Českobudějovický Filip Rýdel (vlevo) se snaží zastavit pronikajícího Petra

Českobudějovický Filip Rýdel (vlevo) se snaží zastavit pronikajícího Petra Malého z Dukly | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Pro něj smůla, moje štěstí, smál se šťastný střelec Malý

• 2
Před pár dny je viděli v televizi, jak bojují proti přesile německého Schalke 04. Nyní si v podobné pozici zkusili zahrát oni. Fotbalisté Dukly odehráli třetinu zápasu proti Viktorii Plzeň v deseti po hloupém vyloučení Jakuba Sklenáře. Přesto si ze západu Čech přivezli cenný bod za remízu 1:1.

"Utkání bylo strašně těžké. Viděli jsme Plzeň v televizi, mohli jsme jen překvapit, což se nám povedlo," hodnotil utkání střelec vyrovnávací branky Petr Malý.

"Můj gól? Po pravdě jsem vypálil nějak na bránu, nemířil jsem. Ani jsem to pak neviděl. Prý to brankářovi nějak skočilo?" ptal se nejistě novinářů Malý. "Pro něj smůla, moje štěstí," dodal s úsměvem.

Zápas hodně ovlivnila situace z 63. minuty. To Sklenář zbytečně zatáhl za dres unikajícího Ševinského, dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. První kartu si navíc vysloužil za penaltový zákrok, kdy podobně soupeře chytil.

"Fauly to byly, ale vyloučení přece jen přísné. Nezabránil žádné velké šanci," postavil se za svého svěřence trenér Dukly Luboš Kozel.

Sklenář není častým návštěvníkem jeho základní sestavy. V Plzni však nastoupil od začátku. "Zvolili jsme ho, protože je rychlostní typ. Do hry se postupně dostal, ale vyloučení to zhatilo," litoval mladý kouč.

V závěru se potvrdila kvalita domácích, kteří v početní výhodě Duklu zatlačili. "Závěr měla Plzeň drtivý, je skvělé, že jsme to ustáli," radoval se Berger z remízy.