cizím těle. Hezkej den bejci.
0/0
10.6.2004 15:09

Kocek

Re:
No jooo, jenže to tělo je jaksi daleko, takže nezbejvá než paralen...čus
0/0
10.6.2004 15:16

shimansky

Re:
Jen bych bzika usměrnil, že na ženskym.
0/0
10.6.2004 15:22

Apdull

Teď už je všechno jasné
Synot kupoval i prohry
0/0
10.6.2004 15:09

bartpa

Re:
Kupoval rovinu a rozhodlo se na hřišti nebo případně se mohlo stát, že soupeř dal víc. Jiná varianta není.
0/0
10.6.2004 15:12

shimansky

Re:
Důkaz toho, jak notorickým uplátkařem Hastík byl.
0/0
10.6.2004 15:28

bartpa

Všichni jsme si rovni, někteří ale rovnější.
Všichni víme, jak to u nás chodí. Fotbal se již nehraje pouze na zeleném pažitu, ale hlavně u stolů a přes mobilní telefony. Nemluvil bych o uplácení, ale spíše o prémiích za to, že rozhodčí budou pískat rovinu. Viz. např. zapasy: Zlín-Synot, rozhodčí rovinu pískal, rozhodlo se na hřišti a Zlín vyhrál, podobný případ byl při zápase Příbram-Synot. Při zápase Synot-Teplice, byl naopak na hřišti lepší Synot, a tak vyhrál. Nikdo mi nevyvrátí, že při zapase Synot-Sparta si Košťal také u Helebranta nepojistil alespopň tu rovinu, když byla v té době Sparta třetí a hrála o vededůležitou a miliónovou ligu mistrů Rozhodlo se na hřišti. S ironií řečeno, když si kluby zaplatí za rovinu, tak spravedlivějšího rozhodování být nemůže. Kdo nezaplatí má smůlu. V tuto chvíli jde spíše o to, proč naše slavná policie, která má s korupcí ještě větší zkušenosti než fotbal, se zabývá pouze Synotem. Že by táké nějaká prémie? Nejspíše na tom něco bude a abych pravdu řekl, tak o tom ani příliš nepochybuji. Má v tom někdo své zájmy. Každý si může odpovědět po svém. I já mám své žhavé favority.
0/0
10.6.2004 15:08

Lebowski_B

Re:
Fotbal se vždycky hraje na trávníku. 
Ty asi myslíš fotbálek, ne?
0/0
10.6.2004 15:15

Ravanelli

Uplácejí všichni,
ale bylo třeba zlikvidovat Valentovi, protože jsou nebezpeční pro Sazku a Synot zas pro Spartu, kterou by vytlačil z Ligy mistrů. A tak proradní pražáci zajistili, aby advokát z Dolních Kounic (a zároveň představitel a myslím že i majitel klubu DK) podal trestní oznámení, na základě kterého policie od května loňského roku zahájila odposlechy funkcionářů. Bohemka tušila už tenkrát, že sestoupí a bude v druhé lize max. 3 a Viktorka zas věděla, že skončí v první lize 15. Tak stačilo přemluvit Hastíka (hlavně ne telefonicky), aby začal podplácet (přesněji slibovat úplatek) rozhodčím a pražské ku*** se můžou radovat. Sparta se zbavila nejnebezpečnějšího soupeře, a jeden z pražských propadlíků má šanci na 1.ligu. Pražáci zničili Slovácko !
0/0
10.6.2004 15:04

shimansky

Re:
Jsou to děfky proradné ti pražáci.
0/0
10.6.2004 15:07

Najdete na iDNES.cz