Středa 28. října 2020, Den vzniku samostatného československého státu
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 28. října 2020 Státní svátek.

STATISTIKY: Střelecký rekordman, nezmar Kuzmanovič i osiřelé tribuny

  6:58
Liga plná změn mění statistiky. Dva týmy odehrály jen 32 zápasů, zato Ostrava 36. Rekordman Kuzmanovič si připsal 36 startů, ani minutu nechyběli Holeš a Hrošovský. Do bojů zasáhlo 126 cizinců ze čtyřiceti zemí. Slavia už tři roky neměla vyloučeného hráče, bez trestu vydržela 105 zápasů. Zveme vás do světa čísel a tabulek.

REKORDMAN BEZ DIVÁKŮ. Útočník Nikolaj Komličenko dal v této sezoně 29 gólů, nejvíc v historii. Pomohl tím do Evropské ligy Mladé Boleslavi, týmu s druhou nejnižší návštěvností. | foto: ČTK

Přelomový ročník fotbalové ligy definitivně vstoupil do historie sobotním závěrečným hvizdem kvalifikace o Evropu mezi Ostravou a Mladou Boleslaví. Sezona, kdy se poprvé po základní části pokračovalo nadstavbou, přinesla spoustu novinek.

Ligová čísla 2018-19

 • 433 hráčů zasáhlo do hry
 • 330 různých hráčů dostalo žlutou kartu
 • 307 hráčů mělo české občanství
 • 219 fotbalistů dalo gól
 • 126 cizinců zasáhlo do ligy
 • 59 náhradníků se nikdy nedostalo na hřiště
 • 48 bylo vyloučeno (tři z nich opakovaně)
 • 19 nešťastníků si dalo vlastní gól (někteří opakovaně)

Ustálené statistické ohlédnutí za sezonou bylo nutné inovovat. Srozumitelnější pro porovnání dlouhodobých trendů jsou nyní čísla vyjádřená v průměrech na zápas.

V minulých letech se v jednom ročníku uskutečnilo 240 zápasů, každý tým se představil třicetkrát, nevytrvalejší hráči vydrželi na hřištích celkem 2 700 minut. Teď je všechno jinak. Nová liga nabídla 277 zápasů, přičemž Teplice a Olomouc jich odehrály 32, Zlín 34, většina týmů 35 a rekordman Baník Ostrava 36.

Vedle základní části a jednotlivých fází nadstavby jsme sledovali ještě baráž, ale ta se podle pokynů Komise pro historii a statistiku FAČR do ligových statistik nezapočítává. Michal Faško tak může slavit, že nedělním gólem v Jihlavě zachránil Karvinou v nejvyšší soutěži, na svůj oficiální první ligový gól však bude dál čekat.

HráčiDva nechyběli ani minutu, třetí stihl víc zápasů

A hned do hráčských statistik vnesla nadstavba pořádný nesoulad. Ligové týmy nastupovaly k různému počtu zápasů, a tak se hůř hledají největší vytrvalci. Bez jediné chybějící minuty zvládli celý soutěžní ročník Tomáš Holeš z Jablonce a Patrik Hrošovský z Plzně; oba posbírali 35krát devadesát minut, tedy 3 150 ligových minut. Nejvíc ligových startů ze všech si však nepřipsali, předčil je Nemanja Kuzmanovič, jehož Baník měl díky finále o Evropu sezonu o jeden zápas delší. Srbský útočník, který odehrál podzim za Opavu, nastoupil k 36 ligovým zápasům.

Tomáš Holeš
Nemanja Kuzmanovič z Baníku Ostrava lamentuje po zahozené šanci.
Patrik Hrošovský z Plzně na tiskové konferenci

LIGOVÍ VYTRVALCI: Tomáš Holeš, Nemanja Kuzmanovič a Patrik Hrošovský

Vedle zmíněného tria nastoupili do všech zápasů svých týmů také Matěj Hanousek (Jablonec/Sparta), a Lukáš Hůlka s Martinem Dostálem (oba Bohemians); ti všichni si zapsali 35 startů.

Celkem se na trávnících vystřídalo 433 fotbalistů. Je to o 14 více než loni, ale o čtyři méně než předloni, takže nárůst nelze přičítat nadstavbě.

