Jablonecký záložník Tomáš Hübschman. Archivní snímek

Jablonecký záložník Tomáš Hübschman. Archivní snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jsem naštvaný, že jsme nedokázali vyhrát, lamentoval Hübschman

• 2
V polovině února prohlásil jablonecký fotbalista Tomáš Hübschman, že by chtěl svými výkony oslovit reprezentačního trenéra. Teď se nejen na něj, ale i další jablonecké hráče přijel Pavel Vrba podívat na remízové utkání do Jihlavy (1:1). A po zápase museli svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého litovat, že přijel, protože se trenérovi nároďáku neukázali v dobrém světle.

Hübschman po utkání zklamaně prohlásil: „Chtěli jsme stoprocentně bodovat, to se nám nepovedlo, což není dobré.“

K čemu byste přičetl ztrátu dvou bodů v Jihlavě?
Nehráli jsme dobře. Bylo to o pohybu, a ten nám scházel. Také nám chyběla lehkost, kterou jsme měli druhou půli s Bohemians v minulém kole. Prostě to bylo takové zabržděné. A ani kombinačně jsme se tam moc nedostávali.

Přitom jste vedli 1:0.
O to víc mě mezí, že jsme nebyli schopní dotáhnout zápas do vítězného konce a zbytečně jsme si nechali dát góla. Ale po průběhu druhé půle, kdy jsme hráli v deseti, remíza odpovídá.

Při inkasované brance jste nechali Šulka před vápnem úplně osamoceného. Zbytečně branka, viďte?
Všichni jsme couvali, nikdo nešel proti, takže soupeř na to měl čas, aby si to připravil. Zkusil vystřelit a vystřelil dobře. Náš gólman přes mě neviděl, takže reagoval pozdě, ale stejně to měl těžké. Bohužel, pro nás vyrovnávající branka.

Mingazov nastoupil v druhé půli a nechal si dát dvě hloupé žluté karty. Budete to ještě rozebírat?
To si vyřeší trenéři, pokud to budou chtít řešit. Samozřejmě, za dva takové zbytečné fauly je to škoda. Jednak je to oslabení v tom zápase, ale taky to může být oslabení na další zápasy. Je to škoda. Dneska jsme i s disciplínou měli hodně problém.

Ztratili jste dva body, je to komplikace?
Samozřejmě to dobré není, chtěli jsme maximálně bodovat, to se nám nepovedlo. Musíme to brát, jak to je, do dalších zápasů se připravit. A uvidíme, co to na konci dá, jestli budeme v pohárové Evropě.

Hlavní příčina porážky tedy špatný pohyb?
Určitě. Dneska toho pohybu od nás bylo málo a většinu osobních soubojů vyhrával soupeř a většinu odražených míčů měl soupeř. Byl pohyblivější, rychlejší a my jsme to celou dobu honili.

Na utkání se byl podívat reprezentační trenér Pavel Vrba. Vy jste nedávno prohlásil, že byste výkony chtěl bojovat o nominaci. Jaký je tedy váš osobní pocit?
To není vůbec otázka pro mě, to je otázka na trenéra.