Teplický Zelenka poslal Bohemians na dno

• 46
Praha - Fotbalisté Bohemians se sebrali z gólu, který dostali z prvního útoku, výsledek otočili, přesto však v dohrávce 14. prvoligového kola Teplicím podlehli. Vedení, do kterého se ve svižném zápase dostali po vysilující námaze, udrželi jen tři minuty. Poté během pár vteřin inkasovali od Tesaříka a Zelenky, který se trefil podruhé v utkání. Zelenkova branka ze 71. minuty byla vítězná. Teplice pokračují v parádní sérii, pod trenérem Strakou vyhrály sedmý zápas z posledních osmi a na třetím místě přeskočily mistrovský Liberec. Bohemians se vrátili na poslední místo, které opustili po sedmém kole.Utkání jsme sledovali minutu po minutě Souhrn všech zápasů 14. kolaTeplického reprezentanta fotbal už zase baví

Domácí na dlouhou chvíli bleskový teplický úder uzemnil. Nedokázali si přihrát, neudrželi míč a neukázali souvislou akci. Na soupeřovu polovinu se dostávali jen dlouhými míči, o které proti přesile bojoval osamocený Hartig. Až po půlhodině, kdy domácí kouč vytušil, že Teplice z aktivity ubraly, posunul na hrot Baláže. Do té doby se na hráče zlobili i vlastní diváci a s hlasitým spíláním je posílali do práce.

Za prvních dvacet minut Bohemians zahrozili jen po rohových kopech. Poštulka dvakrát nedůrazně vyboxoval míč a byl rád, že Meleckému z nadějné pozice rána nesedla a podruhé se střela Obermajera z otočky otřela o břevno. Tenhle okamžik ze 20. minuty Bohemians nastartoval a až do konce půle měli převahu.

Vyrovnání vybojoval Hartig, který vyhrál hlavičkový souboj pro Šírla. Ten se prodral mezi obránce a přehodil vyběhnuvšího Poštulku. Vzápětí se čtyři domácí hráči v přesile řítili z půlky hřiště, ale klíčovou přihrávku na volného Szaba špatně načasoval Hartig.

Teplice začaly oslnivě, z prvního útoku daly gól a pak si se soupeřem prohrávaly. Jejich hráči dokázali na blátivém hřišti, po němž hráč při skluzu jel po zadku několik metrů, kombinovat na jeden dotyk a snadno přečíslovali obranu.

Jenže sami si zápas zkomplikovali. V době domácího zlepšení se stáhli před vlastní vápno, čímž soupeři pomohli do tlaku. Z ojedinělých útoků se ukázal jen Zelenka, který připravil dobrou pozici pro Verbíře, ale tomu tvrdou ránu Čontofalský chytil.

Po přestávce se hra zhoršila, přibylo faulů a hněvu fanoušků směrem k rozhodčímu Helebrantovi, který podle nich hostům stranil. Zdálo se, že zápas směřuje k remíze, ale pak během čtyř minut padly tři góly, z toho dva do domácí sítě.

Před krátkou přestřelkou i po pauze měli více ze hry domácí, ale z převahy nic nevytěžili. Hosté se soustředili na obranu a vyráželi do brejků, které táhl výborný Verbíř. Paradoxně bez něj, až když ho po hodině hry vyměnil mladý Rezek, Teplice zápas rozhodly.

Trenér Bohemians Dušan Uhrin mladší si stěžoval na chyby a nezodpovědnost v obranné hře. "Chtěli jsme moc vyhrát a nedostat první branku, ale to se nestalo. Hráči jsou nezodpovědní, a jestli chtějí ke hře takto dál přistupovat, tak není možné, aby v mužstvu pokračovali," kritizoval Uhrin, aniž by chtěl konkrétně jmenovat.

"Po druhé naší brance mi připadalo, jako bychom byli nezkušení. Podceňovali jsme důležité momenty v utkání, takto se o body nehraje," pokračoval Uhrin

Úplně spokojený nebyl ani kouč vítězů František Straka. "Já jsem viděl hodně nedostatků a nyní víme, kde je máme. Musíme na sobě hodně pracovat, abychom se mohli pohybovat, tam kde jsme," poznamenal Straka v souvislosti s posunem
na třetí místo ligy.

"Zápas jsme celkem dobře rozjeli, byli jsme aktivnější a domácí jsme rychlým gólem zakřikli. Jenže to svádí k tomu, aby mužstvo jen drželo výsledek," hodnotil Straka vystoupení svých svěřenců. Podle něj se ve druhé části prvního poločasu vytratili tepličtí hráči z role. "Bohemka si vyrovnání za svou aktivitu zasloužila. Ve druhém poločase domácí slevili z agresivity a dali gól vlastně z ničeho. My jsme splnili body mé taktiky, abychom hráli zezadu a čekali na chyby soupeře. Ty přišly i za stavu 1:2," dodal Straka.

BOHEMIANS - TEPLICE 2:3 (1:1)
Góly: 40. R. Šírl, 67. M. Obermajer
Góly: 1. L. Zelenka, 69. D. Tesařík, 71. L. Zelenka
Sestavy: K. Čontofalský - M. Petrouš (84. Z. Šenkeřík), M. Obermajer, I. Dvořák, M. Třasák - L. Baláž, K. Kisel, M. Melecký (76. K. Doležal), O. Szabo, R. Šírl - L. Hartig
Sestavy: T. Poštulka - R. Lengyel, K. Rada, T. Hunal, P. Gross - M. Kolomazník, J. Skála, P. Horváth (90. P. Voříšek), D. Tesařík - P. Verbíř (60. J. Rezek), L. Zelenka (78. P. Holomek)
Náhradníci: M. Charvát, P. Kulig, D. Rygel, O. Švejdík, Z. Koukal
Náhradníci: R. Vlasák, J. Poláček, Z. Frťala, M. Doležal
Žluté karty: 89. R. Šírl