Olomoucký Martin Hála (vpravo) dal Mariboru dvě branky.

Olomoucký Martin Hála (vpravo) dal Mariboru dvě branky. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Fotbalisté Olomouce porazili v přípravě slovinského mistra Maribor

• 2
Fotbalisté Olomouce porazili na závěr přípravného soustředění v Turecku úřadujícího slovinského mistra i Maribor 3:0, když dva góly vstřelil Martin Hála.

Sigmě se výborně povedl úvod a už ve druhé minutě Hála otevřel skóre po Zahradníčkově přihrávce. V 15. minutě se z dorážky prosadil opět Hála a za deset minut přidal třetí branku hlavou Jakub Plšek. Krátce před tím dostal červenou kartu David Houska. Třetí tým české nejvyšší soutěže v Turecku před Mariborem remizoval 1:1 se srbským soupeřem Radnički Niš.

Baník Ostrava po úvodních výhrách nad Jaroslavlí (2:0) a Sönderjyske (1:0) v tureckém Beleku podlehl Lokomotivu Plovdiv 0:1. Zápas v 17. minutě rozhodla vlastním gólem zimní posila Jiří Fleišman. Jeho spoluhráč Tomáš Poznar těsně před koncem dostal červenou kartu.

Jihlava v první přípravě na tureckém kempu zdolala druholigový rumunský Hermannstadt 2:1. Za Vysočinu skórovali Michael Rabušic a Pavel Dvořák. Karviná na Kypru remizovala bez branek se srbským celkem Čukarički.