(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Příbram - Plzeň 1:1, mistr ztratil vedení, přesto umazal manko na Slavii

• 1
Slabší forma fotbalistů Plzně na hřištích soupeřů pokračuje. Ve 29. kole Fortuna ligy přišli o jednobrankový náskok v Příbrami a remizovali 1:1. Na gól Erika Pačindy odpověděl domácí Jan Matoušek.

Ztráta Viktorie na první Slavii, která prohrála ve Zlíně, nyní činí čtyři body. Je už jasné, že Plzeňané vstoupí do nadstavbové skupiny o titul ze druhé pozice. Středočeši zůstávají čtrnáctí.

„Pro mě není malou útěchou, jak hraje Slavia nebo Sparta, mně je to celkem jedno. Ve mně to momentálně spíš vře, že jsme tady nevyhráli, protože jsme měli vyhrát,“ neskrýval zklamání plzeňský trenér Pavel Vrba.

Hosté se do první šance dostali po patnácti minutách. Řezník po standardní situaci vrátil míč na Chorého, který však v dobré pozici promáchnul. Na druhé straně po Matouškově průniku Květovu ránu zblokovala plzeňská obrana.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Po půlhodině hry Viktoria otevřela skóre. Brankář Kočí vyrazil Limberského střelu jen před sebe a dorážející Pačinda snadno dal svůj první gól v české lize. Videorozhodčí pak ještě potvrdil, že na začátku akce Chorý nefauloval Chaluše, jenž dlouho zůstal ležet na hřišti.

„Jsem rád, že po obdrženém gólu jsme nepřestali hrát a dál jsme vysoko presovali. Snažili jsme se narušovat rozehrávku Plzně, nepustit je do hry, což nás stálo hodně sil,“ vysvětloval Roman Nádvorník, kouč Příbrami.

Příbramští ve 37. minutě z protiútoku vyrovnali. Mingazov v šestnáctce vybídnul Matouška a ten z úhlu překonal gólmana Hrušku. Pro mladého útočníka hostujícího ze Slavie to byl šestý gól v ligovém ročníku .

Středočeši vstoupili výborně do druhé půle a málem vstřelili i svou druhou branku, ale Soldát razantní hlavičkou z rohu těsně minul. Zatímco Matoušek sebevědomými průniky zlobil hostující obranu, plzeňské mužstvo se po změně stran vůbec nedostávalo do hry. Viktoria první náznak šance ukázala až v 70. minutě, kdy nepřesně vypálil Kovařík.

Střídající záložník mohl trápící se Plzni v závěru přece jenom zajistit vítězství, ale tváří v tváří nepřekonal vyběhnutého Kočího. Západočeši tak zaváhali po sérii tří ligových výher.