Úterý 27. října 2020, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 27. října 2020 Šarlota, Zoja, Zoe

Sparta nasadila víc cizinců než Čechů. Lize přibývá diváků, ubývá gólů

  9:02
Paradox fotbalové ligy: v právě skončené sezoně přišlo nejvíc diváků od roku 2000, ač během posledních dvou sezon ubylo sto gólů. Nejčastěji stříleli slávisté, ale nejefektivnější byla Plzeň a Jablonec. Nejvíce nul vychytal Laštůvka, zvládal to v boji o titul i o záchranu.

Sparťanský kouč Andrea Stramaccioni během duelu se Zlínem. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Fotbalová liga uzavřela svoji 25. sezonu. Titul oslavila Plzeň, s pádem o  soutěž níž se smiřují v Brně a Jihlavě.

To jsou dávno známá fakta. Zveme vás na exkurzi po mnoha dalších, často překvapivých údajích o HET lize 2017-2018. Je tady tradiční statistický souhrn.

HráčiStálice Fryšták, Dostál a Coufal

Do první ligy letos zasáhlo 419 hráčů, loni jich bylo 437. Největší díl náleží Mladé Boleslavi, která nasadila 38 různých fotbalistů, naopak Olomouc si vystačila jen s 22 jmény.

Do všech třiceti zápasů zasáhlo osm mužů z pěti klubů. Bohemians mají mezi vytrvalci dva hráče, Olomouc dokonce tři. Jména vršovických opor Tomáše Fryštáka s Martinem Dostálem najdeme na seznamu hráčů, kteří nechyběli ani minutu. Stejnou vytrvalost prokázal i Vladimír Coufal z Liberce.

Brankář Bohemians Tomáš Fryšták rozdával po zdolání Plzně úsměvy na všechny...
Obránce Bohemians Martin Dostál v akci
Liberecký obránce Vladimír Coufal slaví svou vítěznou branku z utkání s...

VYTRVALCI LIGY: Kompletních 2700 minut odehráli (zleva) Tomáš Fryšták, Martin Dostál a Vladimír Coufal.

Devětadvacet kol procházel ligou bez zameškané minuty i olomoucký stoper Uroš Radakovič, jenže v posledním kole jeho sérii ukončila červená karta.

Do všech třiceti zápasů zasáhli ještě David Houska, Tomáš Zahradníček (oba Olomouc), Martin Doležal (Jablonec) a Filip Panák (Karviná).

Na opačném konci dlouhého seznamu je 22 hráčů s jediným startem. Pouhou minutu si připsali tři z nich: Tomáš Čvančara (Jablonec), Peter Šulek (Karviná) a Pavel Tkáč (Slovácko).

Sedmdesát hráčů si nezahrálo ani tu jednu minutu; jen vysedávali na lavičkách náhradníků, ale zápasové nominace neproměnili v žádný start. V Olomouci a ve Zlíně měli hned devět exkluzivních diváků, kteří ligu sledovali z lavičky náhradníků. Naopak ve Spartě (Vojtěch Vorel) a Slavii (Martin Otáhal) bylo jen po jednom takovém hráči.

BrankyPokles pokračuje, nejméně gólů za 10 let

V lize padlo jen 572 gólů, což je nejméně od roku 2008. V porovnání s předminulou rekordní sezonou ubylo přes sto branek.

Za dva roky o sto gólů méně

Za čtvrtstoletí už se v české lize urodilo téměř 15 tisíc branek. V průměru jich za sezonu padne 599, takže právě skončený ročník skončil hluboko v podprůměru. Podrobnosti

Králem střelcům se stal Michael Krmenčík jako vůbec první zástupce Viktorie Plzeň. Hattrickem v posledním kole vylepšil svoji bilanci na šestnáctigólovou. Trio pronásledovatelů Stanislav Tecl (Jablonec/Slavia), Milan Škoda (Slavia) a Jakub Plšek (Olomouc) zůstalo na 11 trefách.

Osmnáct gólů padlo do vlastních branek, Tomáš Přikryl z Mladé Boleslavi a Ondřej Bačo ze Zlína překonali své brankáře dokonce dvakrát.

