Fotbalisté Bohemians děkují fanouškům, kteří přišli na zápas proti Plzni, který...

Fotbalisté Bohemians děkují fanouškům, kteří přišli na zápas proti Plzni, který se nakonec kvůli nezpůsobilému terénu nehrál (3. prosince 2016). | foto: ČTK

Bohemians otočili duel s Táborskem a usilují o postup v Tipsport lize

• 0
Fotbalisté Bohemians 1905 ve svém druhém utkání Tipsport ligy otočili nepříznivý poločasový stav a gólem osm minut před koncem porazili druholigové Táborsko 3:2.

Po úvodním vítězství nad Hradcem Králové si připsali ve vyšehradské skupině A druhou výhru a mají na dosah postup do Final Four v Mladé Boleslavi.

Bohemians přitom proti Táborsku začali velmi nekoncentrovaně a po šesti minutách prohrávali 0:2, když se po dvou rohových kopech prosadili hlavou nejprve Toml a po něm Džafič.

„Utkání bylo poučné v tom, že nemůžeme začít s lehkovážností, nízkou koncentrací, podceněním soupeře, který bleskově využil dva rohové kopy. Stáli jsme tam jak sochy, to jsem se na kluky hodně zlobil,“ řekl ČTK trenér Bohemians Miroslav Koubek.

V desáté minutě favorit snížil díky vlastnímu gólu Klusáka, kterého nešťastně před brankou napálil spoluhráč Mršič. Ve druhé půli Bohemians prostřídali sestavu a povedlo se jim dokonat obrat. Nejprve v 58. minutě zakončil kombinační akci střelou do odkryté branky Kuchta a v 82. minutě rozhodl hlavičkou střídající estonský záložník Luts.

„Po inkasovaných brankách jsme si asi větší úrovní, protože jsme ligové mužstvo a Táborsko druholigové, dokázali vytvořit kombinační tlak. Byly tam akce, které měly hlavu a patu. Otáčeli jsme to fotbalovostí a včasným probuzením,“ uvedl Koubek, který opět vyzkoušel systém s pěti obránci.

Bohemians navázali na úvodní výhru 3:0 nad Hradcem Králové a k jistotě postupu jim bez ohledu na výsledek druhého duelu stačí v sobotu v jejich závěrečném vystoupení ve skupině s Příbramí uhrát bod.

Fotbalová Tipsport liga

Skupina A (Vyšehrad):
Táborsko - Bohemians 1905 2:3 (2:1)
4. Toml, 6. Džafič - 10. vlastní Klusák, 58. Kuchta, 82. Luts.
Sestava Bohemians: Berkovec (46. Fryšták) - Dostál, Buchta (46. Nitrianský), Krch, Švec, Havel (46. Hašek) - Mašek (46. Berger), Hubínek (46. Jindřišek), Jirásek (56. Blecha), Bartek (63. Luts) - Kuchta (67. Čížek). Trenér: Koubek.

80. Traore - 37. Jirka, 42. Sloboda.
Sestava Zlína: Dostál - Matejov, Gajič, Jugas, Pazdera - Kopečný, Živulič, Hnaníček, Štípek - Traore, Jordan. Trenér: Páník.

Slovácko - Prostějov 3:0 (1:0)
20. Tetteh, 59. Rezek, 61. Sadílek.
Sestava Slovácka: I. poločas: Daněk - Chyla, Daníček, Rada, Šimko - Šumulikoski - Kubala, Machalík, Havlík, Tetteh - Zajíc. II. poločas: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič - Biolek, Ťok, Kalouda, Sadílek, Rezek - Koné. Trenér: Levý.