Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

PONEDĚLNÍK: Slavii zdobí silný střed. Je libo Chorý, či Čvančara?

  17:59
Z pohárových účastníků se do pěkného ponedělí probudila především fotbalová Slavia. Na velký výkon proti AS Řím navázala dominantně také v Olomouci. Ukázala sílu. Notně tomu přispěl po dalším návratu z marodky záložník Petr Ševčík. Rozdílový borec, jakých v lize moc neběhá.
Slávista Petr Ševčík hlavičkuje v ligovém utkání v Olomouci.

Slávista Petr Ševčík hlavičkuje v ligovém utkání v Olomouci. | foto: ČTK

Do základní sestavy se vrátil po dvou měsících. A hned hrál parádně, připravil dva góly, volil správná řešení, umí zrychlit hru jako málokdo. Trenér Jindřich Trpišovský o drobném středopolaři mluví jako o nenahraditelném.

Škoda, že Ševčíka tolik limitují svalová zranění. Sešívaným v Olomouci fungoval celý střed s Oscarem a Provodem, který vypadá, že se po operaci kolena před dvěma lety dostal do svého topu.

Ligové kolo očima redaktora Jana Dočkala

Slavia odehrála proti Sigmě výborný mač. Utkání pod světly v dobré kulise má kouzlo. Fotbalu v kvalitním tempu pomohl i metr rozhodčího Volka. Olomouc přispěla aktivní hrou, nebylo to jen o soubojích a faulech. Hanáci však prohráli v sezoně i třetí zápas se silnou trojkou, velké vítězství by už potřebovali, v tabulce se poprvé v ročníku propadli z mistrovské skupiny.

Neděle nabídla i další hity ze špičky. Škoda že Baník se Spartou a Plzeň se Slováckem hrály ve stejný čas, fajnšmekři u televize by si rádi po svatomartinské huse dopřáli trojité menu.

Sparta po nevydařeném představení s Rangers zabrala a v Ostravě vyválčila tři body, což po prvním poločase, ve kterém zcela dominovali Slezané, je cenný počin. Baník se nemá za co stydět, odevzdal maximum, ale potřeboval by si pomoct standardní situací. Sparťané soupeře uskákali celkem snadno a po hlavičce Panáka z rohu rozhodli. Ostravským nepomohli ani jinak skvělí fanoušci, kteří snahu o tlak svého týmu přerušili hloupě dýmovnicemi.

Mlha kolem Krejčího. Hlavně ať záda drží

Sparta vyhlíží návrat kapitána Ladislava Krejčího. Kolem jeho zranění bylo víc kouřové clony než na hřišti ve Vítkovicích. Snad bude brzy fit, ať už ve Španělsku léčil lýtko či cokoli jiného. Hlavně aby to nebyla zase záda.

Krejčí byl po marodění s plotýnkami pro mnohé hráče s těmito zrádnými potížemi, třeba olomouckého Antonína Růska, vzorem, že to jde.

Na šanci si bude muset zase počkat zadák Gomez, jemuž se vůbec nepodařilo utkání v Glasgow, tedy ne že by hrál o tolik hůř než třeba Sadílek, který vypustil několik návratů. Jenže v případě Gomeze se chyby opakují a tak ho už fanoušci jízlivě přirovnávají k Radakovičovi nebo Kamenovičovi. V jedenadvaceti má však slušnou naději na zlepšení.

Velké výhry se na rozdíl od Olomouce dočkalo Slovácko, které je pro Sigmu inspirací, že sázka na zkušené mužstvo, jež je delší dobu pospolu, může vést do Evropy. Tým trenéra Martina Svědíka dokonale zaskočil Plzeň.

Na utkání nezapomene Pavel Juroška, který se ve 32. startu v lize dočkal první trefy i asistence. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník zaujme rychlostí, žel v ročníku se připomněl i několika nafilmovanými pády a až v neděli konečně zazářil naplno. Jen tak dál.

Spokojení hráči Slovácka před rozmrzelými fanoušky domácího týmu

Chorý si nominaci zaslouží

O jediný zásah Viktorie se postaral čahoun Tomáš Chorý, který byl poprvé nominovaný do reprezentace. Zaslouženě, jakkoli pohled na něj ovlivňuje nepříliš vlídné pozitivní mínění za jeho blikance.