Nejvíc gólů nastřílela Plzeň (55), nejméně gólové radosti zažily Brno (20) a Slovácko (23). Nejlepší obranu měli slávisté (19 inkasovaných branek), naopak Dukla dostala 55 gólů.

Kolik hráčů se zapsalo mezi střelce: 16 - Plzeň, Slavia, Ml. Boleslav, 15 - Jablonec, Ostrava, 13 - Sparta, Liberec, 12 - Zlín, Dukla, Jihlava, Brno, 11 - Olomouc, Bohemians, 10 - Teplice, Karviná, 9 - Slovácko.

PŘEHLED: TABULKA STŘELCŮ x VLASTNÍ GÓLY

StřelyPilná Slavia, efektivní Plzeň a Jablonec

Nejčastěji v lize stříleli fotbalisté Slavie, kterým zpravodajové iDNES.cz a MF DNES napočítali celkem 421 pokusů. Vicemistr byl nejpilnější ve střelách na branku (197) i mimo (224). Druhá Plzeň vystřelila 359krát (180 + 179).

Na druhé straně hráči Bohemians vyslali jen 217 střel, s velkým odstupem nejméně ze všech.

Nejvíc střel na dosažení jednoho gólu potřebovalo Brno - 11,9. Naopak nejefektivnější týmy Plzeň a Jablonec si vystačily jen s 6,5 pokusy.

Počet střel na jeden gól

Rohových kopů zahrávali nejvíce slávisté, a to 196. O šest desítek rohů méně kopaly Brno (132), Bohemians (133) a Zlín (137).

BrankářiO titul i o záchranu - nuly drží Laštůvka

Brankář Jan Laštůvka vstoupil do soutěže jako jednička ve Slavii a v barvách obhájců titulu vychytal devětkrát čisté konto. V zimě odešel do Ostravy bojovat o záchranu a zde přidal dalších sedm zápasů s nulou. S šestnácti nulami byl v lize nejlepší. Druhý skončil Ondřej Kolář, kterých svých 13 čistých kont rozdělil mezi Liberec (6) a Slavii (7). Pro jediný klub vychytal nejvíc zápasů Vlastimil Hrubý (Jablonec, 12).

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář

Kromě Laštůvky a Koláře vychytal jednu nulu pro Slavii také Kovář a o jednu se podělili dva gólmani, a tak jsou červenobílí s osmnácti zápasy bez obdrženého gólu ze všech týmů nejúspěšnější. Jen tři zápasy s čistým kontem odehrál Zlín.

Brankáři s čistým kontem: 16 - Laštůvka (9 Slavia, 7 Ostrava), 13 - Kolář (6 Liberec, 7 Slavia), 12 - Hrubý (Jablonec), 11 - Buchta (Olomouc), Kozáčik (Plzeň), 9 - Heča (Slovácko), Fryšták (Bohemians), 8 - Melichárek (Brno), 6 - Rada (Dukla), Dúbravka (Sparta), Nita (Sparta), 5 - Rakovan (Jihlava), Diviš (Teplice), Le Giang (Karviná), 4 - Hruška (Plzeň), Hladký (Liberec), Polaček (Ml. Boleslav), Berkovec (Karviná), 2 - Grigar (Teplice), Dostál (Zlín), Koubek (Sparta), Vejmola (Ml. Boleslav), 1 - Vašek (Ostrava), Zlámal (Zlín), Valeš (Jablonec), Kovář (Slavia), Nguyen (Liberec), Reichl (Olomouc).

Kluby s nulou: 18 - Slavia, 15 - Plzeň, 14 - Sparta, 13 - Olomouc, Jablonec, 11 - Liberec, - Slovácko, Karviná, Bohemians, 8 - Brno, Ostrava, 7 - Teplice, Mladá Boleslav, - Dukla, 5 - Jihlava, - Zlín.

Zajímavostí je vrtkavá pozice gólmanů v Mladé Boleslavi: během sezony se jich v brance protočilo šest.

Cizinci121 hráčů ze čtyřiceti různých zemí

Téměř třicet procent ligových fotbalistů má cizí občanství. V zápasech se objevilo 121 zahraničních hráčů ze čtyřiceti různých zemí.

