Příbramský Filip Zorvan (vpravo) a Michael Rabušic z Liberce

Příbramský Filip Zorvan (vpravo) a Michael Rabušic z Liberce | foto: ČTK

Příbram - Liberec 0:2, dva góly za dvě minuty a hosté už jsou čtvrtí

• 12
Fotbalisté Liberce se díky slepeným trefám Peška a Sadílka radují z vítězství 2:0 v Příbrami, které je v ligové tabulce vyneslo na čtvrté místo. Pátý Jablonec má ovšem jeden zápas k dobru.

„Pro nás výborná zpráva, že se držíme pořád v závěsu nahoře. Že pravidelně sbíráme body, že je to často i s nulou. Cítíme z mužstva život,“ řekl při on-line tiskové konferenci liberecký kouč Pavel Hoftych.

Oba trenéři překvapivě nasadili brankářské dvojky. Za Liberec chytal Knobloch, za domácí si mezi tyčemi odbyl ligovou premiéru Šiman stejně jako obránce Mezera.

Hosté měli v prvních 20 minutách navrch, ale až na nepřesné střely Peška a Karafiáta se nedostali k žádné šanci. Domácí se postupně začali herně zvedat a ve 40. minutě byli blízko k otevření skóre. Nový dalekonosnou střelou z více než 20 metrů napálil břevno.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

„Věděli jsme, jak silnou ofenzivu Liberec má, ale v prvním poločase se nám ji dařilo eliminovat. Také oba nováčkové Mezera a Šiman svoji roli zvládli poměrně dobře,“ řekl příbramský trenér Pavel Horváth, jehož tým v minulém kole nehrál utkání na Spartě kvůli koronaviru v letenském mužstvu.

Hosté působili v závěru první půle nervózně, trenér Hoftych si dokonce vysloužil žlutou kartu. Těsně před poločasem mohl Rabušic ztrestat hrubku domácího stopera Soldáta, ale z ostrého úhlu se mezi tyče netrefil.

Celý zápas rozhodl krátký úsek po hodině hry. V 61. minutě se po rohu z pravé strany dokázal ve vápně v souboji uvolnit Pešek a pohotovou střelou pod břevno překonal Šimana. Navázal tak na středeční gól, kterým zařídil Slovanu výhru 1:0 nad Českými Budějovicemi v domácím poháru.

Nedlouho po rozehraní se míč dostal zpět do příbramské šestnáctky. Z podobného místa se výborně zorientoval Sadílek a obloučkem poslal v 62. minutě míč do sítě přes shluk hráčů včetně brankáře. Liberecký záložník skóroval v druhém ligovém duelu po sobě, v minulém kole si připsal první dvě branky v české nejvyšší soutěži.

„Při zpracování jsem si musel trochu couvnout a měl jsem míč pod sebou, takže větší rána by asi letěla nad branku. Proto jsem zkusil lob a krásně to tam zapadlo,“ pochvaloval si Sadílek.

Příbram dva inkasované góly zaskočily a závěr už zdramatizovat nedokázala. Naopak domácí mohli být rádi, že ještě znovu neinkasovali při šanci střídajícího Koscelníka. Příbram s Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.

„Poskládali jsme dnes jinak obranu, přesto se opakovaly stejné chyby. Rozhodla první branka a šikovnost Peška, přitom celou situaci jsme mohli určitě lépe ubránit. Druhý gól nás zastavil zcela, v současné chvíli nemáme takovou sílu, abychom dokázali dvoubrankové manko otočit,“ uvedl Horváth. „O přestávce jsme si něco řekli, vstoupili jsme do druhého poločasu aktivněji a dvě rychlé branky zápas rozhodly,“ dodal Hoftych.