Ovšem na hřišti odvádí dobrou práci. A góly, podobně jako mladoboleslavský Vasil Kušej, střílí před i po nominaci. Ne že by do národního týmu nepatřil Tomáš Čvančara z bundesligy, leč jeho dodatečné pozvání po jedné trefě nevypadá zrovna promyšleně.

Zlín pod vedením kouče Bronislava Červenky pokračuje v čtyřzápasové sérii bez porážky. Proti Jablonci byla plichta skoro ložená. Nejen proto, že tak skončilo i předchozích šest vzájemných zápasů. Trenér Jablonce Radoslav Látal remízy sbírá pravidelně; z patnácti utkání jich má letos sedm, nejvíc v soutěži. S Olomoucí to měl podobně.

Novák reprezentaci ani cizinu nebalí. Priske je super člověk, říká

Dělbě bodů výrazně pomohli brankáři. Jablonecký Hanuš se vytáhl super zákrokem při čisté šanci Bužka a domácí fantom Dostál se blýskl, když nohou na čáře vyrazil střelu Krulicha zblízka. Parádní momenty, páni brankáři! Zaujaly také bomby nártem, které z přímých kopů posílal na bránu zlínský talent Slončík. Jedna skončila na tyči.

Konkurz na střelce aby pomalu vypisovaly Pardubice. Dobrá hra po vápno toho moc neřeší a začíná to být frustrující. Veterán Černý na všechno nestačí, náhrada v nedohlednu.

Vašulín vs Kulenovič

Střelecké procitnutí konečně zvládl hradecký Daniel Vašulín. A jak! Viděli jste jeho trefu patičkou za letu? Tohle nebyla šmudla, kterou ukončujete mizérii, ale velká paráda.

Výhru nad Libercem však votroci neslavili i proto, že sudí Szikszay po dlouhém, avšak tuze napínavém zkoumání videa neuznal v 83. minutě branku Čiháka kvůli ofsajdovém postavení právě Vašulína, jenž šel do skluzu s brankářem. A to ještě ve chvíli, kdy nebyl míč za čárou. Na správné rozhodnutí se vyplatí počkat.

Fotbalistům začal soudný týden: sláva, nebo ostuda. V Polsku se duelu bojí

Několik nadprůměrných akcí předvedl liberecký ofenzivní tahoun Tupta. Jeho práce na malém prostoru ve středu hřiště před vyrovnávajícím gólem byla jako z učebnice: kontrola míče, otočení a průniková kolmice na skórujícího Frýdka. Lahůdka.

Zatímco Vašulín se trefil, liberecký Kulenovič velkou šanci po skvělém signálu trestuhodně spálil. Ale stejně - to by bylo útočné duo, což?

Liga se učí další jméno. Tuguldur Gantogtokh. V osmnácti se stal prvním mongolským fotbalistou v české nejvyšší soutěže. Posledním Českým Budějovicím domácí blamáž s Teplicemi odvrátit nepomohl. Jak dlouho ještě budou mít důvěru trenéři Marek Nikl s Tomášem Zápotočným, těžko odhadovat. Sportovní manažer Jan Podroužek při nástupu do funkce zmínil, jak je koncepce klubu vázaná právě na tyto trenéry.

Jak zvolili Karase k nároďáku: Nic nevzdal, to byl imitátor!

Krásná obalovačka Erika Prekopa rozhodla o třech bodech pro Bohemians proti Karviné. Klíčové bylo, že se na hraně faulu zapřel nohou v souboji do Fleišmana, který odletěl jako papír, a pak zakroutil kop báječně do víka.

Závěrem blahopřání trenérskému velikánovi Karlu Brücknerovi k jeho dnešním 84. narozeninám. Sigma mu výsledkový dárek nedala, tak snad ho potěší jeho asistent Jaroslav Šilhavý postupem na Euro.

Pěkné ponedělí.

