Plzeňský Filip Rýdel v souboji v utkání s  FC Randers

Plzeňský Filip Rýdel v souboji v utkání s FC Randers | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Slávisté zachránili remízu s Hradcem až v závěru, Plzeň vyzrála na dánský tým

• 101
Fotbalisté Slavie v předposledním přípravném utkání před startem jarní části Gambrinus ligy hráli s Hradcem Králové 1:1. Remízu proti druholigovému soupeři zachránil dvě minuty před koncem Ivanovski.

Slavia - Hradec Králové 1:1

Pro slávisty to byl předposlední zápas přípravy, v generálce na ligu se v sobotu od 14.30 na Strahově střetnou s Ústím nad Labem.

Hosté se ujali vedení z první akce druhé půle. Slávisté se pak dlouho nemohli prosadit, vyrovnat se jim povedlo až dvě minuty před koncem. Po akci Mikuly na pravé straně a přihrávce Vaňka se technickou střelou prosadil Ivanovski.

Slávisté opět museli improvizovat v obraně, na stoperu vyzkoušeli defenzivního záložníka Ragueda. "Určitá varianta by to mohla být. Milan Kopic by měl už být snad brzy v pořádku, doufáme, že do toho sobotního zápasu už bude moci nastoupit. Převahu jsme sice měli, ale před brankou to chtělo být více pohotovější a určitě důraznější," řekl trenér Karel Jarolím.

Branky: 88. Ivanovski - 46. Pilař.

Slavia, 1. poločas: Senecký - Krajčík, Ragued, Hubáček, Trubila - Grajciar, Trapp, Koreš, Hloušek - Vlček, Šenkeřík; 2. poločas: Vaniak - Mikula, Lafrance, Hubáček, Trubila - Milan Černý, Vaněk, Janda, Hloušek (70. Starý) - Ivanovski, Kysela.

Ostrava - Valašské Meziříčí 2:0 (1:0)

Fotbalisté Baníku Ostrava v přípravě proti diviznímu soupeři tápali. kromě gólů Lukáše Vydry a Miloslava Strnada z penalty na vyhřívané trávě ve Vítkovicích ještě další pokutový kop a spoustu šancí neproměnili.

Po návratu ze soustředění v Turecku dal trenér Miroslav Koubek důvěru dvěma jedenáctkám. Ta zahajovací se v první půli proti snaživému a zataženému soupeři neprosadila tak výrazně jako silnější sestava po změně stran. Jedna akce se přesto ujala. Vydra si seběhl za obranu na kolmou přihrávku Zehera a překonal brankáře. Druhý gól mohl záhy přidat Zeher, ale gólman vystihl směr jeho penalty a míč vyrazil.

Rozdíl tří soutěží se projevil až ve druhém poločase. Ze hry na jednu bránu však favorit nedokázal vytěžit víc než trefu Strnada, který 20 minut před koncem proměnil pokutový kop za ruku v šestnáctce. Skóre už se navzdory drtivé převaze Ostravy nezměnilo: Bolf trefil břevno, Lička těsně minul šibenici. Varadi s Mičolou kombinovali před osamoceným brankářem tak dlouho, až Varadi z několika kroků přestřelil.

"Byl to typický přípravný zápas, ale s naší produktivitou nemůžu být spokojený," uvedl ostravský kouč Koubek, který nad některými zahozenými šancemi nevěřícně kroutil hlavou. "Někdy bylo až úsměvné, co hráči dokázali zahodit. Chybělo více soustředěnosti, bylo to někdy až moc lehkovážné. Teď je to o vyladění formy," dodal Koubek.

Branky: 32. Vydra, 70. Strnad z pen. Rozhodčí: Býma. Diváci: 150.
Ostrava, 1. poločas: Buček - Varadi, Neuwirth, Coufal (30. Bolf), Zawada - I Hjong-Sang, Frydrych, Wojnar - Kraut, Zeher, Vydra.
2. poločas: Baránek - Řezník, Neuwirth (61. Coufal), Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička - Varadi, Strnad, Mičola.

1. FC Brno - HFK Olomouc 4:1 (2:1)

Fotbalisté Brna měli po celé utkání výraznou převahu a vedle gólů ještě dvakrát trefili tyčku.

Ovšem první branku si osmý celek třetí nejvyšší soutěže MSFL vstřelil sám. Obránce Lukášek poslal malou domů brankáři Aleksijevičovi, který místo do míče kopl pouze do trávníku.

"Takovou branku jsem dlouho neviděl. I když ji inkasoval můj tým, tak jsem se musel smát," řekl trenér HFK a bývalý kouč Brna Petr Uličný, jenž v minulém týdnu oslavil 60. narozeniny. "Dostal jsem před zápasem od kapitána Trousila za celý brněnský tým dvanáctiletou whisky. Z té jsem měl radost. Ale potom už nás Brňané nešetřili," uvedl Uličný.

Trenér Petr Uličný při utkání 1. FC Brno - HFK Olomouc

Brněnský Tomáš Došek kontroluje míč, stínuje ho Michal Kovář z HFK Olomouc

Další branky už padaly po vydařených akcích. V prvním poločase se trefil po pěkné Doškově přihrávce Chlup, po přestávce si Hodek položil olomouckého brankáře, kterého technickou střelou přehodil. Olomouc snížila těsně před pauzou brankou Zedníčka. Skóre uzavřel v 71. minutě Dostálek technickou střelou z osmnácti metrů.

Branky: 5. vlastní Lukášek, 25. Chlup, 64. Hodek, 71. Dostálek - 45.
Zedníček.
Brno: Bureš - Križko (60. Pašek), Dvorník, Trousil, Husár (81.
Michna) - Chlup (55. Dostálek), Křeček, Polách (69. Borák) - Hodek, Došek (81. Šamánek), Kalabiška.

Viktoria Plzeň - FC Randers (Dán.) 3:1 (3:0)

Branky: 20. a 33. Střihavka, 25. Kolář - 79. König.
Plzeň: Daněk (60. Houdek) - Ševinský (46. Limberský), Bystroň (46. Navrátil), Hájovský, Jiráček - Kolář, Rezek (70. Bakoš), Rýdel (60. Krbeček), Leckajs - Darida (70. Rajtoral), Střihavka (60. Vaněček).

České Budějovice - Jihlava 4:1(1:0)

Branky: 42. Stráský, 53. Volešák, 55. vlastní Karlík, 61. Ondrášek - 59. Mešanovič.
Č. Budějovice: Kučera (46. Křížek) - Leština (46. Laštovka), Horejš, Hunal, Krob - Otepka, Černák, Riegel (46. Hudson), Volešák - Sedláček (46. Ondrášek), Stráský