Bulharský fotbalista Martin Minčev pózuje se sparťanským dresem.

Bulharský fotbalista Martin Minčev pózuje se sparťanským dresem. | foto: AC Sparta Praha

Spartě gól debutanta Minčeva nestačil, v přípravě podlehla Bohemians

• 30
Při svém debutu v dresu Sparty se Martin Minčev dočkal gólu, což však k úspěchu Letenských nevedlo. Fotbalisté Bohemians 1905 na trefu letní posily Sparty po změně stran odpověděli brankami Davida Bartka a Daniela Köstla a přípravný zápas vyhráli 2:1.

Bulharský útočník Minčev po Fortelného pasu otevřel skóre už ve třetí minutě. Domácí, za které poprvé nastoupil i uzdravený navrátilec z Boloni Krejčí, ale už další šance neproměnili.

Bohemians srovnali v 55. minutě díky Bartkově povedené střele do horního růžku. Tři minuty před koncem dokonal obrat Köstl po rohovém kopu. Poté ještě Květ trefil tyč sparťanské branky.

„Jsme rádi, že jsme utkání sehráli, protože jsme potřebovali zápasové vytížení pro hráče, kteří toho v poslední době tolik neodehráli. Chtěli jsme, aby se dostali do zápasového rytmu a do tempa. Trénovat a hrát zápas je rozdíl. Myslím si, že utkání mělo v určitých fázích dobrou kvalitu a náboj,“ uvedl asistent trenéra Sparty Michal Šmarda pro klubový web.