Plzeňský útočník Jean David Beauguel přijímá od spoluhráčů gratulace ke gólu v...

Plzeňský útočník Jean David Beauguel přijímá od spoluhráčů gratulace ke gólu v přípravném utkání proti Altachu. | foto: www.fcviktoria.cz

Plzeň v generálce na ligu porazila Craiovu. Trefili se Čermák a Alvir

• 10
Plzeňští fotbalisté mají za sebou úspěšnou generálku před startem nového ročníku ligy, do nějž vstoupí za týden v duelu proti Opavě. Díky trefám Aleše Čermáka a Marka Alvira porazili v Rakousku druhý tým rumunské ligy Universitatea Craiova 2:0.

„Je podstatné, že jsme opět dokázali udržet čisté konto a prosadili se hlavně v druhém poločase z rychlého protiútoku. Měli jsme tam velmi slušné věci a solidní úseky hry. Ale s tak kvalitním soupeřem jsme trošičku ztratili trpělivost v prvním poločase,“ řekl plzeňský trenér Adrian Guľa v nahrávce pro média.

Čermák otevřel skóre ve 20. minutě střelou po odraženém míči a prvním gólem v přípravě oslavil čtvrteční prodloužení smlouvy. Další slibné šance Viktorie neproměnili Kopic s Kayambou nebo znovu Čermák. Dobré zákroky předvedl brankář Hruška, který rovněž podepsal nový kontrakt.

Plzeň - Craiova

Sledovali jsme minutu po minutě

„Od toho tam jsem, abych se do těch situací dostával. Limba (Limberský) mi to ve druhé situaci krásně připravil, škoda, že jsem to neproměnil. Škoda, že to neskončilo více brankami z naší strany, ale soupeř byl kvalitní a nedal nám nic zadarmo,“ uvedl Čermák.

Krátce po změně stran Beauguel hlavičkoval nad břevno. Západočeši se dočkali druhé branky v 81. minutě, kdy nováček Ba Loua vysunul do šance dalšího náhradníka Alvira, ten se zbavil obránce a překonal brankáře Craiovy.

Čeští vicemistři už v přípravě zdolali České Budějovice 2:0, Altach 1:0 a St. Pölten 2:0. Další rakouský tým Tirol naplánované utkání zrušil. Plzeň vstoupí do nové ligové sezony za týden doma s Opavou, ve středu 26. srpna ve druhém předkole Ligy mistrů hraném na jeden vítězný zápas v Nizozemsku vyzve Alkmaar.

„Z mého pohledu velmi vydařené soustředění. Samozřejmě tu odpověď vám dají až soutěžní zápasy,“ prohlásil Guľa. „Je dobré, že mužstvo je schopné vyhrávat, má velmi silné stránky, které je třeba nadále posouvat,“ dodal slovenský kouč.