Slávisté Masopust (zleva), Stanciu a Traoré v přípravném utkání proti Aarhusu.

Slávisté Masopust (zleva), Stanciu a Traoré v přípravném utkání proti Aarhusu. | foto: www.slavia.cz/Martin Malý

Slavia si poradila s Valerengou, Ostrava norskému týmu podlehla

• 50
Slávističtí fotbalisté nastoupili k předposlednímu utkání v zimní přípravě - a konečně je může hřát triumf. Na soustředění v Portugalsku přehráli Valerengu Oslo 3:1. Liberec porazil Černihiv a Ostrava podlehla norskému Stabaeku.

Slávisté dobře začali a už v osmé minutě otevřeli skóre. Peter Olayinka před brankou našel Masopusta a ten se prosadil tečovanou střelou. Valerenga vyrovnala těsně před koncem prvního poločasu. Lukáš Červ v šestnáctce zahrál rukou a nařízenou penaltu proměnil Matthías Vilhjálmsson.

Na začátku druhé půle, v níž debutovala slávistická defenzivní posila David Zima, Pražany podržel brankář Ondřej Kolář. Na druhé straně volný Zelený z dobré pozice hlavičkoval těsně mimo.

Závěr jasně patřil svěřencům Jindřicha Trpišovského. Nejprve velké šance zahodili Vladimír Coufal a Zelený, ale slávistický obránce si v 82. minutě spravil chuť a zblízka dorazil míč do branky po Stanciuově rohu. Ve třetí minutě nastavení pak přidal pojistku Provod, kterému připravil gól další střídající hráč Oscar.

Slavia v úvodním zápase na Atlantic Cupu s dánským Aarhusem po remíze 3:3 prohrála v penaltovém rozstřelu. Předtím remizovala 3:3 s Českými Budějovicemi a podlehla 0:1 druholigovému Ústí nad Labem.

Baník dostal gól po dvaceti vteřinách

Ostravě se nepovedla generálka na jarní část prvoligové sezony a na Maltě podlehla norskému Stabaeku 0:2. Baník v zimní přípravě pod novým trenérem Lubošem Kozlem z deseti zápasů pětkrát prohrál v normální hrací době a s Dunajskou Stredou v Tipsport lize padl po penaltovém rozstřelu.

Ostravský tým první branku inkasoval už po 20 vteřinách hry od Oly Brynhildsena. Blízko vyrovnání byl Roman Potočný, ale zimní posila z přímého kopu trefila jen tyč. Po hodině hry vedení Stabaeku pojistil Emil Bohinen z penalty.

„Z mého pohledu úplně zbytečná prohra. Dostaneme po nesmyslné chybě gól asi po dvaceti sekundách a od toho se to odvíjelo. Byli jsme deset minut jako v Jiříkově vidění. Pak jsme to srovnali a dostali hru pod kontrolu, i začátek druhého poločasu byl dobrý. Potočný trefil tyč, byly tam i další šance, například Fleišman. Bohužel ve finále jsme zatím slabí a to musíme zlepšit,“ citoval klubový web Kozla, jehož svěřenci zahájí druhou část ligové sezony v sobotu 15. února na hřišti Slovácka.

Za Liberec opět pálí Rondič

Liberec proti čtvrtému týmu ukrajinské ligy vyrukoval s hodně mladou sestavou, která brzy inkasovala.

Střelcem byl Vladislav Kalitvincev, někdejší liberecký útočník, ve Slovanu působil na podzim 2013.

Liberec brzy vyrovnal díky Rondičovi. Akvizice ze Slavie se prosadila ještě po půlhodině a výsledek otočila. Bosenský útočník dal v přípravě celkem čtyři branky a zdá se, že může být náhradou za Petara Musu, kterého si Slavia stáhla z hostování.

„Hráli jsme proti velmi kvalitnímu týmu. Ceníme si toho, že jsme dokázali utkání otočit. Nastoupili mladší hráči jako Michal a poté i Beran. Jsme rádi, že jsme si mohli vyzkoušet i různé varianty. Celkově jsme se zápasem spokojení. Myslím si, že jsme předvedli dobrý, kvalitní a bojovný výkon,“ řekl liberecký asistent Miroslav Holeňák.

SK Slavia Praha - Valerenga IF 3:1 (1:1)

Branky: 8. Masopust, 82. Zelený, 90+3. Provod - 45. Vihjalmsson. ŽK:45+3. Tecl.

SK Slavia Praha Kolář – Coufal, Kúdela, Zelený, Bořil – Červ (46. Zima), Ševčík – Masopust (72. Dorley), Traoré (46. Stanciu), Olayinka (72. Provod) – Tecl (72.Musa)

Valerenga IF Klaesson – Borschgrevink, Bjorndal, Nasberg, Adekugbe – Donnum, Shala (30. Horn Myhre), Sahraoui (46. Abu), Lekven, Vega (12. Finne) – Vihjalmsson

Přejít na on-line reportáž

SFK Desna Černihiv - FC Slovan Liberec 1:2 (1:2)

Branky: 7. Kalitvincev - 18. Rondić, 36. Rondić. ŽK:25. Michal, 44. Chaluš.

SFK Desna Černihiv Lytovka – Konoplja, Imerekov, Mostovy – Favorov, Dombrovskij, Kalitvincev, Chljobas – Kartušov, Filippov, Tamm

FC Slovan Liberec Knobloch – Fukala, Chaluš, Alibekov, Mara – Hromada, Michal – Koscelník, Baluta, Hybš – Rondić

Stabak Fotball - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 1. Brynhildsen, 63. Bohinen.

Stabak Fotball Sandberg, Hanche-Olsen, Moe, Kassi, Lumanza, Amankwah, Solheim, Brynhildsen, Bohinen, Edvardsen, Kinoshita,

FC Baník Ostrava Laštůvka; Fillo, Pokorný, Svozil, Holzer – Kuzmanovič, Hrubý, Kaloč, Reiter – Potočný, Smola

PFK Arsenal Tula - 1.FK Příbram 1:1 (1:0)

Branky: 38. Lomovickij - 73. Nový. ŽK:56. Grigalava - 49. Soldát. ČK:45. Cmiljanovič, 58. Soldát.

PFK Arsenal Tula Nigmatullin – Grigalava, Beljajev, Kombarov, Bauer, Kostadinov, Tkačev, E. Kangwa, Čaušič, Lomovickij, Lucenko

1.FK Příbram Vantruba – Pazdera, Kvída, Kleščík, Cmiljanovič (40. Nový) – Voltr (85. Budínský), Soldát (65. Dramé), Rezek, Sehit (46. Kříž), Díl (46. Polidar) – Slepička (60. Šašinka)