Fotbalisté Sparty (zleva) Nicklas Hoheneder, Tomáš Řepka, Juraj Kucka a Jiří Kladrubský odcházejí ze hřiště v Liberci | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Sparta i Ostrava ztratily, o titulu rozhodne 30. kolo. Sestupuje Kladno

• 208
O mistrovském titulu se ve fotbalové lize rozhodne až v posledním kole. Sparťané totiž remizovali 2:2 v Liberci a ostravský tým uhrál doma stejný výsledek s Mladou Boleslaví. Po Střížkovu se stalo druhým sestupujícím Kladno.

V čele tabulky jsou Sparta i Ostrava dál se stejným bodovým ziskem, přičemž pro první Spartu mluví lepší skóre.

V Liberci i na ostravských Bazalech se podoba výsledků rodila až v závěrečných minutách.

Za Spartu srovnal na konečných 2:2 v 77. minutě Kucka, v Ostravě domácí fotbalisty šokoval boleslavský Táborský dokonce v minutě poslední. I jeho trefa znamenala remízu 2:2.

Jablonec - Č. Budějovice

Sparta ve 30. kole hostí doma Teplice, ostravští fotbalisté jedou do Příbrami.

Mistrem pořád ještě může být i Jablonec, který zvítězil 3:0 na Slavii. V posledním kole mají svěřenci kouče Komňackého doma České Budějovice. Každopádně by jim už nemělo uniknout třetí místo.

Nečekaně v domácím prostředí ztratili fotbalisté Teplic, kteří s Olomoucí jen remizovali 1:1. Značně si tím zkomplikovali boj o ligový bronz, jenž znamená vstup do kvalifikace Evropské ligy.

Prvoligovou definitivu má Slovácko po vítězství 2:1 nad Příbramí.

Domácí prohra 1:3 s Brnem už nemusela vadit mužstvu Českých Budějovic, které si záchranu mezi elitou pojistilo předchozím vítězstvím v Mladé Boleslavi.

Devětadvacáté kolo určilo druhého sestupujícího, stal se jím celek Kladna, jemuž k záchraně bezbranková remíza nestačila.

Beznadějně poslední Střížkov, jenž doma uhrál remízu 2:2 s Plzní, tak do druhé ligy doprovodí Kladenští.