Útočník Matěj Pulkrab z Bohemians (vpravo) si zpracovává míč v souboji s...

Útočník Matěj Pulkrab z Bohemians (vpravo) si zpracovává míč v souboji s Vlastimilem Daníčkem ze Slovácka. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Slovácko - Bohemians 1:1, domácí ztratili vedení, ale poháry je neminou

• 20
Fotbalové Slovácko míří do Evropy. Po remíze 1:1 s Bohemians v 32. ligovém kole má tým z Uherského Hradiště jistotu, že v tabulce skončí čtvrté nebo páté.

Znamená to, že Slovácko v příští sezoně s největší pravděpodobností vstoupí do kvalifikace nově vzniklé Konferenční ligy. V tabulce nejvyšší soutěže už ho může přeskočit pouze pátá Plzeň.

O poháry by ho mohla v posledních dvou kolech připravit už jen zcela nepravděpodobná shoda dalších výsledků.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Bohemians zůstávají devátí a už podvanácté v řadě v lize neprohráli, čímž opět natáhli svou rekordní sérii.

Tým z Uherského Hradiště dosud hrál na evropské scéně jen již neexistující letní Pohár Intertoto, v němž se naposledy představil v roce 2003.

„Nevím, kdy jsme takto slavili remízu a postup do pohárů. Je to pro Slovácko velký večer,“ dodal kapitán Michal Kadlec.

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a už v sedmé minutě byli blízko gólu, když po centru zleva mířil těsně nad obránce Tomič. Skóre se měnilo za tři minuty. Přímý kop z 26 metrů zakroutil přesně do horního roku Havlík.

Bohemians trvalo, než se dostali do tempa, využili ale hned první nedůslednost v rozehrávce Slovácka. Míč se v 25. minutě dostal k Ljovinovi a ten přesnou střelou k tyči z dvaceti metrů vyrovnal. Ruský záložník se v české lize trefil podruhé a poprvé v zelenobílém.

„Zápas neměl atmosféru. Sice jsme kontrolovali hru, ale nebyli jsme nebezpeční dopředu. Slovácko využilo standardku, my jsme pak trochu šťastně vyrovnali,“ uvedl trenér Bohemians Luděk Klusáček.

Hosty gól nastartoval. Zvýšili důraz i přesnost kombinací, ovšem do šance se už v první půli nedostali. Ve 38. minutě naopak zahrozili domácí. Havlík našel centrem dva metry před brankou volného Navrátila, který ovšem míč ve vyložené pozici poslal nad.

Po změně stran pokračovaly oba týmy ve snaze o ofenzivu. Ve 49. minutě střílel po rohu z úhlu Krch, ale brankář Bajza byl na místě. V 54. minutě pak trefil Petržela tyč.

V dalším průběhu měli více ze hry hosté, kteří ovládli střed pole, byli důraznější a lépe se pohybovali. V 64. minutě se dostal k zakončení Pulkrab, nicméně zblízka Bajzu nepřekonal.

V závěru už se oba celky zaměřily spíše na defenzivu. Slovácko ztratilo body potřetí za poslední čtyři kola, přesto už o poháry téměř jistě nepřijde. Bohemians v Uherském Hradišti neprohráli počtvrté za sebou.

„Z prodloužení série máme radost. Nejsme pod tlakem a hrajeme uvolněně,“ těšilo kapitána hostů Daniela Krcha.