Autor druhého gólu Sparty Srdjan Plavšič oslavuje gól.

Autor druhého gólu Sparty Srdjan Plavšič oslavuje gól. | foto: ČTK

Gól, nahrávka a přemety. Sparta může hrát o druhé místo, řekl Plavšič

• 51
Byl to zvláštní moment. Zatímco sparťanští fotbalisté ve třetí minutě pelášili za skórujícím Josefem Šuralem, on coby přihrávající oslavil trefu přemetem. A za chvíli Srdjan Plavšič metal přemet znovu. Přidal druhý gól Sparty a výrazně přispěl 3:0 k sobotní výhře nad Duklou. „Můžeme hrát o druhé místo,“ věří 22letý Srb.

Po malém pražském derby přišel mezi novináře s tlumočníkem - bosenským spoluhráčem Zinedinem Mustedanagičem. „Byl to můj nejlepší zápas ve Spartě. Jsem šťastný, že jsme konečně začali vyhrávat,“ povídal Plavšič.

Právě on Letenské k první výhře pod trenérem Hapalem nasměroval. Ve třetí minutě svojí levačkou zakroutil míč přesně na hlavu Josefa Šurala.

07.dubna 2018 v 17:46, příspěvek archivován: 07.dubna 2018 v 18:54

Sparťan Srdan Plavšič přišel po zápase s Duklou mezi novináře se spoluhráčem Zinedinem Mustedanagičem, který se ujal role tlumočníka. #spaduk https://t.co/Y1gpdD7JCQ

Za deset minut z levé strany podnikl sám výpad do vápna Dukly, přehodil si míč na slabší pravačku a překonal gólmana Radu podruhé.

Po obou gólových momentech předvedl mladý Balkánec ukázkový přemet. „Dělám to takhle od začátku kariéry,“ vysvětloval fotbalový gymnasta, jenž přišel do Sparty před novou sezonu z CZ Bělehrad.

Stabilnější místo v sestavě si získává až nyní. „To záleží na trenérech. Odvedl jsem maximum a doufám, že to bude pokračovat,“ prohodil drobounký rychlík, jemuž se při rozpravě s žurnalisty leskla v ústech rovnátka.

Důvodů k úsměvu měl dost.

Plavšiče vyhlásili nejlepším mužem zápasu. Ačkoli Dukla v úvodu druhé půle zabrala, domácí udrželi čisté konto a po pěti ligových remízách zabodovali naplno.

„Myslím, že můžeme hrát o druhé místo. Nic není ztraceného,“ zavelel Plavšič. „Je dobře, že jsme to zlomili a příští týden vyhrajeme i v Plzni,“ dodal střízlík ze Sparty, která i po slunečné sobotě ztrácí na druhou Slavii šest bodů.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37