Jakub Dvořák (vlevo) ze Sokolova se chystá na pokus Radima Řezníka z Plzně.

Jakub Dvořák (vlevo) ze Sokolova se chystá na pokus Radima Řezníka z Plzně. | foto: ČTK

Plzeňští fotbalisté se se Sokolovem trápili, Zlín prohrál se Zbrojovkou

• 5
Plzeňští fotbalisté porazili druholigový Sokolov 2:0. Vyhráli tedy i ve druhém utkání v rámci letní přípravy na novou sezonu. Úřadující vicemistr navázal na sobotní vítězství 5:2 na třetiligovými Domažlicemi.

Plzeňský trenér Pavel Vrba i tentokrát do každého z poločasů nasadil téměř jinou jedenáctku. Jeho svěřenci se gólově prosadili až v druhém dějství.

V 61. minutě otevřel hlavou skóre Jean-David Beauguel, který se skóroval i proti Domažlicím, a v 81. minutě do dalším centru přidal pojistku Aleš Čermák.

„Tyto zápasy na začátku sezony v plné přípravě jsou těžké. Kluci mají velkou zátěž, jsou unavení, je to spíše takové zpestření. I my trenéři si z toho něco vezmeme, vyhodnotíme si pár věcí a pokračujeme dál,“ uvedl pro klubový web asistent plzeňského trenéra Marek Bakoš, který po uplynulé sezoně ukončil hráčskou kariéru.

„Po tolika letech je to pro mě opravdu nová věc, ale čím to jde dál, čím víc tréninků mám za sebou, tím více si zvykám. Musím přiznat, že se na každý další trénink těším více a více, pohltilo mě to. Je to jiný pohled na tým, ale vyhovuje mi to a uvidíme, jak to půjde dál,“ dodal Bakoš.

První zápas za Plzeň odehrála jedna z posil, slovenský záložník Christián Herc. „Byl to můj první zápas po dovolené, takže jsem hlavně chtěl, aby se zlepšila moje kondička. Je nás tu více nových, musíme si zvykat. Byl to můj první zápas, takže doufám a zároveň si to i myslím, že bude jen lépe a lépe,“ uvedl Herc.

V dalším přípravném utkání se Viktoria představí v sobotu na Slovensku v Liptovském Mikuláši.

Budějovice v přípravě podlehly Příbrami

Fotbalisté nováčka nejvyšší soutěže Českých Budějovic prohráli v rámci letní přípravy s dalším ligovým týmem Příbramí 1:2. Zlín podlehl druholigovému Brnu 0:1, naopak Jablonec i Opava zápasy proti soupeřům z nižší soutěže zvládly.

Příbram poslal v tréninkovém centru Dynama na Složišti do vedení v 65. minutě Rostislav Jandera a za 11 minut přidal pojistku Roman Květ. O chvíli později už jen snížil Karsten Ayong, který je v Českých Budějovicích na zkoušce právě z Příbrami.

Zlín po úvodní výhře v přípravě nad vítězem Slovenského poháru Trnavou zaváhal proti druholigovému Brnu a utrpěl první porážku pod novým trenérem Josefem Csaplárem. Zbrojovce, neúspěšnému účastníkovi letošní baráže, vystřelil vítězství z penalty v 59. minutě Peter Štepanovský.

Opava porazila druholigové Vítkovice 4:0. Dvakrát se trefil mladík Filip Souček a jednu branku si připsala letní posila Réne Dedič. Premiéru v dresu Slezanů si odbyl záložník Jan Suchan, který je v klubu na zkoušce.

„Chtěli jsme protočit všechny hráče, což se nám podařilo. Byli jsme po celý zápas lepším týmem, ve druhém dějství soupeř odpadl. Krom čtyř branek jsme zahodili i několik dalších šancí. Na nějaké soudy je ještě brzy, všichni ale hráli s velkou chutí a to mě těší,“ řekl pro klubový web opavský trenér Ivan Kopecký.

Jen o gól méně než Slezané dal Jablonec, který na úvod přípravy porazil druhého druholigového účastníka letošní baráže Jihlavu 3:0. „Je nás ještě pořád o trochu méně, nejsou tady reprezentanti. Byl to klasicky první přípravný zápas, do kterého jsme šli z velké zátěže. I když chceme vyhrát, tak výsledek není až tak důležitý. Pro mě je důležité, že jsme to odmakali a všichni si zahráli,“ uvedl jablonecký trenér Petr Rada.

Přípravná fotbalová utkání

Viktoria Plzeň - Sokolov 2:0 (0:0)
61. Beauguel, 81. Čermák.
Sestava Plzně: I. poločas: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Kayamba, Kalvach, Herc, Hloušek - Krmenčík, Chorý. II. poločas: Sváček - Havel, Pernica, Hájek, Kovařík - Čermák, Hořava - Mihálik, Herc (78. Kayamba), Pačinda - Beauguel. Trenér: Vrba.

FK Jablonec - Jihlava 3:0 (1:0)
43. Pilík, 66. Fábry, 73. Velich.
Sestava Jablonce, I. poločas: Hrubý - Kratochvíl, Jugas, Břečka, Sýkora - Pleštil, Pilík, Kubista, Fábry, Peřina - Chramosta. II. poločas: Hanuš - Pleštil, Jugas, Kubista, Peřina - Kratochvíl, Fábry, Hübschman, Považanec, Sýkora - Chramosta. Střídali: Breda, Velich, Čvančara, Černák. Trenér: Rada.