Jako už tradičně je nejpočetnější enklávou ta slovenská, ovšem letos výrazně zchudla. Ze 46 Slováků před třemi lety zbylo jen 28. Na druhém místě jsou hráči ze Srbska, kteří z této pozice po letech vytěsnili Bosňany. Čtvrté místo patří Francii.

Počty hráčů z vybraných zemí

Ve Spartě nastoupilo víc cizinců než českých hráčů. Vedle 16 Čechů se vystřídalo 19 zahraničních fotbalistů. Slavia nasadila 14 cizinců, Mladá Boleslav 13. Na druhé straně trio týmů Slovácko, Jablonec a Olomouc využilo služeb jen po čtyřech cizincích. A mistrovská Plzeň je mezi týmy s pěti zahraničními hráči.

Počty zahraničních hráčů

Nejvíce zápasů odehráli Srbové Uroš Radakovič (Olomouc, 30) se Zoranem Gajičem (Zlín, 29). Naopak Slovák Peter Šulek (Karviná) hrál jen minutu, Venezuelan Antonio Romero (Olomouc) šest a Brazilec Lucas Dias (Bohemians) devět.

Cizinci byli vidět. A to jak v dobrém, tak i ve zlém. Lotyšský útočník Davis Ikaunieks z Jihlavy bojoval o titul nejlepšího střelce (10 branek), Bosňan Admir Ljevakovič tak jako každý rok patřil mezi nejvíce napomínané hráče (10 žlutých), Australan Aleksandar Šušnjar (Ml. Boleslav) je zase jediný hráč, který byl za sezonu dvakrát vyloučen.

Zastoupení zemí v české lize: 299 - Česko, 28 - Slovensko, 12 - Srbsko, 10 - Bosna, 6 - Francie, 5 - Pobřeží Slonoviny, Rusko, 4 - Brazílie, Ukrajina, 3 - Austrálie, Rumunsko, Slovinsko, 2 - Černá Hora, Kamerun, Nigérie, Nizozemsko, Portugalsko, Rakouska, Turecko, Uruguay, Venezuela, 1 - Argentina, Ázerbájdžán, Dem. rep. Kongo, Estonsko, Gabon, Ghana, Guinea, Chorvatsko, Izrael, Libérie, Litva, Lotyšsko, Makedonie, Německo, Norsko, Senegal, Španělsko, Togo, Turkenistán, Zimbabwe.


Odkud pocházeli prvoligoví fotbalisté. Mapa: douweosinga.com

TrestySlavia odehrála 70 zápasů bez vyloučení

V minulém ligovém ročníku bylo mimořádně málo vyloučených hráčů. Jen 27, což byla polovina dlouhodobého průměru. Letos se čísla vrátila nahoru na 41.

Počty vyloučených hráčů

Šest červených karet viděli hráči Liberce, bez vyloučení prošly sezonou Plzeň, Slavia a Karviná. V případě Slavie to byla už druhá sezona bez vyloučení; poslední červenou kartu dostal v březnu 2016 ve 20. kole předminulého ročníku Frydrych.

O 41 červených karet se podělilo 40 hráčů, neboť Aleksandar Šušnjar (Ml. Boleslav) pykal dvakrát.

Žlutých karet rozhodčí rozdali celkem 939. Nejčastěji napomínali hráče Liberce (74), jen 33 karet ukázali fotbalistům Bohemians (33).

Počty žlutých a červených karet

Nejnapomínanějším hráčem byl Jan Šisler z Karviné, který inkasoval 11 žlutých. Následují Admir Ljevakovič z Teplic (10) a Vlastimil Daníček ze Slovácka (9).

RozhodčíOsm červených od Příhody a Zelinky

Nejvíc karetních trestů rozdal sudí Radek Příhoda, který byl nejčastěji z celého sboru v akci. Pískal 21 zápasů, 97 hráčů napomenul žlutou kartou a 8 vyloučil. Osm červených karet rozdal i Miroslav Zelinka, a protože řídil jen 18 zápasů, je s průměrem 0,44 vyloučených nejpřísnějším mužem sezony.

Rozhodčí Radek Příhoda ukazuje libereckému Matěji Pulkrabovi červenou kartu.

