Dominik Mašek z Bohemians zpracovává míč.

Dominik Mašek z Bohemians zpracovává míč. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Bohemians v přípravě deklasovali Trenčín, vyhrála i Karviná

• 0
Fotbalisté Bohemians 1905 deklasovali Trenčín 5:1 a v letní přípravě si připsali druhou vysokou výhru. Na sobotním turnaji v Benátkách nad Jizerou rozstříleli druholigový Hradec Králové 7:2. Karviná si poradila s polským Górnikem Zabrze 3:1.

Přípravné zápasy

Přehled duelů v létě

Sparťanský obránce Tomáš Wiesner a Joey Sleegers z Trenčína v přípravném utkání.

Podívejte se, jak úspěšné jsou ligové týmy v letní přestávce. Více zde.

Bohemians v Uhříněvsi zařídili poločasové vedení Jakub Nečas s Filipem Haškem, po změně stran se dvakrát trefil Dominik Mašek a jednou Antonín Vaníček. Za slovenský tým pouze v závěru korigoval skóre Jakub Paur. Pražané se tak ideálně naladili na soustředění v Rakousku, které zahájí v sobotu proti skotskému mistrovi Celticu Glasgow.

Dařilo se i Karviné, která porazila polský Górnik Zabrze 3:1 a zaznamenala premiérovou výhru pod novým trenérem Romanem Nádvorníkem. O góly MFK se postarali Jan Kalabiška, Adriel D’Avila Ba a Eric Ramírez.

Jablonec vstoupil do letní přípravy remízou 1:1 s Jihlavou. Účastníka skupinové fáze Evropské ligy poslal do vedení ve 24. minutě Vojtěch Kubista. Vysočina, která v minulém ročníku sestoupila z nejvyšší soutěže, nejprve po hodině hry neproměnila penaltu, ale v 89. minutě srovnala zásluhou Rusa Vladislava Ljovina.

Opava po dvou úvodních výhrách v přípravě poprvé zaváhala a podlehla Nitře 2:3. Tomáš Smola a Václav Jurečka z penalty sice prvoligovému nováčkovi zařídili dvoubrankové vedení už ve 23. minutě, ale slovenský tým skóre dokázal otočit.

Výsledky přípravných zápasů

Bohemians Praha 1905 - Trenčín 5:1 (2:0) - hráno v Uhříněvsi
53. a 87. Mašek, 9. Nečas, 39. F. Hašek, 58. Vaníček - 88. Paur.
Bohemians: I. poločas: Kouba - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Reiter, Švec, F. Hašek, Vodháněl - Nečas, Juliš. II. poločas: Kouba - Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek - Záviška, Jindřišek, F. Hašek, Vaníček - Mašek, Kabajev. Trenér: Martin Hašek st.
AS Trenčín: Chovan – Yem, Šulek (C), Sleegers, El Mahdioui, Ubbink, Čatakovič, Julien, Skovajsa, Van Arnhem (34. Umeh), Azango

Karviná - Zabrze 3:1 (2:1)
Branky: 6. Kalabiška, 26. D'Avila Ba, 63. Ramírez - 18. Matuszek.
Karviná: I. poločas: Berkovec - Čolič, Dreksa, Janečka, Tusjak - Šisler - D'Avila Ba, Panák, Suchan, Kalabiška - Wágner. II. poločas: Pastornický - Moravec, Piroch, Menich, Letič - Mareček - Štepanovský, Budínský, Lingr, D'Avila Ba (70. Galuška) - Ramírez. Trenér: Nádvorník.

Jablonec - Jihlava 1:1 (1:0) - hráno ve Zbuzanech
24. Kubista - 89. Ljovin.
Jablonec: Hanuš - Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek - Hübschman (46. M. Kubista) - Jankovič, V. Kubista, Považanec, Masopust (36. Acosta, 75. Hübschman) - Doležal (46. Čvančara). Trenér: Rada.
Jihlava: Řehák (46. Sváček) – Vaculík (62. Matulka), Tlustý (46. Vedral), Mikuška (46. Štěpánek), Javůrek (22. Dujmović) – Mara (62. Smejkal), Nerad (46. Levin) – Fulnek, Zoubele (62. Svoboda), Novotný – Klíma (62. Turyna).

Opava - Nitra 2:3 (2:1) - hráno v Nivnici
13. Smola, 23. Jurečka z pen. - 41. Vestenický, 52. Chobot, 83. Taiwo.
Opava: Fendrich - Helebrand, Radič, Koch (46. Svozil) - Kayamba (46. Čelůstka), Janetzký, Schaffartzik, Jursa, Hrabina (46. Rychlý) - Jurečka, Smola (46. Puškáč). Trenér: Skuhravý.