Plzeňský křídelník Adriel Ba Loua střílí gól v utkání proti Slovácku.

Plzeňský křídelník Adriel Ba Loua střílí gól v utkání proti Slovácku. | foto: Milena SojkováMAFRA

Plzeň - Slovácko 2:1, domácí se přiblížili pohárům, rozhodl Kalvach

• 36
Plzeňští fotbalisté ovládli šlágr 29. kola Fortuna ligy a pohárové příčky mají na dosah. V sobotu večer porazili Slovácko 2:1 a soupeři, kterému patří čtvrté místo, se přiblížili na dva body. O vítězství rozhodl v 72. minutě záložník Kalvach.

Plzeň se od únorové domácí porážky s Libercem zlepšila, neprohrála deset zápasů, z nichž sedm vyhrála.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Na Slovácko ztrácí dva body, k tomu odehrála o zápas míň, má k dobru dohrávku na Spartě.

Slovácku oplatila podzimní debakl 0:4 z Uherského Hradiště.

„Cenné vítězství po kvalitním týmovém výkonu. Z mého pohledu velmi solidní první poločas, dostatečně rychlý v přechodu. Měli jsme být ještě produktivnější a zápas rozhodnout dřív. Síla mužstva může růst i takovými příběhy, že dostanete gól z ojedinělé standardky soupeře, který je nepříjemný,“ řekl plzeňský trenér Adrián Guľa.

Plzeňští začali lépe a stupňovali tlak. Ba Loua z první šance zamířil vedle, ale ve 14. minutě už se prosadil. Šulc ho vyslal do úniku na pravé straně a křídelník z Pobřeží slonoviny si umístěnou střelou k tyči připsal šestý ligový gól v sezoně.

Slovácko nestíhalo a aktivní Ba Loua se během chvilky dostal do dvou velkých příležitostí, ale pokaždé ho vychytal Nemrava. Hostující brankář později vytáhnul i Kalvachovu ránu a dorážející Beauguel byl v ofsajdu.

V druhé minutě nastavení hosté nečekaně vyrovnali. Sadílek nacentroval do šestnáctky a Kalabiška, kterému v úvodu dělal problémy Ba Loua, hlavičkou pod břevno překonal Staňka.

Západočeši do druhého poločasu vstoupili nervózně, jako by je rozhodil gól „do šatny“. Poté však předvedli několik zajímavých akcí po pravé straně. Jednu z nich zakončil Beauguel nepřesnou střelou, na kterou těsně nedosáhl Šulc.

V 73. minutě Plzeňští vstřelili druhý gól. Ba Loua po rohu nacentroval do pokutového území, odražený míč se dostal ke Kalvachovi a ten se pohotově trefil k tyči. Za sedm minut se Beauguel radoval z pojistky jen chvilku, protože branka neplatila kvůli ofsajdu.

Slovácko v dramatickém závěru několikrát sahalo po vyrovnání, ale Kalabiška ani Kohút v dobrých pozicích neuspěli.

„První poločas byl z naší strany snad jeden z nejhorších, co se týká obranné fáze, organizace, pohybu mužstva, agresivního přistupování hráčů. Dostaneme se do soupeřovy šestnáctky, tam nepochopitelnou přihrávkou soupeře pustíme do brejkové situace a skóruje na 1:0. Pak se to valilo dál, hlavně Ba Loua měl dvě tři stoprocentní šance. Kdybychom prohrávali v poločase 0:4, nemohl se nikdo divit,“ uznal hostující kouč Martin Svědík.

„To, že jsme v závěru dali gól, byl takový dar z nebes. Myslel jsem, že to mužstvo trošku probere. Ve druhém poločase to byl určitě zlepšený výkon, ale stejně to na vítězství nestačilo. Tohle je málo. Myslím si, že Plzeň vyhrála naprosto zaslouženě.“