Rozhodčí Radek Příhoda ukazuje libereckému Matěji Pulkrabovi červenou kartu.

Celkem se na rozhodování podílelo 21 hlavních rozhodčích. Dva z nich dostali šanci až v úplném závěru sezony: Radek Dubravský odřídil dva květnové zápasy a Jan Mikyska debutoval v závěrečném kole.

Čtveřice asistentů Zdeněk Arnošt, Kamil Hájek, Jan Paták a Martin Wilczek odřídila po 24 zápasech, další čtyři pomezní dostali jen o zápas menší porci.

DiváciŠestá nejvyšší návštěva v historii

V právě skončené sezoně přišlo na stadiony 1 331 111 diváků, to je šesté nejvyšší číslo v historii české ligy.

Nejvíc diváků od roku 2000

Tomáš Rosický hrál svoji první kompletní sezonu, spoluhráčem mu byl Pavel Hapal a Plzeň v nejvyšší soutěži vůbec nebyla, když fotbalová liga naposledy přilákala tak vysokou návštěvu jako letos. Podrobnosti

Více než 10 000 návštěvníků přišlo na 34 zápasů, a to na šest různých stadionů. Nejvyšší návštěva sledovala derby Slavia - Sparta (19 084), naopak na únorové utkání Dukla - Jablonec přišlo jen 827 nejvěrnějších.

Průměrná návštěva na zápas byla 5546 diváků, ale nad tuto hranici se dostaly jen čtyři nejnavštěvovanější stadiony: Slavia (průměr 12 430), Sparta (11 391), Plzeň (9576) a Ostrava (7889). Nejméně se chodilo na Dukle (průměr 2819), v Mladé Boleslavi (2883) a v Jihlavě (3066).

Celkově v součtu doma-venku se nejvíc chodilo na zápasy Sparty (296 734) a Slavie (jen o 1052 méně). Nejméně lákaly zápasy Jihlavy (109 789) a Dukly (111 982).

VýsledkyJen jeden osmigólový duel

Prvoligové zápasy skončily 25 různými variantami skóre. Nejčastěji, celkem ve 32 případech, to bylo 1:1, dalších 28 duelů skončilo výhrou domácích 1:0.

Přehled výsledků zrcadlí úbytek gólů. Pouze jediné utkání přineslo osm branek (Karviná - Olomouc 3:5), ve dvou případech jich padlo sedm (Slovácko - Ostrava 5:2 a Bohemians - Plzeň 5:2).

Domácí týmy vyhrály 112 zápasů, v 68 případech se soupeři rozešli smírně a šedesátkrát slavili hosté. Domácí mužstva dala 327 gólů, hosté 245.

Bilance zápasů
Bilance gólů

SérieTeplice a Zlín nevyhrály dva zápasy po sobě

Rekordní sérii plzeňských výher na podzim tleskala celá liga. Západočeši vyhráli 14 zápasů v řadě a položili základ k mistrovským oslavám. Na jaře to už taková sláva nebyla, což dokládá i přehled sérií bez vítězství: Plzeň nevyhrála čtyři po sobě jdoucí utkání.

Ale ještě zpátky k vítězným šňůrám. V Teplicích a Zlíně tuto disciplínu vůbec nepoznali, jejich týmy nedokázaly za celý rok vyhrát dva zápasy po sobě.

Mladá Boleslav prohrála šestkrát v řadě, Ostrava zaznamenala sérii 13 zápasů bez vítězství.

Zajímavé je, že nejdelší dobu bez inkasovaného gólu nezaznamenala Plzeň při rekordním podzimu, ani její pronásledovatelé, ale Slovácko, které od konce března do poloviny května drželo čisté konto 611 minut. Naopak bez vstřeleného gólu živořilo Brno 571 minutu.

TabulkyV odvetách Plzeň 12 bodů za Jabloncem

První polovině soutěže naprosto dominovala Plzeň se 14 výhrami a jednou remízou. Připomeňme si také, že Jablonec byl až sedmý, Brno bylo dvanácté a na posledním místě pobývalo Slovácko.

