Hráči Plzně se radují z úvodního gólu Aleše Čermáka (uprostřed) proti Zbrojovce...

Hráči Plzně se radují z úvodního gólu Aleše Čermáka (uprostřed) proti Zbrojovce Brno. | foto: ČTK

Plzeň - Brno 4:1, favorit vyhrál v klidu, nováček měl znovu díry v obraně

• 115
Plzeňští fotbalisté zápas proti ligovému nováčkovi zvládli bez potíží. Dali gól už po minutě, do poločasu přidali druhý a krátce po přestávce třetí. V 5. kole Fortuna ligy porazili Zbrojovku Brno nakonec 4:1 a drží se v závěsu za Slavií a Spartou. Ta od 18.00 hraje v Příbrami.

Plzeň v lize porazila Brno pošesté za sebou.

Ve čtvrtek odehrála pohárový duel proti SönderjyskE (3:0) a příští čtvrtek ji čeká závěrečné předkolo Evropské ligy na hřišti Beer Ševy. I proto trenér Guľa některé hráče šetřil, především obranu změnil na třech místech, celkem udělal šest změn.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Ligový nováček ve čtyřech zápasech získal jediný bod a s patnácti inkasovanými góly má nejhorší obranu soutěže.

„Cenné vítězství, velmi solidní první poločas navzdory nižší produktivitě. Výborný vstup, tempo, intenzita, rychlost přechodu. Jsem rád, že se ukázala připravenost hráčů, kteří dostali šanci od začátku. Pro nás je to podstatná informace. Důležité vítězství i sympatický výkon soupeře, který se nevzdal až do závěru zápasu. Nedovolil nám to nějak extra kontrolovat držením míče, stále se snažil hrát,“ poznamenal plzeňský kouč Adrián Guľa.

Domácím vyšel perfektně úvod. Bucha přihrál v šestnáctce volnému Čermákovi a ten už ve druhé minutě snadno otevřel skóre. Ofenzivní záložník potvrdil, že se mu proti Zbrojovce daří, při minulém vzájemném ligovém zápase v dubnu 2018 se blýskl hattrickem.

Viktoria dominovala a sahala po druhém gólu. Beauguel ale ve skluzu zamířil vedle a za chvíli znovu přestřelil. Z nadějné dorážky netrefil branku ani Kopic. Brno si první větší šanci vytvořilo ve 30. minutě, kdy Štepanovského střelu vyrazil brankář Hruška.

Minutu před pauzou přidali Západočeši pojistku. Po dalším zaváhání hostující obrany Bucha hlavou přistrčil míč Kopicovi a ten samostatný únik zakončil střelou o tyč. Těsně před pauzou Beauguel po závaru vykopl míč z brankové čáry.

Čermák mohl vstřelit rychlý gól i ve druhém poločase, ale Šustr jeho ránu vykopl. Beauguel po následném rohu hlavičkoval těsně vedle. Druhý tým minulé ligové sezony přidal třetí branku v 55. minutě. Gajič ve vápně přišlápnul Kopice a rozhodčí Ginzel po přezkoumání situace na videu nařídil penaltu, kterou šťastně proměnil Beauguel. Francouzský útočník si připsal čtvrtý gól v ligové sezoně a dotáhl nejlepší střelce soutěže.

Z ojedinělé šance Zbrojovky v 68. minutě snížil Hladík, jenž po individuální akci nadvakrát překonal Hrušku. Viktoria ani v pátém ligovém utkání sezony neudržela čisté konto.

Hned za tři minuty si domácí vzali tříbrankové vedení zpět. Ba Loua ve spolupráci střídajících hráčů vyzval Hořavu a ten se prosadil povedenou ranou z voleje. V 85. minutě musel nuceně ze hřiště plzeňský kapitán a stoper Brabec, který si poranil kotník. Viktoria doma v lize zvítězila podesáté za sebou.

„Záleželo nám na vstupu do utkání, který nám nevyšel. Inkasujeme ve druhé minutě, což srazilo i sebevědomí našich hráčů. Obrovský rozdíl byl v agresivitě obou mužstev. Domácí dominovali, mohli vyhrát výraznějším rozdílem. Vytvořili jsme si asi jenom jednu příležitost. Byli jsme velice málo aktivní a nebyli poctiví směrem dozadu. To se netýká jen obránců, ale celého mužstva,“ kritizoval brněnský trenér Miloslav Machálek.