Teplice - Sparta 1:1, hosté vedli, ale nakonec jsou rádi za bod

• 293
Sparťanští fotbalisté už ani nevědí, jak chutná vítězství. V Teplicích sice vedli, ale zápas 22. kola první ligy skončil remízou 1:1, v jejich případě už pátou za sebou. A pohárové příčky jim utíkají, konkurenti totiž vyhráli.

Sparťané v Teplicích nevyhráli už pět let a i letos ke třem bodům měli daleko. V závěru poločasu je do vedení poslal Stanciu svým čtvrtým gólem jara.

Online

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Po velké skrumáži ve 39. minutě střílel třikrát, než míč prošel do sítě. Poprvé trefil spoluhráče Kangu, podruhé dalšího spoluhráče Plavšiče.

Dobře rozehraný zápas, jenže další nevýrazný výkon nemohl stačit k tomu, aby hosté těsný náskok udrželi. Popáté za sebou remizovali, jen úvodním jarním kole proti Liberci dokázali skóre 1:0 udržet. Naposled v derby jim nestačilo ani poločasové vedení 3:0...

„Znovu jsme na začátku druhé půle vypadli ze hry. To byla příčina inkasovaného gólu. V první půli jsme měli situace, které jsme mohli lépe vyřešit. Teplice pak svou první velkou šanci využily. Byli jsme hrozně pomalí v kombinaci. I proto jsme ve druhé půli neměli větší příležitost,“ poznamenal sparťanský kouč Pavel Hapal.

Krátce po půli vyrovnal Červenka, když ho neuhlídal Štetina.

Remízový stav mohl v závěru změnit střídající Vaněček, po dalším přehmatu Štetiny běžel takřka sám na bránu, ale hosty podržel Nita.

Ten byl nejlepším hráčem hostů, předtím zlikvidoval i několik dalších nebezpečných střel a vyřešil spoustu ošemetných situací.

Sparťané byli slabí v defenzívě, stopeři Štetina s Costou nestíhali, propadali, nedokázali konstruktivně rozehrát.

Ofenzíva jalová, od nulové podpory krajních obránců přes sterilní hru středových hráčů až po neviditelný útok. Proto sparťané ztrácejí na třetí příčku už pět bodů.

„Vůbec bych nesnižoval kvalitu Sparty, má vynikajícího trenéra. Jsme rádi, že jsme to zvládli a nedovolili jí tu protrhnout tu jejich sérii,“ zdůraznil teplický trenér Daniel Šmejkal.

„Začali jsme slušně, ale pak jsme ztráceli míče a Sparta byla lepší, nutila nás k chybám a skórovala. Do druhé půle jsme opět vstoupili dobře a srovnali jsme. Věřili jsme si, o poločase jsme si dodali sebevědomí. I na klucích jsem viděl, že věří, že zápas zdramatizují.“

Teplice - Sparta 1:1

Branky: 56. M. Červenka - 40. N. Stanciu. Rozhodčí: E. Marek - Z. Dobrovolný, D. Pospíšil. ŽK: 37. A. Ljevakovič - 45. O. Zahustel. Diváci: 10 142 (56 % z kapacity 18 221)

Teplice: J. Diviš - T. Vondrášek, M. Jeřábek, A. Král, J. Krob - A. Hyčka, A. Ljevakovič, D. Trubač, T. Kučera, J. Hora (90. J. Shejbal) - M. Červenka (73. D. Vaněček)

Sparta: F. Nita - O. Zahustel, L. Štetina, N. Costa, M. Frýdek (46. Michal Kadlec) - N. Stanciu (59. M. Ristič), J. Kulhánek, G. Kanga, M. Sáček, S. Plavšič - Václav Kadlec (75. J. Šural)

1. AC Sparta PrahaSparta 25 20 3 2 57:20 63
2. SK Slavia PrahaSlavia 25 19 5 1 53:17 62
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 25 17 3 5 61:29 54
4. 1. FC SlováckoSlovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. FC Baník OstravaOstrava 25 11 4 10 34:28 37
6. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 25 10 6 9 42:39 36