1. až 15. kolo

1. FC Viktoria Plzeň 15 14 1 0 32:5 43
2. SK Sigma Olomouc 15 9 5 1 23:9 32
3. SK Slavia Praha 15 8 5 2 25:6 29
4. FC Slovan Liberec 15 8 3 4 23:16 27
5. AC Sparta Praha 15 7 4 4 18:12 25
6. Bohemians Praha 1905 15 5 7 3 15:13 22
7. FK Jablonec 15 5 6 4 21:18 21
8. FK Teplice 15 5 5 5 18:17 20
9. Fastav Zlín 15 5 4 6 17:22 19
10. Dukla Praha 15 5 4 6 18:27 19
11. FK Mladá Boleslav 15 5 2 8 19:26 17
12. Zbrojovka Brno 15 4 2 9 11:22 14
13. FC Baník Ostrava 15 2 5 8 20:30 11
14. MFK Karviná 15 3 2 10 15:25 11
15. FC Vysočina Jihlava 15 3 1 11 14:30 10
16. 1. FC Slovácko 15 1 6 8 11:22 9

V tabulce složené jen z odvetných zápasů je na prvním místě Jablonec s pětibodovým náskokem na druhou Slavii. Plzeň je až čtvrtá a ztrácí 12 bodů! Předposlední místo patří Dukle, na dně je Brno.

16. až 30. kolo

1. FK Jablonec 15 11 2 2 28:9 35
2. SK Slavia Praha 15 9 3 3 25:13 30
3. AC Sparta Praha 15 7 7 1 25:13 28
4. FC Viktoria Plzeň 15 6 5 4 23:18 23
5. SK Sigma Olomouc 15 6 5 4 18:13 23
6. 1. FC Slovácko 15 5 7 3 12:10 22
7. FC Baník Ostrava 15 5 5 5 16:13 20
8. FC Vysočina Jihlava 15 5 5 5 16:18 20
9. FC Slovan Liberec 15 5 4 6 14:19 19
10. MFK Karviná 15 4 7 4 17:15 19
11. FK Mladá Boleslav 15 4 5 6 12:17 17
12. Bohemians Praha 1905 15 4 4 7 15:16 16
13. FK Teplice 15 3 5 7 14:23 14
14. Fastav Zlín 15 3 5 7 14:26 14
15. Dukla Praha 15 4 1 10 14:28 13
16. Zbrojovka Brno 15 2 4 9 9:21 10

V pražských derby Slavia ani jednou neprohrála, Dukla má ze sousedských soubojů výrazně záporné skóre 2:12.

Pražská derby

1. SK Slavia Praha 6 4 2 0 13:3 14
2. AC Sparta Praha 6 1 4 1 7:6 7
3. Bohemians Praha 1905 6 1 3 2 3:4 6
4. Dukla Praha 6 1 1 4 2:12 4

V tabulce složené jen ze vzájemných zápasů týmů z Moravy a Slezska najdeme na druhém místě Ostravu, Zlín je až pátý. Neoficiálním mistrem regionu je Olomouc.

Morava a Slezsko

1. Olomouc 12 7 4 1 20:8 25
2. Ostrava 12 5 3 4 19:16 18
3. Slovácko 12 4 5 3 13:10 17
4. Karviná 12 4 5 3 15:10 17
5. Zlín 12 4 4 4 13:20 16
6. Brno 12 3 3 6 9:15 12
7. Jihlava 12 1 4 7 7:17 7

V soubojích týmů, které skončily v horní polovině tabulky, najdeme Spartu na třetím místě. V reálu ji tedy o toto umístění připravily ztráty se slabšími soupeři.

