Yorke zachránil Manchesteru bod

R i o d e J a n e i r o - V prvním zápase skupiny B na premiérovém mistrovství světa fotbalových klubů remizoval anglický Manchester United s mexickou Necaxou 1:1. Favorita z britských ostrovů zachránil až sedm moinut před koncem Yorke. Poté se brazilský Vasco da Gama střetl s australským týmem South Melbourne a zvítězil 2:0, když góly dávali po přestávce Felipe a Edmundo.

Manchester United - Necaxa 1:1
 Anglický tým se musel od 42. minuty obejít bez klíčového záložníka Davida Beckhama, jenž byl za nakopnutí protihráče Miliana v přerušené hře vyloučen a v příštím zápase proti domácímu celku Vasco da Gama si nezahraje. Evropané v té době prohrávali Montecinosovým gólem z přímého kopu, v oslabení přesto dokázali vyrovnat.

Celou první hodinu zápasu byli lepším týmem Mexičané, ale z tlaku vytěžili jen úvodní gól střetnutí v 15. minutě, jehož autorem byl chilský střelec Montecinos. Ve druhém poločase chytil Mark Bosnich penaltu, a dal tak svému týmu šanci vyrovnat. To se také nakonec podařilo Yorkovi.

Branky: 83. Yorke - 15. Montecinos. Rozhodčí: Elizondo (Arg.). Poločas: 0:1.

Necaxa - 1-Hugo Pineda; 2-Salvador Cabrera, 10-Markus Lopez, 3-Sergio Almaguer, 12-Hernan Vigna (4-Ignacion Ambriz, 80), 18-Jose Milian, 20-Jose Higareda (6-Miguel Acosta, 85), 7-Alex Aguinaga, 8-Luis Perez, 19-Cristian Montecinos (21-Sergio Vazquez, 76), 9-Agustin Delgado
Manchester United - 1-Mark Bosnich; 3-Denis Irwin (20-Ole Solskjaer, 73), 6-Jaap Stam, 5-Mikael Silvestre, 2-Gary Neville, 16-Roy Keane, 8-Nicky Butt (12-Phil Neville, 73), 7-David Beckham, 11-Ryan Giggs, 19-Dwight Yorke, 9-Andy Cole (10-Teddy
Sheringham, 73)

Vasco da Gama - South Melbourne 2:0
Branky: 53. Felipe, 86. Edmundo. Rozhodčí: Jol (Niz.). Diváků: 50.000. Poločas: 0:0.

Vasco da Gama: 12-Helton, 2-Jorginho, 17-Junior Baiano, 4-Mauro Galvao, 6-Felipe, 5-Amaral, 13-Gilberto, 8-Juninho (3-Odvan, 90), 9-Ramon (23-Alex Oliveira, 80), 10-Edmundo (19-Viola, 90), 11-Romario
South Melbourne: 20-Chris Jones, 2-Steve Iosifidis, 4-Nick Orlic, 5-Con Blatsis, 6-David Clarkson, 3-Fausto de Amicis, 15-Goran Lozanovski, 7-Steve Panopoulos, 10-Michael Curcija (8-Vaughan Coveny, 74), 9-Paul Trimboli (11-John Anastasiadis 80), 18-Robert Liparoti

Pořadí po 1. kole: 1. Vasco da Gama 3, 2. Manchester 1, 3. Necaxa 1, 4. South Melbourne 0.

David Beckham dostává červenou kartu v zápase mistrovství světa klubů, ve kterém se potkaly týmy Manchesteru a mexické Necaxy.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36