Teplický kapitán Jakub Mareš se raduje z gólu v duelu s Mladou Boleslaví.

Teplický kapitán Jakub Mareš se raduje z gólu v duelu s Mladou Boleslaví. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Teplice - Boleslav 2:0, výhru domácích zařídil dvěma góly kapitán Mareš

• 14
Fotbalisté Teplic porazili v dohrávaném utkání 4. ligového kola Mladou Boleslav 2:0, díky čemuž se ze odrazili z pásma sestupu na 11. místo. Mladá Boleslav zůstává třetí, sedm bodů za vedoucí Slavií a čtyři za druhou Plzní. Obě trefy vítězů zařídil kapitán Jakub Mareš.

TEPLICE - ML. BOLESLAV

Utkání jsme sledovali online minutu po minutě

Domácí, kteří se dočkali první domácí výhry v sezoně, opět nastoupili bez potrestaného trenéra Hejkala, ale jeho absence jim v prvním poločase vůbec nevadila. Teplice favorita zaskočily a už ve čtvrté minutě potrestaly laxní bránění Mladé Boleslavi. Hlavičku Jakuba Mareše ještě brankář Šeda vyrazil, ale Řezníček vrátil míč před branku a nikým nehlídaný Mareš míč poslal do sítě.

V 37. minutě přidal Mareš druhý gól a i tentokrát mu k němu pomohla chyba boleslavské obrany. Kučerovu přihrávku do vápna totiž Jakub Klíma ve skluzu srazil před vybíhajícím Šedou tak nešťastně, že teplický útočník měl znovu snadnou práci a míč poslal do prázdné brány. Hosté už v té chvíli hráli bez zkušeného obránce Pudila, který střídal kvůli zranění.

Mladá Boleslav poslední vzájemný zápas v Teplicích v minulé sezoně vyhrála 8:0, ale dnes na Stínadlech ani náznakem neukázala, že má nejlepší útok v soutěži. Nebyl vidět ani ruský kanonýr Komličenko, který dal v předchozích dvou utkáních šest branek.

Tepličtí se tak dočkali prvního vítězství nad Mladou Boleslaví po deseti ligových zápasech a v tabulce jim patří jedenácté místo. Středočeši jsou o skóre třetí před Jabloncem a v sezoně venku ještě nevyhráli. Dnes na soupeřových hřištích zaznamenali třetí porážku.

Pavel Drsek (asistent trenéra Teplic): „Jsme nadšení, že jsme to dovedli do vítězného konce. S Bolkou se nám nedaří, zažili jsme tu fiasko, které jsme už nechtěli řešit. Hráči to slyšeli tolikrát, že není třeba to znovu zmiňovat, ale věděli, o co v zápase jde. Fotbalová krása to nebyla, docházely nám síly, ale ubojovali jsme to.“

Jozef Weber (trenér M. Boleslavi): „Zasloužené vítězství Teplic po bojovném výkonu, na který jsme vůbec nereagovali. Vstup měli domácí lepší, byli agresivnější. Věřil jsem, že se dostaneme do hry a probudí nás gól, ale neprobudil. Teplice vedly po poločase 2:0, tak jsme to trochu prostřídali, ale ani to nepomohlo. Domácí si to pohlídali a měli ještě více šancí. Hráli jsme platonický, pomalý fotbal a prohra 0:2 je ještě milosrdná.“