Vstoupit do diskuse (17 příspěvků)
Tipsport - partner programu Kompletní los
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Tipsport - partner programu

Skupina o záchranu - 3. kolo

Skupina o titul - 3. kolo

Play off o umístění - 1. finále

Skupina o záchranu - 4. kolo

Kompletní los
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Mužstvo Z V R P S B
1. SK Slavia PrahaSlavia 33 23 8 2 70:28 77
2. AC Sparta PrahaSparta 33 21 7 5 65:33 70
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 33 17 9 7 55:35 60
4. FC Hradec KrálovéHradec Kr. 33 15 8 10 46:38 53
5. FK JablonecJablonec 33 15 7 11 43:41 52
6. FC Slovan LiberecLiberec 33 12 10 11 44:35 46

1. – postup do Ligy mistrů (Ligová fáze), 2. – postup do Ligy mistrů (Kvalifikace),
3. – postup do Evropské ligy (Kvalifikace), 4. – postup do Konferenční ligy (Kvalifikace)

Play off o umístění 2025/26

Karviná
1:2, 3:1
Pardubice
Karviná
16. 5. v 17:00 a 23. 5. ve 14:00
Olomouc
Bohemians
1:3. 2:1 pro prodl.
Olomouc
Mužstvo Z V R P S B
11. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 9 13 12 49:55 40
12. FK TepliceTeplice 34 9 12 13 38:42 39
13. FC ZlínZlín 34 10 8 16 42:56 38
14. 1. FC SlováckoSlovácko 34 7 9 18 30:50 30
15. FC Baník OstravaOstrava 34 6 8 20 29:49 26
16. FK Dukla PrahaDukla 34 5 11 18 23:48 26

14. - 15. – Baráž o udržení v Chance Lize,
16. – Sestup do Chance národní ligy

Mužstvo Z V R P S B
1. SK Slavia PrahaSlavia 30 21 8 1 63:23 71
2. AC Sparta PrahaSparta 30 19 6 5 60:33 63
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 15 8 7 50:34 53
4. FK JablonecJablonec 30 15 6 9 41:33 51
5. FC Hradec KrálovéHradec Kr. 30 14 7 9 43:34 49
6. FC Slovan LiberecLiberec 30 12 10 8 43:30 46
7. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 12 7 11 34:34 43
8. FK PardubicePardubice 30 11 8 11 39:46 41
9. MFK KarvináKarviná 30 12 3 15 43:51 39
10. Bohemians Praha 1905Bohemians 30 10 6 14 26:35 36
11. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 8 11 11 44:52 35
12. FC ZlínZlín 30 9 7 14 37:48 34
13. FK TepliceTeplice 30 6 11 13 29:38 29
14. FK Dukla PrahaDukla 30 4 11 15 20:42 23
15. 1. FC SlováckoSlovácko 30 5 8 17 26:45 23
16. FC Baník OstravaOstrava 30 5 7 18 25:45 22

Nejčtenější

Vyhrocené derby sledovali politici, herci i sportovci. Kdo nechyběl v Edenu?

Vyhrocené derby sledovali politici, herci i sportovci. Kdo nechyběl v Edenu?

317. derby mezi Slavií a Spartou nabídlo pořádně vyhrocený závěr a utkání ve vršovickém Edenu bylo krátce před koncem přerušeno poté, co část domácích fanoušků vtrhla na hřiště. Sobotní zápas přitom...

Slavia - Sparta 3:2, nedohráno, domácí mířili k titulu, ale na hřiště vtrhli fanoušci

Slávističtí fanoušci vtrhli na hřiště před ukončením zápasu proti Spartě.

Slávističtí fotbalisté byli tři minuty od titulu, když jim oslavy překazili vlastní fanoušci. V závěru derby se Spartou vtrhli na hřiště, napadli brankáře Surovčíka, obránce Martince a útočníka...

Tvrdík po skandálu odsoudil fanoušky: Nepřijatelné, největší ostuda za 11 let

Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha, promlouvá k fanouškům.

Místo mistrovských oslav ostuda a skandál. Takový, jaký fotbalová liga v Česku nepamatuje. Horda slávistických fanoušků vtrhla na trávník v Edenu těsně před koncem sobotního derby, které pomalu spělo...

