Slavia v generálce na ligu vstřelila tři góly silnému Laziu Řím. Ilustrační snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

Přestřelka Slavie s Laziem skončila remízou 3:3, Ostrava se ztrapnila

• 123
Fotbalisté Slavie v posledním přípravném zápase před začátkem ligy uspěli. S Laziem Řím remizovali na závěr italského soustředění 3:3. V generálce na ligu naopak selhala Ostrava, která prohrála s druholigovým Třincem 1:3.

Nevedlo se ani Teplicím. I svěřenci trenéra Rady totiž neporazili druholigový tým - remizovali s Ústím nad Labem 1:1.

Lazio Řím - Slavia 3:3 (0:2)

Mladíci ve slávistické sestavě dali v generálce najevo: pozor na nás, slabí nejsme. Se slavným týmem z Říma sehráli vyrovnaný souboj, který okořenilo šest gólů.

Přesto není proč propadat euforii. Slavia totiž v přípravě ani jednou nevyhrála. Na druhou stranu remízy s Laziem a Parmou se cení.

Sestava proti Laziu se hodně blížila té, na kterou by trenér Petrouš rád sázel i v lize. Chyběli jen dva hráči - slovenský obránce Cicman a záložník Janda. Oba trápí lehčí zranění.

První čtvrthodina patřila italskému týmu. Jenomže střelci Lazia mířili nepřesně a několika výtečnými zákroky se vytáhl brankář Čontofalský, zkušený slovenský nováček v týmu.

Příprava 2011

Zápasy všech prvoligových týmů

V osmnácté minutě se ale Slavia dostala do překvapivého vedení. Po rohu se hlavou prosadil kapitán Jarolím. A o deset minut později zvýšil na 2:0 Milutinovič, jenž využil dlouhého nákopu Čontofalského a nedůslednosti v římské obraně.

Ve druhém poločase slávisté o vedení přišli. Nejdřív snížil v 57. minutě Floccari a o šest minut později proměnil penaltu Del Nero.

V 65. minutě znovu skóroval Jarolím. Trefil se z přímého volného kopu snad pětadvacet metrů od branky. Jenomže jen o tři minuty později vyrovnal na konečných 3:3 Floccari.

Posledních deset minut hrál v dresu Lazia i český útočník Libor Kozák.

Branky: 58. a 70. Floccari, 64. Del Nero z pen. - 18. a 66. Jarolím, 29. Milutinovič.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Kaufman, Hubáček, Trubila - Prošek (55. Hurka, 90. Vahnal), Jarolím, Petrák (80. Šimeček), Milutinovič (46. Vlček), Koreš - Pospěch (65. Voráček, 86. Vondráček). Trenér: Petrouš.

Slovácko - Opava 1:0 (0:0)

Fotbalisté Slovácka porazili v generálce na první ligu Opavu 1:0. Stejně jako v předcházejících přípravných duelech se Slovácko střelecky trápilo, tentokrát ale smolnou sérii prolomilo a jedinou branku zaznamenal v 64. minutě Ondřejka.

Trenér Slovácka Miroslav Soukup postrádal kvarteto zraněných nebo nemocných hráčů Trousila, Kordulu, Kerbra a Poliačka. Navíc zápas kvůli zranění nedohráli Daníček a Volešák. "Z tohoto pohledu byla generálka hodně smolná," uvedl po zápase Soukup.

Výkon svých svěřenců nechtěl příliš hodnotit. "Také loni jsme si pozvali ke generálce Opavu a utkání nám nevyšlo. Potom jsme však měli výborný vstup do ligy. Proto nechci dělat z dnešního výkonu závěry. Více mě trápí další dva zranění hráči," dodal trenér.

A TEĎ TI UTEČU. Obránce Slovácka Martin Kuncl uniká podél postranní čáry během zápasu s Opavou.

TEN MÍČ ZÍSKÁM JÁ! Útočník Slovácka Libor Došek se snaží vybojovat míč během přípravného utkání s Opavou.

Slovácko mělo po celý zápas převahu, vypracovalo si opět i vyložené šance.

Po půlhodině hry Došek obešel i brankáře, opavští zadáci ale na poslední chvíli nebezpečí odvrátili.

Také v druhém poločase měl Došek po akci Volešáka tutovku, míč si ale pořádně nezpracoval a ten mu odskočil. Až v 64. minutě se po další Volešákově akci trefil Ondřejka.

Branka: 64. Ondřejka.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút (46. Reinberk), Kubáň -
Fujerik (66. Valenta), Daníček (51. Perůtka), Volešák (74. Borusík), Hlúpik
- Došek, Ondřejka (83. Čtvrtníček). Trenér: Soukup.

Ústí nad Labem - Teplice 1:1 (0:1)

Branky: 54. Zachariáš - 15. Mahmutovič. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Kapoun. Diváci: 550.
Teplice: Grigar - Matula, Lukáš, Smejkal, Rosa - Stožický (60. Siva), Čajič (60. Jungr), Ljevakovič, Vachoušek (46. Kalivoda) - Mahmutovič (60. Melunovič), Vůch (46. Ježdík). Trenér: Rada.

Ostrava - Třinec 1:3 (0:3)

Branky: 76. Šenkeřík - 5. Malíř z pen., 9. Hanus, 25. Szmek. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 1100.
Ostrava: Krbeček - Řezník (72. Zawada), Adámik, Frydrych (46. Dreksa), Marek (46. Zejdler) - Greguš (35. Tomanica), Lukeš, Hušbauer, Ferenčík (75. Badaljan) - Šenkeřík, Kraut. Trenér: Marko.

Sezimovo Ústí - Příbram 1:2 (1:1)

Branky: 45. Kostečka - 38. Koukal z pen., 60. Krejčí.
Příbram: Hruška - Ricka, Hejda, Krejčí, Divíšek (36. Papšys) - T. Pilík (75. Mareš), Tarczal (88. Macháček), Koukal (83. Videgla), Pleško - Wágner, Šlapák (78. Jurdík). Trenér: Vavruška.

MÁM! Tomáš Fryšták, gólman Sezimova Ústí, si připisuje jistý zákrok, míč tlumí v náruči.

Ivan Ciferský ze Semizova Ústí a příbramský Zdeněk Koukal se o míč utkali ve vzduchu.

Jiří Ptáček, fotbalista Sezimova Ústí (č. 12), obchází protihráče Martina Šlapáka.

Bohemians 1905 - Baník Sokolov 1:1 (1:0)

Branky: 8. Hartig - 47. Šindelář.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Žižka - Moravec (46. Michálek), Borek, Šumský (46. Budínský), Bartek (75. Růžička) - Hartig (60. Nešpor), Škoda (75. Bálek). Trenér: Medynský.

Sigma Olomouc - Hertha Berlín 2:2 (1:1)

Branky: 28. Varadi, 67. Rossi z pen. - 38. Friend, 89. Lasogga.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Hořava (89. Nepožitek), Rossi, Navrátil (70. Bajer) - Schulmeister (77. Jerome), Petr (82. Vavřík), Varadi (89. Heinz). Trenér: Psotka.