Václavu Procházkovi z Baníku Ostrava se nelíbí verdikt rozhodčího Ondřeje...

Václavu Procházkovi z Baníku Ostrava se nelíbí verdikt rozhodčího Ondřeje Ginzela, po kterém v utkání se Spartou obdržel žlutou kartu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Chyby sudího na Spartě, Baník měl dohrávat bez dvou vyloučených

• 116
Fotbalový sudí Ondřej Ginzel v ligovém šlágru na Spartě, kde hostovala Ostrava, hrubě chyboval. Komise rozhodčích upozornila, že měl vyloučit hostující Kuzmanoviče a Procházku. Sparta i tak zápas nakonec vyhrála 2:0.

Ostravský ofenzivní hráč Nemanja Kuzmanovič měl dostat červenou kartu za stavu 1:0 ve 27. minutě, když v nepřerušené hře úmyslně udeřil do obličeje sparťana Georgese Mandjecka.

Ginzel na hřišti přestupek vidět nemusel, ale nepomohl mu čtvrtý rozhodčí Jan Machálek, který byl blízko, ani videoasistenti Pavel Julínek s Markem Podaným. Přitom z opakovaných záběrů bylo patrné, že zákrok Kuzmanoviče byl na červenou kartu.

„Rozhodčí Ondřej Ginzel se ve spolupráci s Janem Machálkem dopustil chyby, když neudělil hostujícímu hráči Kuzmanovičovi červenou kartu za hrubé nesportovní chování - udeření soupeře,“ napsala komise v komuniké.

Ve druhém poločase Ginzel nenašel odvahu udělit druhou žlutou kartu Václavu Procházkovi, který před pokutovým územím srazil unikajícího Michala Sáčka.

„V 69. minutě se rozhodčí dopustil chyby, když neudělil hostujícímu hráči druhou žlutou kartu a následně červenou kartu za zmaření slibně se rozvíjející akci soupeře,“ oznámila komise.

Sparta se cítila poškozená řízením předchozích zápasů. V Českých Budějovicích (2:2) sporné situace v pokutových územích sudí Karel Hrubeš za pomoci videoasistentů Zelinka s Berkou vyhodnotil ve prospěch domácích.

V Mladé Boleslavi zase sudí Pavel Franěk viděl střet domácího Marka Matějovského s Lukášem Štetinou jako faul sparťana, přestože ho videoasistenti Berka s Hockem volali k monitoru, takže museli mít opačný názor. Sparťané se dožadovali pokutového kopu, Štetina hrál dřív míč, do kterého šel zespodu, nikoli šlapákem, jak si Franěk myslel.

V minulém šestém kole hrubě chybovali sudí i v jiných zápasech. Ondřej Lerch poškodil domácí Bohemians, když v 55. minutě za stavu 1:0 pro Olomouc nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva za domnělý faul Hůlky.

I když Lercha videoasistenti Hrubeš s Fraňkem volali k monitoru, svůj verdikt nezměnil. „Rozhodčí Ondřej Lech se dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího družstva,“ řekla komise.

Bohemians stav 0:2 otočili na 3:2.

Přehmat sudí Jany Adámkové nevadil ani Liberci, který vyhrál v Karviné 1:0. „Ve 42. minutě se rozhodčí Jana Adámková dopustila chyby, když nenařídila přímý volný kop pro hostující družstvo a neudělila domácímu hráči Rundičovi červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti,“ napsala komise.

1. AC Sparta PrahaSparta 25 20 3 2 57:20 63
2. SK Slavia PrahaSlavia 25 19 5 1 53:17 62
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 25 17 3 5 61:29 54
4. 1. FC SlováckoSlovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. FC Baník OstravaOstrava 25 11 4 10 34:28 37
6. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 25 10 6 9 42:39 36
7. SK Sigma OlomoucOlomouc 25 9 6 10 34:34 33
8. FK TepliceTeplice 25 8 8 9 26:29 32