Žebříček, v jehož čele stojí Holeš, Hrošovský a Kuzmanovič, uzavírají tři hráči, kteří se ukázali na jedinou minutu. Dva jsou ze Sparty: Mihailo Ristič a Pavel Hájek, poslední z Opavy - Tomáš Freit.

Vedle nich ještě v ligových číslech najdeme 59 mužů, kteří v sezoně jen vysedávali na lavičkách náhradníků, ale šanci nedostali ani na okamžik. Nejvíce čekatelů měla Ostrava (7), naopak ve Spartě, Jablonci, Příbrami a Karviné to bylo jen po dvou.

POČTY NASAZENÝCH HRÁČŮ. Ostrava využila služeb nejmenšího počtu hráčů, o to víc...

POČTY NASAZENÝCH HRÁČŮ. Ostrava využila služeb nejmenšího počtu hráčů, o to víc však měla náhradníků, kteří se nikdy nedočkali ligové šance.

Zajímavé jsou počty hráčů, s jakými si jednotlivé týmy v lize letos vystačily. Ostrava sice odehrála nejvíc zápasů, avšak nasadila nejméně hráčů ze všech. V 36 utkáních si vystačila jen s dvaadvaceti jmény, tedy pouhými dvěma jedenáctkami. Naopak Mladá Boleslav (37), Karviná (36) a Sparta (34) by mohly postavit více než tři kompletní sestavy.

PŘEHLED: POČET ZÁPASŮ x POČET MINUT

BrankyKrál Komličenko, smolař Chlumecký

Po dvou letech s výrazným propadem počtu vstřelených branek jsme se letos dočkali návratu k vyšším hodnotám. Celkem padlo 741 gólů, což je vzhledem k započítání nadstavby rekordní hodnota. Pozitivní je i průměr 2,68 branky na zápas. Loni byl průměr jen 2,38, předloni 2,41.

PRŮMĚRNÝ POČET GÓLŮ NA ZÁPAS. Po dvou letech poklesu se liga zase vrátila k...

PRŮMĚRNÝ POČET GÓLŮ NA ZÁPAS. Po dvou letech poklesu se liga zase vrátila k průměru nad 2,5 branky na zápas.

Už týden před posledním zápasem si Ligová fotbalová asociace mohla dovolit na galavečeru korunovat letošního krále střelců. Nikolaj Komličenko vedl s obrovským náskokem. Nakonec dal boleslavský útočník 29 branek, čímž o tři zásahy překonal dosavadní rekord Davida Lafaty. Mimořádný je i náskok ruského snajpra, Komličenko vyhrál před dvojicí Martin Doležal (Jablonec) a Jean-David Beauguel (Plzeň) o 13 zásahů.

Kolik měl klub střelců?

19 – Sparta, 17 – Opava, 16 – Slavia, Liberec, 15 – Plzeň, Jablonec, Ostrava, Bohemians, 14 – Zlín, Slovácko, Příbram, 13 – Mladá Boleslav, Olomouc, 12 – Dukla, 10 – Teplice, Karviná.

Přítomnost ve druhé střelecké tabulce už fotbalisty tolik netěší. Jde o vlastní góly, kterých letos padlo třiadvacet. Nešťastníkem roku je obránce Martin Chlumecký z Dukly, který překonal svého gólmana třikrát. Po dvou vlastních gólech si dali Tomáš Holeš z Jablonce a Marek Janečka z Karviné. Mezi týmy si pět vlastních gólů dala Dukla, po třech Opava a Příbram.

PŘEHLED: TABULKA STŘELCŮ x VLASTNÍ GÓLY

BrankářiNeprůstřelný Kolář i plzeňské duo

Nejvíce zápasů s čistým kontem odchytal Ondřej Kolář ze Slavie, který nebyl překonán v 15 zápasech. Následují Severočeši Hrubý (Jablonec - 13) a Nguyen (Liberec - 12). Týmem s největším počtem zápasů bez inkasované branky se stala Plzeň, kde se o 16 nul podělil Hruška (10) s Kozáčikem (6).