Prvních osm mezi sebou

1. Plzeň 14 8 4 2 19:13 28
2. Slavia 14 6 5 3 19:12 23
3. Sparta 14 5 6 3 19:12 21
4. Jablonec 14 5 4 5 13:17 19
5. Olomouc 14 4 6 4 10:11 18
6. Liberec 14 4 4 6 14:18 16
7. Bohemians 1905 14 2 7 5 12:12 13
8. Teplice 14 2 4 8 9:20 10

Dolních osm mezi sebou

1. Mladá Boleslav 14 7 4 3 19:10 25
2. Dukla 14 7 3 4 22:17 24
3. Slovácko 14 5 6 3 17:12 21
4. Zlín 14 5 5 4 15:21 20
5. Karviná 14 5 5 4 16:11 20
6. Ostrava 14 5 3 6 19:19 18
7. Jihlava 14 3 4 7 13:20 13
8. Brno 14 2 4 8 9:20 10

HistorickáMFK Karviná před FC Karviná

V historické tabulce k žádným výrazným posunům nedošlo. Na čele se drží poslední tři kluby, které v žádném z 25 ročníků české ligy nechyběly. Neohroženě vede Sparta před Slavií a Jabloncem.

K drobným změnám dochází jen v nižších patrech, kde aktivní kluby pomalu přeskakují minulé účastníky ligy.

Vzhledem k tomu, že se MFK Karviná nehlásí k historii účastníka ligy z 90. let FC Karviná, tak tým musel začínat od nuly. Svého městského předchůdce už předstihl, za dvě sezony totiž v lize nasbíral o 16 bodů více.

V tabulce jsou závorkách umístění před tímto ligovým ročníkem, pokud se liší. V sezoně 1993-94 byly udělovány za výhru 2 body. Klubům jsou také odpočteny body, které jim odebrala disciplinárka: Bohemians/Střížkov -15, Slovácko -12, Olomouc -9, Opava -6, Liberec -6.

HISTORICKÁ TABULKA 1993-2018

1. Sparta 750 470 159 121 1393:584 1551
2. Slavia 750 377 204 169 1194:719 1319
3. Liberec 750 330 211 209 1016:802 1184
4. Jablonec 720 280 206 234 962:835 1046
5. Plzeň 630 284 156 190 913:715 996
6. Olomouc 690 269 192 229 879:783 976
7. Teplice 660 248 196 216 842:758 940
8. Ostrava 720 245 214 261 928:917 935
9. Brno 720 242 186 292 840:948 902
10. Příbram 570 169 148 253 607:793 655
11. Mladá Boleslav 420 176 112 132 617:519 640
12. České Budějovice 540 151 153 236 551:798 595
13. Slovácko 480 149 134 197 525:604 569
14. Žižkov 420 144 106 170 478:539 526
15. Bohemians 1905 480 129 136 215 463:664 515
16. Zlín (17.) 390 110 113 167 370:521 433
17. Hradec Králové (16.) 420 105 113 202 374:601 419
18. Drnovice 300 115 67 118 395:395 398
19. Dukla Praha (20.) 240 72 69 99 295:348 284
20. Blšany (19.) 240 67 63 110 255:350 264
21. Opava 240 63 64 113 260:354 247
22. Jihlava 210 55 61 94 221:315 226
23. Kladno 120 28 30 62 99:173 114
24. Cheb 90 29 26 35 95:121 100
25. Most 90 19 30 41 96:140 87
26. MFK Karviná (28.) 60 16 16 28 71:89 64
27. FC Karviná (26.) 60 12 12 36 53:105 48
28. Bohemians/Střížkov (27.) 60 14 8 38 60:111 35
29. Znojmo 30 6 9 15 32:49 27
30. Ústí nad Labem 30 4 7 19 22:67 19
31. Uherské Hradiště 30 3 8 19 19:65 17
32. Vítkovice 30 3 7 20 22:64 13
33. Benešov 30 3 3 24 23:78 12
34. Lázně Bohdaneč 30 2 5 23 18:61 11

Los Evropské ligy 2020-21

Sparta se ve skupině utká s Celtikem Glasgow, s AC Milán a s Lille. Slavii čeká Leverkusen, Nice a Beer Ševa, přemožitel Plzně. Liberec narazí na Gent, CZ Bělehrad a Hoffenheim. Termíny zápasů: 22. a 29. října, 5. a 26. listopadu, 3. a 10. prosince.