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Branka:
59. Štepanovský z pen.
Sestava Zlína: Rakovan (46. Dostál) - Matejov (65. Cedidla), Bačo, Hlinka (45. Buchta), Bartošák - Džafič (46. Čanturišvili), Janetzký, Jiráček (46. Hnaníček), Vraštil (75. Hellebrand), Slaměna - Vyhnal. Trenér: Csaplár.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 1:2 (0:0)
77. Ayong - 65. Jandera, 76. Květ.
Sestavy:
Č. Budějovice: I. poločas:
Staněk - Kladrubský, Novák, Talovierov, Čolič - Mareček, Havelka - Martan, Javorek, Šplíchal - Ledecký. II. poločas: Křížek - Řezáč, Novák, Fišl, Provod - Wermke, Čavoš, Mareček, Froněk - Ayong, Táborský. Trenér: Horejš.
Příbram: I. poločas: Boháč - Held, Kodr, Mezera, Jablonský - Janota, Januška, Soldát, Polidar - Fantiš, Vandas. II. poločas: Kočí - Průcha, Šimek, Tregler, Cmiljanovič - Belej (79. Šíma), Květ, Kilián, Jandera - Škoda, Voltr. Trenér: Nádvorník.

SFC Opava - Vítkovice 4:0 (1:0)
60. a 87. Souček, 35. Jurečka, 70. Dedič.
Sestavy Opavy: I. poločas: Fendrich - Helebrand, Svozil, Žídek, Václav - Jurečka, Schaffartzik, Suchan, Řezníček, Matoušek - Juřena. II. poločas: Lasák - Hrabina, Koschatzký, Simerský, Václav - Mondek, Souček, Jursa, Zavadil, Matoušek (60. Ščudla) - Dedič. Trenér: Kopecký.

SK Dynamo Č. Budějovice - 1.FK Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 77. Ayong - 65. Jandera, 76. Květ. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. Diváci: 150.

SK Dynamo Č. Budějovice 1. poločas: Staněk – Kladrubský, Novák, Talovierov, Čolič – Mareček, Havelka – Martan, Javorek, Šplíchal – Ledecký. 2. poločas: Křížek – Řezáč, Novák, Fišl, Provod – Wermke, Čavoš, Mareček, Froněk – Ayong, Táborský.

1.FK Příbram 1. poločas: Boháč – M. Held, Kodr, Mezera, Jablonský – Janota, Januška, Soldát, Polidar – Fantiš, Vandas. 2. poločas: Kočí – Průcha, Šimek, Tregler, Cmiljanovič – Belej (79. Šíma), Květ, Kilián, Jandera – Škoda, Voltr.

FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)

Branky: 43. Pilík, 66. Fábry, 73. Velich.

FK Jablonec Hrubý – Kratochvíl, Jugas, Břečka, Sýkora – Pleštil, Pilík, Kubista, Fábry, Peřina – Chramosta

FC Vysočina Jihlava Vejmola – J.Pavlík, Tlustý, Vedral, Javůrek – Vaculík, Ritter – M.Pavlík, Zoubele, Šefčík – Jawo

SFC Opava - MFK Vítkovice 4:0 (1:0)

Branky: 35. Jurečka, 60. Souček, 70. Dedič, 88. Souček.

SFC Opava Fendrich – Svozil, Žídek, Helebrand, Václav – Suchan, Schaffartzik, Řezníček, Matoušek – Juřena, Jurečka

MFK Vítkovice Simkanič – Heger, Mikula, Klusák, Stříž – Praus, Motyčka – Bolf, Martišiak, Kania – Kovařík

FC Viktoria Plzeň - FK Baník Sokolov 2:0 (0:0)

Branky: 61. Beauguel, 82. Čermák. Rozhodčí: Jiří Houdek – Jakub Hrabovský, Zuzana Špindlerová. ŽK:63. Beránek. Diváci: 210.

FC Viktoria Plzeň 1. poločas: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Kayamba, Kalvach, Herc, Hloušek (C) – Krmenčík, Chorý
2. poločas: Sváček – Havel, Pernica, Hájek, Kovařík – Čermák, Hořava, Herc (C) (78. Kayamba), Mihálik, Pačinda – Beauguel

FK Baník Sokolov 1. poločas: J. Dvořák I – Mejdr, O. Ševčík, Čihák, J. Dvořák II – Štípek, Glaser, Machek, Selnar – Liener – Vávra
2. poločas: Šiman – Ruml, Čihák (78. Šulc), O. Ševčík, Mejdr – Machek, Prokš – Selnar (78. Fišer), Vávra (68. D. Dvořák), Beránek – A. Ševčík

FC Fastav Zlín - FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branky: 59. Štepanovský. ŽK:36. Rakovan. Diváci: 253.

FC Fastav Zlín Rakovan (46. Dostál) – Bartošák, Hlinka (45. Buchta), Bačo, Matejov (65. Cedidla) – Slaměna, Jiráček (46. Hnaníček), Vraštil (75. Hellebrand), Janetzký, Džafić (46. Čanturišvili)

FC Zbrojovka Brno 1. poločas: Floder – Kotula, Šural, Kryštůfek, Eismann – Přichystal, Bariš, Kříž, Vintr – Růsek, Zikl (43. Štepanovský).

2. poločas: Halouska – Kotula (76. Šural), Pavlík, Černín, Sukup – Štepanovský, Moučka, Mach, Bartolomeu – Jurásek, Přichystal (76. Růsek).