Kluby s čistým kontem: 16 - Plzeň, 15 - Slavia, 14 - Liberec, Jablonec, Sparta, 12 - Bohemians, 11 - Olomouc, Ostrava, Ml. Boleslav, 10 - Slovácko, 8 - Zlín, 7 - Opava, Dukla, 6 - Teplice, 5 - Příbram, 4 - Karviná.

Brankáři s čistým kontem: 15 - Kolář (Slavia), 13 - Hrubý (Jablonec), 12 - Nguyen (Liberec), 11 - Buchta (Olomouc), Laštůvka (Ostrava), Šeda (Mladá Boleslav), 10 - Nita (Sparta), A. Hruška (Plzeň), Trmal (Slovácko), 8 - Fryšták (Bohemians), 6 - Kozáčik (Plzeň), Dostál (Zlín), Rada (Dukla), 5 - Šrom (Opava), 4 - Grigar (Teplice), Valeš (Bohemians), Heča (Sparta), 3 - Berkovec (Karviná), Švenger (Příbram), 2 - Diviš (Teplice), Hladký (Liberec), Fendrich (Opava), Rakovan (Zlín), Kočí (Příbram), 1 - M. Hruška (Dukla), Pastornický (Karviná), Hanuš (Jablonec).

CizinciPředstavili se hráči ze 40 zemí

Anglie, Německo, Španělsko či Francie. I tyto fotbalové velmoci vyslaly do české ligy své zástupce, šlo však o jednotlivce. Zahraničním legiím opět dominovali fotbalisté ze Slovenska (38), Srbska (14) a Bosny (7). K počtu sedmi vystoupali letos i hráči z Pobřeží slonoviny.

POČTY HRÁČŮ Z VYBRANÝCH ZEMÍ. Před lety tu býval osamocený Wilfried Bony, pak...

POČTY HRÁČŮ Z VYBRANÝCH ZEMÍ. Před lety tu býval osamocený Wilfried Bony, pak Tiémoko Konaté. Letos tvořili hráči z Pobřeží slonoviny společně s Bosňany třetí nejsilnější enklávu.

Celkem jsme evidovali 126 cizinců ze čtyřiceti zemí. Nejvíce se jich vystřídalo v dresu Sparty a Karviné, kde nastoupilo po 17 zahraničních hráčích. Naopak Olomouc zařadila do hry jen tři.

POČTY ZAHRANIČNÍCH HRÁČŮ. Sparta nasadila v uplynulé sezoně 17 cizinců a 17...

POČTY ZAHRANIČNÍCH HRÁČŮ. Sparta nasadila v uplynulé sezoně 17 cizinců a 17 českých hráčů, v jiných klubech ještě domácí fotbalisté převažovali.

Mezi cizinci najdeme výrazné postavy ligy, o kterých byla řeč v přechozích kapitolách: vytrvalce Srba Nemanju Kuzmanoviče (36 zápasů) se Slovákem Patrikem Hrošovským (3 150 minut) i nejlepšího střelce Nikolaje Komličenka (29 gólů). Ze zahraničí pochází i nejnapomínanější hráč Guélor Kanga ze Sparty se 14 žlutými kartami.

Zastoupení zemí v české lize: 307 - Česko, 38 - Slovensko, 14 - Srbsko, 7 - Bosna, Pobřeží slonoviny, 5 - Rumunsko, Rusko, 3 - Francie, Chorvatsko, DR Kongo, 2 - Bahrajn, Brazílie, Černá Hora, Ghana, Kamerun, Nigérie, Nizozemsko, Řecko, Ukrajina, 1 - Anglie, Argentina, Austrálie, Estonsko, Gabon, Gruzie, Guinea, Izrael, Kolumbie, Libérie, Lotyšsko, Maďarsko, Makedonie, Německo, Senegal, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Turecko, Turkmenistán, Uruguay, Venezuela, Zimbabwe.


Odkud pocházeli prvoligoví fotbalisté. Mapa: Machine Learning Book

TrestySlavia odehrála 105 zápasů bez vyloučení

Psal se 5. březen roku 2016, když dostal poslední hráč Slavie v lize červenou kartu. V utkání 20. kola předpředminulého ročníku v Mladé Boleslavi fauloval Michal Frydrych domácího Chramostu, zavinil penaltu a sám šel ze hry. Od té doby červenobílí odehráli už 105 zápasů, aniž by měli vyloučeného hráče!

