Richard Dostálek v utkání proti Teplicím. Včera jeho Zlín vybojoval bod v Olomouci. | foto: Jan Karásek, MF DNES

Tenhle tým má velké srdíčko, říká zlínský záložník Dostálek

• 4
Do konce ligy zbývají dvě kola a fotbalisté Zlína stáhli ztrátu od nesestupové čtrnácté příčky na dva body. Dobrá zpráva? Zdá se, že ano. Právě proto jsou hráči FC Tescoma s remízou 1:1 v Olomouci spokojeni.

"Musíme být,musíme pořád myslet pozitivně. A my jsme neprohráli, předvedli jsme zase velmi slušný výkon. Po laciném, ale krásném gólu jsme přitom museli vyrovnávat. Za bojovnost a vůli nejen v tomto zápase chci mužstvo pochválit," řekl záložník Richard Dostálek.

Zlín předchozí čtyři utkání vyhrál a zdálo se, že myšlenky na pátou výhru v řadě proti uchazeči o Evropu už byly hodně odvážné.

"Udělali jsme nějakou šňůru, za kterou jsme rádi, ale tentokrát jsme nastoupili proti výbornému soupeři. Olomouc hrála kombinační fotbal, bylo se na co dívat. Hodně přihrávek na jeden dva dotyky. Střely, břevna, šance. I když padlo jen po jednom gólu, lidi museli být spokojeni," poznamenal Dostálek.

Zlín prohrával od 63. minuty po Hořavově vydařené ráně z dálky. Vyrovnat dokázal až sedm minut před koncem Bača. Remízu mohl vykouzlit i Dostálek, který ale z pětadvaceti metrů trefil jen břevno.

"Nic jsme nezabalili, po celých devadesát minut bylo vidět, že naše mužstvo má kvalitu, abychom se do zakončení dostávali nejen střelecky, ale i po centrech. Vůle tam pořád byla. I kdybychom prohrávali do devadesáté minuty, tak bychom bojovali. Tento tým má velké srdíčko," zdůrazňuje Dostálek.

Zdá se, že souboj o udržení už se zúžil především na duel Zlína s Příbramí.

"Chtěli jsme v Olomouci vyhrát, což se nepodařilo, ale remízou jsme Příbram zase o bodíček stáhli a dá se proto kalkulovat jinak, nemusíme se tolik bát horší vzájemné bilance," uvažuje Dostálek. "V sobotu porazíme Brno a pak pojedeme vyhrát do Jablonce. To jsou naše počty, jak se zachránit," pousmál se zkušený zlínský hráč.

O záchranu se budeme rvát až do konce, slibuje útočník Bača

Déle než půl roku se zlínský fotbalový útočník Martin Bača snažil o svou čtvrtou branku v sezoně. Podařilo se mu to teprve v Olomouci, kde po přesném Dostálkově centru zachránil bod za remízu 1:1.

Olomouc - Zlín:  domácí Aleš Škerle (vlevo) a zlínští Zdeněk Kroča (uprostřed) a Martin Bača

"Zaplaťpámbu, že to přišlo zrovna teď," vydechl si 23letý Bača.

Co pro vás remíza znamená?
Nic moc, protože jsme chtěli vyhrát. Ale nakonec jsme za ni rádi, protože jsme prohrávali a tahali za kratší konec. Potěšilo nás aspoň to, že Příbram prohrála.

Odstup na ni jste stáhli na dva body. Zvládnete ji ve zbytku sezony v tabulce přeskočit?
Neohlížíme se na nikoho, může tam spadnout víc týmů. Především musíme oba zbylé zápasy vyhrát.

Ale uvědomujete si, že to nemusí stačit?
Věřím, že bude. Udělali jsme bodovou šňůru, hrajeme dobře, jsme v pohodě. Šance pořád existuje, popereme se o ni až do konce.

Asi vás musí hodně mrzet, že za bezbrankového stavu vaši spoluhráči v úvodu druhého poločasu nevyužili dvě tutovky, že?
Je to škoda. Byly to gólovky, které jsme měli líp dohrát. Taky byla škoda, že Ríša Dostálek trefil jen břevno.

Vy jste měl kromě gólu ještě jednu šanci už v úvodu utkání, kdy vaši střelu gólman Šustr vyrazil. Co chybělo k lepšímu zakončení?
Ríša mě dobře vyslal do uličky, ale měl jsem to z úhlu. Hlavně jsem chtěl trefit branku, gólman to stačil vyrazit.

Olomouc nasadila ani ne 18letého brankáře. Měli jste úkol hodně střílet?
Trenér nás k tomu nabádal. Jenže něco jsme vystřelili vedle, něco šlo doprostřed branky.