Jan Vošahlík (vlevo) a Jakub Hora z Teplic slaví gól proti Liberci.

Jan Vošahlík (vlevo) a Jakub Hora z Teplic slaví gól proti Liberci. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Teplice - Liberec 3:1, domácí po výhře dál doráží na evropské poháry

• 10
Povedené jaro teplických fotbalistů pokračuje. Po výhře 3:1 nad Libercem ve 23. kole zůstávají vážným kandidátem na postup do evropských poháru. Vítězství svými góly zařídili Marek Červenka, Jakub Hora a Jan Vošahlík, za hostující tým snižoval Jan Mikula.

Liberec dohrával bez vyloučeného Potočného, který vydržel na hřišti sotva deset minut, protože coby náhradník naskočil až na závěrečnou čtvrthodinku.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Teplice patří na jaře k nejlepším týmům soutěže. Po výhře nad Libercem sice zůstávají na šestém místě, ale v neúplné tabulce ztrácejí na pátý Zlín (nedělní zápas k dobru) už jen jeden bod a na čtvrtou Mladou Boleslav nadále čtyři body.

Postup do kvalifikace Evropské ligy určitě zaručuje čtvrté místo a podle výsledku domácího poháru může cestu do Evropy zajistit rovněž pátá příčka.

„Sám nevím, čím to je, že se nám teď herně daří, ale jsem za to rád. Podařil se vstup do jara, musíme si toho vážit,“ uvedl teplický kouč Daniel Šmejkal.

Oba trenéři museli při skládání sestav trochu improvizovat. Teplice nastoupily na stoperu se záložníkem Ljevakovičem, Liberec zase do útoku poprvé na jaře nasadil útočníka Da Silvu, který hrává spíše za juniorku.

Právě Da Silva měl první velkou šanci, když mu domácí nechali hodně volnosti, ale Brazilec hlavičkoval nedůrazně jen do rukavic brankáře Grigara. Ten vzápětí vychytal i Vůcha.

Tepličtí se začali výrazněji prosazovat až v závěru poločasu a to hlavně díky aktivnímu Fillovi. Ten vybojoval i rohový kop, po kterém zaváhal brankář Dúbravka, vyrazil míč jen do Ljevakoviče, ale na brankové čáře hosty zachránil Obročník.

V nastavení už se ale domácí prosadili. Krob rychle rozehrál trestný kop na Filla, který běžel z úhlu do vápna, přehodil gólmana a míč zřejmě mířící do branky ještě raději dorazil Červenka. Skóroval ve třetím utkání po sobě.

Krátce po změně stran mohl vyrovnat hostující Bosančič, ale trefil jen tyč. Místo toho Teplice vzápětí zvýšily. Nejlepší nahrávač soutěže Krob svou desátou asistencí v sezoně našel nabíhajícího Horu, který střelou z voleje o tyč nedal Dúbravkovi šanci.

Liberec se všal rychle vrátil do hry. Po kombinaci Vůcha s Ekpaiem se míč dostal ve vápně k Mikulovi, na kterého zcela zapomněl Nivaldo, a liberecký bek snížil svým druhým ligovým gólem kariéry a prvním od srpna 2015.

Liberec se náhle tlačil se za vyrovnáním, jenže šest minut před koncem Potočný po faulu loktem od Šušnjara oplácel a dostal červenou kartu.

Teplice pak už výhru nepustily. Navíc v 90. minutě utekly do brejku a Vošahlík po Vaněčkově přihrávce přidal třetí gól.

„Celkově to bylo dobré utkání, na poměry české ligy bylo spousta šancí, bohužel se špatným výsledkem pro nás. To, že nevezeme body, je zapříčiněno naší naivitou v bránění některých situací a neproduktivitou,“ hodnotil liberecký trenér Jindřich Trpišovský.