STŘELCOVA RADOST. Příbramský fotbalista Martin Šlapák oslavuje gól. Díky jeho

STŘELCOVA RADOST. Příbramský fotbalista Martin Šlapák oslavuje gól. Díky jeho trefě vedla Příbram ve středočeském derby v Mladé Boleslavi 2:0, nakonec ovšem jen remizovala 2:2. | foto: ČTK

Příbramskému Šlapákovi první gól neuznali sudí, ale bez trefy nezůstal

• 1
Přetahovaná u rozhodčích v prvním případě neprošla a příbramský útočník Martin Šlapák se poučil. Při druhé příležitosti si elegantně obhodil boleslavského stopera Rolka a pak nedal šanci gólmanu Millerovi. V 72. minutě navýšil nečekané příbramské vedení na 2:0. "Divím se, že mi rozhodčí neuznal už první gól," řekl čtyřiadvacetiletý Šlapák.

Vypadalo to, že při vaší první šanci v 55. minutě stoper Dimitrovski spíš zaškobrtl, ale rozhodčí vám odpískal faul. Jak jste to viděl?
Úplně stejně. Podle mě to faul v žádném případě nebyl. Šel jsem důrazně do obránce, který upadl. Já jsem souboj ustál, objevil jsem se před gólmanem a šanci jsem proměnil. Nevím, proč rozhodčí pískal. Překvapilo mě to.

Ale pak jste si spravil chuť a skóroval po krásné akci.
Zdeněk Koukal mi dal skvělý míč. Přebral jsem ho, naznačil jsem střelu, a když jsem viděl, jak je na mě Rolko rozběhlý, tak jsem míč zaseknul a pak vystřelil na přední tyč.

Utkání Mladá Boleslav versus Příbram ve videoreportáži

Vedení 2:0 jste však nakonec neudrželi a máte bod. Je pro vás remíza 2:2 zklamáním?
Takhle: v hlavách chvíli asi zklamání bude, protože za stavu 2:0 už bychom měli uhrát výhru. Ale vzhledem k tomu, pod jakým tlakem jsme byli, Boleslav si určitě zasloužila dát nějaké góly.

Na druhou stranu: divoký průběh s možnostmi k protiútokům vám musel vyhovovat, nebo ne?
Je to tak. Kdybychom udrželi vpředu víc míčů, dotáhli ještě jeden brejk a dali na 3:0, myslím, že už by se domácí rozpadli. Ale nestalo se, takový je fotbal.

Ulevilo se vám, že Příbram dala konečně první jarní góly?
Rozhodně. Tři zápasy s nulou, to už trochu zavánělo. Jsem rád, že jsme to protrhli. Snad to takhle půjde i dál.

Nakonec můžeme být rádi za bod, uznal Zahustel

Dlouho bušili do příbramské obrany, a žádný efekt z toho. Až gólová hlavička Ondřeje Zahustela ze 77. minuty na 1:2 nastartovala Mladou Boleslav v cestě za vyrovnáním. "Body jsme ztratili v začátku první půle, kdy jsme měli tři až čtyři velké šance. Minimálně dvě bychom měli proměnit," ohlédl se Zahustel.

Čím si vysvětlujete, že byl váš tým tak nervózní při zakončování?
I já bych rád věděl, v čem je ta příčina. Řekl bych, že nám chyběl důraz.

Příbrami navíc takový vývoj vyhovoval. Soustředila se na obranu a vyrážela do nebezpečných brejků, souhlasíte?
Určitě. Příbram má strašně kvalitní brejky. My jsme do nich bušili a oni toho pak využívali.

Hned po vstřeleném gólu jste sprintoval s míčem k půlicí čáře, aby Příbram rychle rozehrála. Stihl jste si aspoň trochu užít radost z trefy?
Abych řekl pravdu, tak ne. Chtěl jsem okamžitě vzít balon, protože ještě zbývalo dost času na to, abychom zápas zvrátili. Nakonec můžeme být rádi za bod.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36