KONEČNĚ GÓL. Fotbalisté Slovácka se v jarní sezoně střelecky trápili, prosadili se až proti Bohemians. Díky prvním jarním gólům se poprvé dočkali i bodů, doteď jen prohrávali. Zatímco oni měli důvod k radosti, brankář hostů Radek Sňozík se zlobil. | foto: ČTK

Slovácko - Bohemians 3:2, nový trenér Weber začal porážkou

• 3
Trenér Jozef Weber začal u fotbalistů Bohemians 1905 porážkou. Jeho tým podlehl ve 20. ligovém kole na hřišti Slovácka 3:2. Domácí si tak připsali první jarní body, zatímco tým z pražských Vršovic dál padá do bojů o záchranu.

Utkání Slovácko versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Kouč Weber vystřídal trenéra Pavla Medynského. Sérii špatných výsledků ovšem nepřetrhl ani on. Bohemians nevyhráli po jedenácté za sebou.

Příchod nového trenéra alespoň vnesl do hry Bohemians svěží duch. Hosté vsadili na aktivní hru, ve středu pole se prosazovali větší pohyblivostí i kombinační přesností.

Naopak Slovácko pokračovalo celou úvodní půlhodinu ve svém jarním útlumu a po třech předchozích porážkách se znovu trápilo.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Tlak přinesl Bohemians vedení. V 17. minutě Moravec z pravé strany odcentroval a po vzdušném souboji domácího obránce Trousila s Nešporem míč změnil směr a zapadl za záda brankáře Filipka. Rozhodčí gól vyhodnotili jako vlastní.

Až ve 25. minutě si vypracovalo první vážnější šanci Slovácko. Došek hlavou posunul míč k Lukášovi, jeho nedůraznou střelu k tyči ale Sňozík kryl.

Domácí postupně získali územní převahu. Ve 35. minutě Abraham srazil pronikajícího Volešáka a Došek z penalty ukončil čekání Slovácka na gól.

Hned v úvodu druhého poločasu po sérii dělbuchů hozených na hrací plochu ze sektoru fanoušků Bohemians přerušil rozhodčí na tři minuty hru. Krátce nato Slovácko rozehrálo rohový kop, na centrovaný míč si naskočil Došek a vstřelil svou druhou branku.

Nový kouč Bohemians se pokusil výkon svého týmu oživit dvěma střídáními, ale také Slovácko zvýšilo aktivitu a oproti prvnímu poločasu mnohem častěji hrozilo rychlými protiútoky.

V 67. minutě se snažil střelu Daníčka ještě skluzem zachytit hostující obránce Žižka, ale po jeho zásahu skončil míč v síti.

Bohemians nesložili zbraně, v 78. minutě ještě vykřesal naději na zvrat druhým gólem Bartek. Ale Slovácko si už první jarní výhru nenechalo vzít.