Letos tak Slavia dokončila už třetí sezonu v řadě bez červené karty. Žádný jiný tým neodehrál ani letošní ročník bez vyloučených. Jablonec měl jen jednoho předčasně vykázaného hráče, naopak Dukla šest.

POČTY VYLOUČENÝCH HRÁČŮ. Od předloňského historického minima počet vyloučených...

POČTY VYLOUČENÝCH HRÁČŮ. Od předloňského historického minima počet vyloučených hráčů stále roste. Do divokých devadesátých let však je ještě daleko.

Celkem padlo 51 červených karet, trio Michal Šmíd (Bohemians), Karel Soldát (Příbram) a Michal Jeřábek (Teplice) bylo vyloučeno dokonce dvakrát.

Do sestavy zlých mužů k nim můžeme přiřadit i nejčastěji napomínané. Čtrnáct žlutých karet stihl posbírat Guélor Kanga ze Sparty, o dvě méně Roman Potočný z Liberce a desetkrát byli napomínáni spoluhráči z Dukly Daniel Tetour s Ivanem Ostojičem.

Sparťan Guélor Kanga po porážce v Mladé Boleslavi.

ČTRNÁCT NAPOMENUTÍ. Sparťan Guélor Kanga byl nejaktivnějším sběratelem žlutých karet.

Celkových 1 173 žlutých varování rozdělili sudí mezi 330 různých fotbalistů. To znamená, že 103 hráči zvládli své letošní ligové starty bez trestu.

POČTY ŽLUTÝCH A ČERVENÝCH KARET. Nejtrestanějším týmem byla Dukla: její hráči...

POČTY ŽLUTÝCH A ČERVENÝCH KARET. Nejtrestanějším týmem byla Dukla: její hráči viděli nejvíc žlutých i červených karet.

DiváciNadstavba přinesla jen průměrné návštěvy

Měl to být vrchol sezony, nejatraktivnější část soutěže lákající diváky na rozhodující dramata. Výsledek? Na nadstavbu přišlo 201 755 diváků, což představuje průměr 5 453 na zápas. A to je vážně jen průměrný průměr.

Divácké průměry

v jednotlivých fázích

5 553 základní část
8 874 o titul
2 944 o Evropskou ligu
2 707 o záchranu
10 368 finále o EL

Ve své historii měla česká liga průměrnou návštěvu na zápas v sezoně i přes sedm tisíc (ročník 1996-97). Výsledek letošní nadstavby je o trochu nižší než v loňské sezoně (průměr  5546) či v letošní základní části (5 553). Skupina o titul měla průměrnou návštěvu 8 874, o záchranu jen 2 707.

Loni jsme slavili nárůst počtu diváků o 160 tisíc, letošní sezona je v průměru na zápas těsně pod loňským rokem. Celková návštěva 1 534 362 představuje průměr 5 539, loni vycházelo 5 546 diváků na zápas.

Slávističtí fanoušci během derby proti Spartě.

ČTVRT MILIONU V EDENU. Na Slavii chodily nejvyšší návštěvy v lize.

Téměř čtvrt milionu diváků napočítali na domácích zápasech Slavie v Edenu. Souhrnné číslo 243 228 znamená velmi dobrý průměr 13 513 na utkání. Nad deset tisíc se vyšplhaly průměrné návštěvy také na Spartě (11 071) a v Ostravě (10 434). Obhájci titulu z Plzně zůstali pod svými dřívějšími maximy na průměru 8 883.

Nejméně se chodilo na stadion sestupující Dukly (průměr 2 682), ale také na dva kluby, které vybojovaly Evropskou ligu: v Mladé Boleslavi byl průměr 2 896 a v Jablonci 2 897.

PRŮMĚRNÁ NÁVŠTĚVA NA ZÁPAS. Loni návštěvy ve fotbalové lize skokově vzrostly,...

PRŮMĚRNÁ NÁVŠTĚVA NA ZÁPAS. Loni návštěvy ve fotbalové lize skokově vzrostly, letos navzdory změnám diváků mírně ubylo.

