Josef Šural se raduje ze vstřeleného gólu. Ilustrační snímek

Josef Šural se raduje ze vstřeleného gólu. Ilustrační snímek | foto: ČTK

Slovácko - Liberec 1:2, severočeská neporazitelnost trvá

• 2
Liberečtí fotbalisté jsou v první lize i nadále neporažení. V 6. kole nejvyšší soutěže vyhráli 2:1 na hřišti Slovácka a poskočili už na druhé místo tabulky. Svými góly o tom rozhodl Marek Bakoš a Josef Šural.

„Pro nás byl dnešní zápas hodně zlomový z pohledu úspěchů v ligové soutěži. V Evropských pohárech se nám daří, ovšem pokud bychom toto utkání nezvládli, tak bychom měli devět bodů ze šesti kol, což by nebylo nic moc. Proto jsem rád za vítězství a navázání na předcházející úspěšné šňůry,“ radoval se liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Hráči Liberce měli od úvodu zápasu územní převahu, ze které si ale dlouho nedokázali vytvořit slibnější střeleckou příležitost. Většinu akcí zakládal ve středu hřiště iniciativní Pavelka společně s Šuralem.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slovácko zápolilo se zakládáním útočných akcí, spoléhalo na rychlé protiútoky, které většinou vedly přes útočníka Doška. Ten poprvé zahrozil po Havlíkově centru ve 22. minutě, ale hlavou mířil těsně nad branku.

K úvodnímu gólu napomohla Liberci školácká chyba stopera Rady, který rozehrál míč přesně na Šuralovu kopačku. Ten pohotově kolmou přihrávkou poslal do brejku Bakoše, jenž po sólu přesnou střelou k tyči chladnokrevně překonal Heču.

Po inkasovaném gólu Slovácko více otevřelo hru. Z nakopávaných míčů na Doška vytěžili domácí fotbalisté vyrovnání. Ve 41. minutě strčil do útočníka Slovácka stoper Pokorný. Následný přímý kop ze dvaceti metrů zatočil Havlík přesně do horního růžku Koubkovy branky.

V aktivní hře pokračovalo Slovácko i ve druhém poločase. Ovšem stejně jako při prvním gólu nabídli domácí zadáci soupeři i druhou lacinou branku. Po sérii nevydařených odkopů přiletěl míč k Šuralovi, jenž přesnou střelou z hranice pokutového území přízemní střelou překonal Heču.

Slovácko v nervózním závěru zápasu vsadilo zcela na útočnou hru, vyrovnat se mu však nepodařilo. Naopak dvě minuty před koncem mohl přidat třetí gól Bartl, jehož střelu po sólovém útoku Heča vyrazil.

„Respekt k protivníkovi z naší strany byl cítit. Liberec byl v kombinaci jednoznačně lepší. Měli jsme s jeho hrou problémy, museli jsme si pomoci nákopy, protože střed byl tak zahuštěný, tam kombinovat nešlo,“ uvedl Svatoplus Habanec, trenér Slovácka.