Zlatan Ibrahimovic, Patrik Schick, Pavel Kadeřábek, Michael Ngadeu, Guélor Kanga, Timothy Weah, Renato Sánches, Stefano PioliPatrick Vieira

Statistiky

Zlín

Nejdéle bez vstřeleného gólu

Sparta

Nejvíc gólů na počet střel

Brno

Aktuálně nejdelší série porážek

Mužstvo Z V R P S B
1.AC Sparta Praha 6 6 0 0 20:6 18
2.SK Slavia Praha 6 5 1 0 19:2 16
3.FC Viktoria Plzeň 6 4 1 1 16:10 13
4.SK Sigma Olomouc 6 4 1 1 11:7 13
5.FC Slovan Liberec 6 3 1 2 10:6 10
6.FK Jablonec 6 3 1 2 9:6 10
7.FK Pardubice 6 3 1 2 7:6 10
8.MFK Karviná 6 2 3 1 7:7 9
9.Bohemians Praha 1905 5 2 1 2 7:7 7
10.1. FC Slovácko 5 2 1 2 5:6 7
  • Nejčtenější

Jak se hraje „cinklý zápas“ s Vyšehradem. Zažili to i fotbalisté Líšně

Paradoxně to nebyl ten typ zápasu, po kterém by v sobě sportovec nesl křivdu několik dalších dní, protože by si byl...

Berbr rezignoval na všechny funkce. Chovanec odvolán jako šéf sudích

Roman Berbr už není místopředsedou fotbalové asociace. Po svém zadržení rezignoval na všechny své pozice v hnutí. Není...

Proti Slavii smí nastoupit hráči s pozitivním testem na covid, má ho i kouč

Hapoel Beer Ševa může do večerního zápasu Evropské ligy se Slavií nasadit fotbalisty, kteří měli z úterních povinných...

Pyramida zla se hroutí. Přinese Berbrův skandál velký fotbalový převrat?

Jako je nemyslitelné, že se zhroutí pyramidy v Gíze, tak stejně neochvějná se jevila pozice Romana Berbra. Mělo to být...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Byla to totální zhovadilost, vzpomínají v Živanicích na duel s Vyšehradem

V českém fotbale se rodí možná největší kauza v jeho novodobé historii. Nyní již bývalý místopředseda svazu Roman Berbr...

ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....

  • Další z rubriky

Na rozhodčí dohlédne dočasná komise. Restart ligy zatím není jasný

Pokud by se v nejbližších dnech opět rozehrála fotbalová liga, o delegaci rozhodčích na utkání by se starala prozatímní...

Nezávislý orgán dal za pravdu Spartě. Hašek má klubu zaplatit 20 milionů korun

Fotbalista Martin Hašek mladší musí zaplatit Spartě 800 tisíc eur, tedy více než dvacet milionů korun. Sbor rozhodců...

Baník Ostrava bojuje s virovou nákazou u dalších fotbalistů

Trenér ostravských fotbalistů Luboš Kozel říká, že nynější pandemii je potřeba brát jako fakt. „Bohužel tady je a my se...

Legendární rozhodčí Grégr o životě vedle Berbra i současném skandálu

Premium Po internetu koluje fotka z roku 1987, která představuje nového sudího pro druhou ligu. Jmenuje se Roman Berbr, je mu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nepanikařte, ale buďte opatrní. Osm znaků, že jste mohli prodělat covid-19

Druhá vlna koronavirové krize udělala z Česka, které tu první zvládlo celkem dobře, odpadlíka. Snad každý se bojí. Jsem...

Cukrářka Iveta Fabešová se rozvádí. Přišla o své provozovny

Cukrářka Iveta Fabešová (36) se na sociálních sítích svým fanouškům svěřila, že se s manželem rozvádějí. Kvůli tomu...

Česko dál padá do covidové propasti. Má nejvíce případů i úmrtí na světě

Česko se pevně usadilo na špičce světových koronavirových statistik. Již delší dobu jsme mezi zeměmi, které mají...

V 47 letech zemřela herečka Daniela Krhutová, pohádková Marie Růžička

Po dlouhé nemoci zemřela herečka a zpěvačka Daniela Krhutová, bylo jí 47 let. Její nejznámější rolí byla Marie Růžička...

Na porod jsem se těšila, ale všechno bylo jinak, říká Míša z Malých lásek

Za jedenáct let pomohla porodní asistentka Michaela Malotinová na svět asi sedmi tisícům dětí. První minuty života...