TabulkyOlomouc stoupala, Zlín padal

 Pohled do základní části ukazuje jen drobné rozdíly mezi první polovinou soutěže a odvetami. Pořadí na čele (1. Slavia, 2. Plzeň, 3. Sparta) ani poslední místo Dukly se neměnily. Vidět je vzestup Olomouce, která byla v první polovině dvanáctá a ve druhé čtvrtá, či naopak pád Zlína (z šestého na patnácté místo).

1. až 15. kolo

1. Slavia 15 12 1 2 37:11 37
2. Plzeň 15 11 2 2 22:13 35
3. Sparta 15 9 3 3 28:12 30
4. Jablonec 15 9 2 4 33:14 29
5. Ostrava 15 8 3 4 21:12 27
6. Zlín 15 8 3 4 22:14 27
7. Liberec 15 6 5 4 15:13 23
8. Mladá Boleslav 15 5 3 7 28:30 18
9. Opava 15 5 2 8 20:23 17
10. Teplice 15 4 4 7 17:23 16
11. Bohemians 15 4 4 7 16:23 16
12. Olomouc 15 4 3 8 16:26 15
13. Příbram 15 4 3 8 19:37 15
14. Slovácko 15 4 0 11 15:29 12
15. Karviná 15 3 2 10 19:30 11
16. Dukla 15 3 2 10 13:31 11

16. až 30. kolo

1. Slavia 15 11 2 2 35:12 35
2. Plzeň 15 10 3 2 25:14 33
3. Sparta 15 8 3 4 24:15 27
4. Olomouc 15 8 1 6 21:17 25
5. Mladá Boleslav 15 6 6 3 24:14 24
6. Jablonec 15 6 4 5 20:12 22
7. Slovácko 15 6 4 5 17:16 22
8. Teplice 15 6 2 7 15:19 20
9. Liberec 15 5 4 6 18:15 19
10. Ostrava 15 5 3 7 17:24 18
11. Bohemians 15 4 6 5 13:14 18
12. Karviná 15 5 3 7 20:23 18
13. Opava 15 4 4 7 19:26 16
14. Příbram 15 4 4 7 14:26 16
15. Zlín 15 4 0 11 10:26 12
16. Dukla 15 2 3 10 12:31 9

Nadstavba se sice započítávala k výsledkům uhraným v základní části, ale my se teď můžeme podívat i na samostatné tabulky ligového finiše. Vidíme, že skupinu o titul nejlépe odehrála Slavia o bod před Plzní a Ostrava že získala jen dva body. O záchranu finišovala Příbram (9 bodů) mnohem lépe než Bohemians (6 bodů), ale baráži stejně neunikla. Zajímavý je i pohled na nadstavbové skóre Slovácka 11:2.

Skupina o titul

1. Slavia 5 3 2 0 7:3 11
2. Plzeň 5 3 1 1 10:5 10
3. Sparta 5 3 0 2 7:6 9
4. Jablonec 5 2 0 3 5:6 6
5. Liberec 5 1 1 3 1:4 4
6. Ostrava 5 0 2 3 1:7 2

Skupina o záchranu

1. Slovácko 5 3 2 0 11:2 11
2. Opava 5 3 1 1 8:8 10
3. Příbram 5 3 0 2 10:10 9
4. Bohemians 5 1 3 1 4:6 6
4. Karviná 5 1 0 4 3:5 3
5. Dukla 5 0 2 3 5:10 2

Hru s čísly můžeme uzavřít hodně divokou tabulku, ve které jsme týmům započítali úplně všechny letos odehrané zápasy. Bez ohledu na počet zápasů, bez ohledu na sílu a motivaci soupeřů, která byla v jednotlivých skupinách zcela odlišná.

Mladé Boleslavi se v tomto žebříčku podařilo předstihnout Ostravu a Liberec, což shodou okolností odpovídá skutečnosti, že nový systém pomohl Středočechům právě na úkor těchto dvou soupeřů do Evropské ligy.

