O travnatou plochu v Olomouci se stará společně s bývalým reprezentantem Milanem Kerbrem, jenž mu s trávníkářskými povinnostmi vypomáhá od letošního dubna.
„Spolupráce s ním je vynikající. Milan tomu dodal správný drajv, jede na stejné vlně. Jsme takoví dva blázni, kteří se o to tady starají. Spolupráce s ním je vynikající, lidsky si rozumíme a práce nás oba hodně baví a dáváme tomu maximum,“ pověděl Romanovský.
Před sedmi lety o olomouckého trávníkáře měla zájem i pražská Slavia. „Do Prahy mě to netáhlo. Ano, měl bych víc peněz, ale jsem věrný Sigmě. Chtěli mě i ze Slovácka nebo Jablonce… Kdyby nabídka přišla dnes, poděkoval bych a zůstal v Olomouci. Pracuji tu od osmnácti, znám každé stéblo trávy,“ vylíčil Romanovský v nedávném rozhovoru pro iDNES Premium.
Nabídku Slavie jsem odmítl. Trávníkář o drnech v Edenu i lásce k pažitu |
V anketě trávník roku je každoročně nominováno tři až pět hřišť. „My se v tomto užším výběru objevujeme pravidelně, letos jsme ale vyhráli poprvé,“ pochvaloval si Romanovský.
„Komise jezdí v říjnu, kdy hřiště bylo ve výborném stavu. Na konci listopadu už tomu ale počasí a extrémní vytížení tolik nepomáhá. Jsme sami překvapení, že hřiště, které má asi největší zátěž v České republice, protože se tady hraje první a druhá liga, toto ocenění získalo. Jsme za to rádi, je to zavazující,“ těší Romanovského, který už v minulosti třikrát zvítězil v individuální anketě Trávníkář roku.
„Když vzpomenu poslední týdny, tak se na Andrově stadionu hrály tři zápasy. Do toho tréninky A týmu nebo reprezentace,“ popsal trávníkář vytížení olomouckého stadionu.
Hodnotící komise v anketě zohledňuje šest hlavních faktorů – kořenový systém, rovinatost, vyšlapanost brankovišť, vodopropustnost, floristické složení a hustotu trávy. Na základě toho ocení všechny prvoligové a druholigové trávníky. Hřiště na Andrově stadionu obdrželo 28 z 30 možných bodů.