Vojtěch Novák z Bohemians odkopává míč před Liborem Holíkem z Jablonce v utkání zimní Tipsport ligy. | foto: ČTK

Bohemians podlehli Jablonci, Olomouc nestačila na Prostějov

• 3
Fotbalisté Bohemians 1905 v přípravném utkání v rámci Tipsport ligy podlehli Jablonci 0:1, byť v druhém poločase měli několik velkých šancí. Mladá Boleslav zdolala Hradec Králové, Olomouc si poradila s Jihlavou, ale v druhém utkání nestačila na rovněž druholigový Prostějov. Karviná remizovala v Trenčíně.

O výhře Jablonce rozhodl v Xaverově v páté minutě útočník Jan Chramosta. Severočeši tak napravili porážku 1:3 s Příbramí z úvodního duelu, naopak Bohemians nenavázali na výhru 2:1 nad pražskou Duklou.

Ve druhém poločase se na stadionu v pražských Horních Počernicích hrálo takřka na jednu bránu, ale Bohemians nebyli schopní několik slibných možností proměnit. Jablonec podržel gólman Hrubý.

Mladá Boleslav vyhrála díky brance dvacetiletého záložníka Michaela Höniga po necelé půlhodině hry. Po remíze 1:1 se Spartou B poprvé v Tipsport lize naplno bodovala.

Výsledky a statistiky

TIPSPORT LIGA
Skupina A (Praha - Xaverov)
Jablonec - Bohemians 1905 1:0 (5. Chramosta)
Jablonec, 1. poločas: Hanuš - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Pleštil, Kubista, Považanec, Jovovič - Velich, Chramosta; 2. poločas: Hrubý - Macháček, Štěpánek, Plechatý, Peřina - Petrovič, Breda, Považanec, Hämäläinen, Matoušek - Doležal. Trenér: Rada.
Bohemians, 1. poločas: Valeš - Záviška, Krch, Bederka, Schumacher - Vaníček, Novák, Jindřišek, Hronek - Vaníček, Ugwu, Puškáč; 2. poločas: Le Giang - Schumacher, Köstl, Šmíd, Podaný - Nečas, Vacek, Rada, Vodhaněl - Puškáč, Keita. Trenér: Klusáček.

Skupina B (Mladá Boleslav)
Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:1
(29. Hönig)
Ml. Boleslav: Šeda (46. Stejskal) - Douděra, Mazuch (71. Glöckner), Pudil, Túlio - Tataev (46. Jakub Klíma) - Fulnek (61. Pech), Hönig (61. Dib), Budínský, Auer (71. Grigoryan) - Komličenko. Trenér: Weber.

OSTATNÍ PŘÍPRAVA

Olomouc - Jihlava 3:1 (9. Hála, 39. González z pen., 65. Arroyo - 41. Mikuš z pen.)
Olomouc: Buchta (64. Trefil) - Radek Látal, Zima, Jemelka, Vepřek - Hála, Greššák (75. Grygar), Houska, Falta, González (75. Spáčil) - Chytil (46. Arroyo). Trenér: Radoslav Látal.

Olomouc - Prostějov 0:2 (20. Koudelka z pen., 73. Pernackyj)
Olomouc: Mandous - Sladký, Štěrba, Beneš, Kerbr - Zahradníček, Zmrzlý, Adamec, Daněk, Texl - Yunis.

Trenčín - Karviná 0:0
Karviná: Neuman - Ndefe, Eduardo (46. Smrž), Stropek (70. Mrózek), Rundič - Bukata (65. Bielan), Hanousek (77. Želizko) - Galuška (46. Ba Loua), Petkov (73. Tshibwabwa), Lingr (46. Vlachovský) - Macej (46. Mangabeira). Trenér: Jarábek.

Slovácko - Rijeka 2:1  (9. Dvořák, 88. Sadílek - 55. Gorgon)
Slovácko: I. poločas: Porcal - Divíšek, Dijinari, Hofmann, Reinberk - Navrátil, Havlík, Daníček, Dvořák, Petržela - Kliment. II. poločas: Trmal - Šimko, Koita, Kadlec, Divíšek - Navrátil, Havlík, Sadílek, Kohút, Kalabiška - Vecheta. Trenér: Svědík.

Opava - Hlučín 1:1 (15. Souček - 83. Dostál) Opava: I. poločas: Lasák - Helebrand, Hnaníček, Rychlý, Sus - Souček, Jursa - Dordič, Schaffartzik, Ščudla - Juřena. II. poločas: Lasák - Hrabina, Simerský, Svozil, Harazim - Řezníček, Gorčica - Mondek, Dordič, Zapalač - Smékal. Trenér: Balcárek.