Všechny výsledky v sezoně

1. Slavia 35 26 5 4 79:26 83
2. Plzeň 35 24 6 5 57:32 78
3. Sparta 35 20 6 9 59:33 66
4. Jablonec 35 17 6 12 58:32 57
5. Mladá Boleslav 35 14 10 11 66:48 52
6. Ostrava 36 13 8 15 39:44 47
7. Liberec 35 12 10 13 34:32 46
8. Zlín 34 14 3 17 38:47 45
9. Slovácko 35 13 6 16 43:47 45
10. Olomouc 32 13 4 15 40:46 43
11. Opava 35 12 7 16 47:57 43
12. Bohemians 35 9 13 13 33:43 40
13. Příbram 35 11 7 17 43:73 40
14. Teplice 32 10 7 15 33:51 37
15. Karviná 35 9 5 21 42:58 32
16. Dukla Praha 35 5 7 23 30:72 22

HistorickáNa vedoucí Spartu stáhla Slavia 17 bodů

Stejné hodnoty jaká jsou ve výše uvedené tabulce si týmy zapíší i do historické tabulky spočítané z výsledků za posledních 26 sezon. Na čele jsou tři kluby, které nechyběly ani jednu sezonu. Slavia sice stáhla 17 bodů z náskoku Sparty, ale pořád na rivala hodně ztrácí.

Ostrava letos vytlačila Teplice ze sedmého místa, další posuny už probíhaly jen na úkor týmů, které tentokrát v nejvyšší soutěži chyběly. Klesly Č. Budějovice, Žižkov, Blšany a Most.

V tabulce jsou závorkách umístění před tímto ligovým ročníkem, pokud se liší. V sezoně 1993-94 byly udělovány za výhru 2 body. Klubům jsou také odpočteny body, které jim odebrala disciplinárka: Bohemians/Střížkov -15, Slovácko -12, Olomouc -9, Opava -6, Liberec -6.

Historická tabulka 1993-2019

1. Sparta 785 490 165 130 1452:617 1617
2. Slavia 785 403 209 173 1273:745 1402
3. Liberec 785 342 221 222 1050:834 1230
4. Jablonec 755 297 212 246 1020:867 1103
5. Plzeň 665 308 162 195 970:747 1074
6. Olomouc 722 282 196 244 919:829 1019
7. Ostrava (8.) 756 258 222 276 967:961 982
8. Teplice (7.) 692 258 203 231 875:809 977
9. Brno 720 242 186 292 840:948 902
10. Příbram 605 180 155 270 650:866 695
11. Mladá Boleslav 455 190 122 143 683:567 692
12. Slovácko (13.) 515 162 140 213 568:651 614
13. České Budějovice (12.) 540 151 153 236 551:798 595
14. Bohemians 1905 (15.) 515 138 149 228 496:707 555
15. Žižkov (14.) 420 144 106 170 478:539 526
16. Zlín 424 124 116 184 408:568 478
17. Hradec Králové 420 105 113 202 374:601 419
18. Drnovice 300 115 67 118 395:395 398
19. Dukla Praha 275 77 76 122 325:420 306
20. Opava (21.) 275 75 71 129 307:411 290
21. Blšany (20.) 240 67 63 110 255:350 264
22. Jihlava 210 55 61 94 221:315 226
23. Kladno 120 28 30 62 99:173 114
24. Cheb 90 29 26 35 95:121 100
25. MFK Karviná (26.) 95 25 21 49 113:147 96
26. Most (25.) 90 19 30 41 96:140 87
27. FC Karviná 60 12 12 36 53:105 48
28. Bohemians/Střížkov 60 14 8 38 60:111 35
29. Znojmo 30 6 9 15 32:49 27
30. Ústí nad Labem 30 4 7 19 22:67 19
31. Uherské Hradiště 30 3 8 19 19:65 17
32. Vítkovice 30 3 7 20 22:64 13
33. Benešov 30 3 3 24 23:78 12
34. Lázně Bohdaneč 30 2 5 23 18:61 11

Los Evropské ligy 2020-21

Sparta se ve skupině utká s Celtikem Glasgow, s AC Milán a s Lille. Slavii čeká Leverkusen, Nice a Beer Ševa, přemožitel Plzně. Liberec narazí na Gent, CZ Bělehrad a Hoffenheim. Termíny zápasů: 22. a 29. října, 5. a 26. listopadu, 3. a 10. prosince.

