Gól Jakuba Považance (vlevo) Jablonci k celkovému triumfu nestačil.

Gól Jakuba Považance (vlevo) Jablonci k celkovému triumfu nestačil. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Fotbalisté Jablonce ve finále turnaje v Algarve prohráli na penalty

Fotbalisté Jablonce nedotáhli tažení přípravným turnajem Atlantic Cup v portugalském Algarve do vítězného konce, ve finále podlehli dánskému Aarhusu na pokutové kopy.

V normální hrací době skončil zápas 1:1, poté co vyrovnal Jakub Považanec. V rozstřelu však neuspěli dva jablonečtí střelci Tomáš Hübschman a Vladimir Jovovič, zatímco Dánové zahodili jen jednu penaltu.

Aarhus se ujal vedení v 26. minutě, kdy Hanousek nezachytil náběh útočníka Sany, který přeloboval brankáře Hrubého. Severočeši měli problémy a po Hanouskově ruce se kopala penalta. Tentokrát však Hrubý Sanu vychytal.

Jablonec ve druhé půli vyrovnal hru i skóre, když se v 52. minutě trefil střelou zpoza vápna Považanec. Obrat mohl dokonat Trávník, ale jeho hlavičku soupeřův brankář zlikvidoval.

Rozhodnout tak musely až penalty. Ve druhé sérii jako první chybovali hráči Aarhusu, jenže hned poté zahodil svůj pokus i Hübschman. Střelci pak byli přesní až do šesté série, kdy Jovovič neumístil svou střelu dobře a Aarhus slavil vítězství.