Brněnský gólman Pavel Halouska po druhém gólu Slavie.

Brněnský gólman Pavel Halouska po druhém gólu Slavie. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Slavia dala Žižkovu pět gólů, hrál Pokorný, trefil se mladík z Rakouska

• 19
Slávističtí fotbalisté poprvé v přípravě vyhráli. Na umělé trávě na pražském Vyšehradě deklasovali druholigový Žižkov 5:0, když se trefili Jugas, Bořil, rakouský mladíček Auer a dvakrát Stoch.

Slávisté před týdnem během soustředění ve Španělsku podlehli třetiligovému Linense 2:4, další zaváhání už nepřipustili. První výhru má i nový trenér Jindřich Trpišovský.

Premiéru ve slávistickém dresu si odbyla nová akvizice Pokorný, nastoupil i sedmnáctiletý Jonas Auer, rakouského mládežnického reprezentanta Slavia testuje ze St. Pöltenu. Hrál i o rok starší bosenstký talent Imad Rondič, jehož klub angažoval v zimě s tím, že bude zatím v juniorce.

„Doteď jsme se věnovali kondici, síle a takovým těm všeobecným věcem. Jsem rád, že jeden gól v prvním poločase padl po spolupráci obránců, takže se nám tam objevují nějaké rysy z ofenzivy, které bychom chtěli. Na druhou stranu bylo menší hřiště, umělka, druholigový soupeř. Takže to nepřeceňuji, ale jsem rád, že výchozí postavení hráčů na hřišti je takové, jaké chceme,“ řekl novinářům Trpišovský.

Slávistům se povedl začátek a už ve druhé minutě otevřel skóre Jakub Jugas tvrdou ranou po odvráceném rohu. Za třináct minut zvýšil další obránce Jan Bořil, který z voleje zužitkoval centr Jana Sýkory.

Slávisté dominovali nad Žižkovem i ve druhém poločase, do něhož naskočila i zimní posila z francouzského Montpellieru stoper Lukáš Pokorný, po hodině hry vstřelil třetí gól Jonas Auer. V 66. minutě proměnil penaltu Miroslav Stoch a slovenský záložník krátce před koncem zápasu uzavřel skóre střelou do horního růžku.

Další přípravné utkání Slavia sehraje ve čtvrtek proti Zenitu Petrohrad na druhém soustředění v Dubaji.

„V Dubaji budou čtyři těžcí soupeři, ale na druhou stranu zase máme 14 dní a velký prostor. Už budeme pracovat s videem, každý den budeme na hřišti. To myslím, že nám pak pomůže. Zatím mám z hráčů dobrý pocit, že se chtějí přizpůsobit, to je nejdůležitější,“ dodal Trpišovský.

Slavia - Viktoria Žižkov 5:0 (2:0)

Branky: 66. z pen. a 86. Stoch, 2. Jugas, 15. Bořil, 61. Auer.

Slavia, 1. poločas: Kovář - Bořil, Jugas, Deli, Sýkora - Mingazov, Bucha, Hušbauer, Zmrhal - Danny - Necid; 2. poločas: Kovář - Pardubský, Frydrych, Pokorný, Sobol - Stoch, Hromada, Ngadeu, Auer - Van Buren, Rondič. Trenér: Trpišovský.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37