Zlatan Ibrahimovic, Patrik Schick, Pavel Kadeřábek, Michael Ngadeu, Guélor Kanga, Timothy Weah, Renato Sánches, Stefano PioliPatrick Vieira

Statistiky

Slavia

Nejvyšší průměrná návštěvnost

Karviná

Nejdéle bez obdrženého gólu

Sparta

Nejvíc vyhraných zápasů doma

Mužstvo Z V R P S B
1.AC Sparta Praha 6 6 0 0 20:6 18
2.SK Slavia Praha 6 5 1 0 19:2 16
3.FC Viktoria Plzeň 6 4 1 1 16:10 13
4.SK Sigma Olomouc 6 4 1 1 11:7 13
5.FC Slovan Liberec 6 3 1 2 10:6 10
6.FK Jablonec 6 3 1 2 9:6 10
7.FK Pardubice 6 3 1 2 7:6 10
8.MFK Karviná 6 2 3 1 7:7 9
9.Bohemians Praha 1905 5 2 1 2 7:7 7
10.1. FC Slovácko 5 2 1 2 5:6 7
 • Nejčtenější

Jak se hraje „cinklý zápas“ s Vyšehradem. Zažili to i fotbalisté Líšně

Paradoxně to nebyl ten typ zápasu, po kterém by v sobě sportovec nesl křivdu několik dalších dní, protože by si byl...

Proti Slavii smí nastoupit hráči s pozitivním testem na covid, má ho i kouč

Hapoel Beer Ševa může do večerního zápasu Evropské ligy se Slavií nasadit fotbalisty, kteří měli z úterních povinných...

Pyramida zla se hroutí. Přinese Berbrův skandál velký fotbalový převrat?

Jako je nemyslitelné, že se zhroutí pyramidy v Gíze, tak stejně neochvějná se jevila pozice Romana Berbra. Mělo to být...

Byla to totální zhovadilost, vzpomínají v Živanicích na duel s Vyšehradem

V českém fotbale se rodí možná největší kauza v jeho novodobé historii. Nyní již bývalý místopředseda svazu Roman Berbr...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chcete divizi? Vyhoďte kouče, zavelel Berbr. A Felgr na Doubravce skončil

Psal se červen 2001 a Josef Felgr naposledy koučoval fotbalisty plzeňské Doubravky v závěrečném kole přeboru proti...

ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....

 • Další z rubriky

Rok po památném duelu s Barcelonou je Slavia bez šťávy. Proč červenobílí tápou?

V pátek to byl přesně rok, co narvaný Eden burácel nadšením. Nevadilo, že Slavia prohrála 1:2, nevadilo, že nemá body,...

Ligový fotbal by se mohl vrátit ještě v říjnu. Vedení soutěže o tom jedná

Ligová fotbalová asociace (LFA) jedná s ministerstvem zdravotnictví a příslušnými orgány o tom, aby se nejvyšší soutěž...

Martincův raketový start: za Jablonec zatím odehrál všechno

Do Jablonce přišel fotbalový stoper Jakub Martinec v létě z Hradce Králové s nulovými prvoligovými zkušenostmi, ale...

Liga o víkendu? Asi ne, obává se Svoboda. Ministerstvo zatím mlčí

Předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda se obává, že se první liga, přerušená kvůli zhoršené...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nepanikařte, ale buďte opatrní. Osm znaků, že jste mohli prodělat covid-19

Druhá vlna koronavirové krize udělala z Česka, které tu první zvládlo celkem dobře, odpadlíka. Snad každý se bojí. Jsem...

Nečekaně zemřel moderátor Prima vařečky Daniel Kopál, bojoval s covidem

Ve věku 49 let zemřel moderátor Daniel Kopál, známý z pořadu o vaření Mňam aneb Prima vařečka. Bojoval s koronavirem....

Česko dál padá do covidové propasti. Má nejvíce případů i úmrtí na světě

Česko se pevně usadilo na špičce světových koronavirových statistik. Již delší dobu jsme mezi zeměmi, které mají...

NASA a vědci objevili na Sahaře a v Sahelu téměř dvě miliardy stromů

Na Sahaře a v oblasti Sahelu roste více stromů, než se předpokládalo. Tvrdí to mezinárodní vědecká studie, na níž se...

Česko je bohatší než Itálie a Španělsko, možná předběhne i Japonsko

Nejnovější data Mezinárodního měnového fondu ukazují, že Česká republika je poprvé ve své novodobé historii bohatší než...