Padl první doživotní zákaz. Slavia trestá fanouška, co napadl sparťana Surovčíka

Sobotní utkání Sparty proti Slávii skončilo kvůli slávistickým fanouškům...

Ke sparťanskému brankáři se v závěrečných vyhrocených momentech pražského derby přiblížil zezadu a chrstnul mu kelímek s pivem přímo do obličeje. Teď už jeden z viníků předčasně ukončeného zápasu na...

Bývalý člen ultras o situaci z derby: Bylo to naplánované. Šlo jim o prestiž, ne o Slavii

Premium
Fanoušci Slavie vtrhli na hřiště před koncem zápasu. (9. května 2026)

Býval členem ultras fotbalového Baníku, kteří patří k těm nejradikálnějším v české lize. I díky tomu má pan Jaroslav vhled do bezprecedentní situace, která se odehrála v sobotním pražském derby mezi...

Celou sezonu jsme se chtěli baráži vyhnout a teď za ni budeme rádi, mudruje Frydrych

Ostravský trenér Josef Dvorník a kapitán Michal Frydrych

Až jeho gól hlavou po rohovém kopu Daniela Holzera v první minutě nastaveného času definitivně uklidnil fotbalisty Baníku Ostrava. Kapitán Michal Frydrych rozhodl o výhře 2:0, což i díky výhře Teplic...

17. května 2026  6:24

Sudí, katastrofa! Někdo se zbláznil a já to nejsem, zlobil se kouč Dukly Šustr

Pavel Šustr, trenér fotbalistů Dukly

Když nabroušený Pavel Šustr, trenér fotbalistů pražské Dukly, kráčel na tiskovku po sobotní kalamitě v Teplicích, zvesela hlásil do pléna: „Dneska bude legrace!“ A byla.

16. května 2026  22:20,  aktualizováno  23:32

Sportovní duch vítězí, děkuje Ostrava do Teplic. Bez nich by to nešlo, řekl kouč

Transparent ostravských fanoušků během utkání proti Zlínu

Zachmuřené obličeje. Ponurá atmosféra. Nálada ostravských fanoušků před utkáním fotbalistů Baníku se Zlínem nebyla nijak optimistická. Po něm se přece jen trochu usmívali. Šance Ostravanů na záchranu...

16. května 2026  21:05

Artis i Táborsko si zahrají baráž o ligu. Béčko Sparty kleslo na poslední příčku

Quadri Adediran z Artisu Brno slaví gól proti Opavě.

Fotbalisté Táborska a Artisu Brno si v 29. kole druhé ligy připsali domácí vítězství a zápas před koncem soutěže si zajistili účast v baráži o postup mezi elitu. Jihočeši udolali Opavu 1:0 a zůstali...

16. května 2026  19:27

Manchester City ovládl Anglický pohár, ve finále porazil Chelsea gólem Semenya

Fotbalisté Manchesteru City slaví zisk Anglického poháru po výhře nad Chelsea.

Fotbalisté Manchesteru City ve finále Anglického poháru porazili Chelsea 1:0. Trofej získali po třech letech a poosmé celkově, čímž se v historických tabulkách vyrovnali Tottenhamu, Liverpoolu a...

16. května 2026  19:22

Karviná - Olomouc 1:3, hosté úvodní finále otočili, po hodině rozhodl Lurvink

Karvinský stoper Sahmkou Camara s míčem před Matějem Mikulenkou z Olomouce

Olomoučtí fotbalisté vykročili ke konečné sedmé pozici, která s sebou nese prémii tři miliony korun a postup do 3. kola domácího poháru v příští sezoně. V úvodním finálovém utkání prostřední...

16. května 2026  16:44,  aktualizováno  19:04

Baník - Zlín 2:0, domácí žijí, pomohl jim vlastní gól i červená pro soupeře

Ostravští fotbalisté se radují z gólu.

Fotbalisté ostravského Baníku mají záchranu ve svých rukách. Ve čtvrtém kole nadstavby porazili Zlín 1:0 a před závěrečným zápasem na Dukle mají stejně bodů jako pražský konkurent, který prohrál v...

16. května 2026  16:41,  aktualizováno  19:02

Teplice - Dukla 2:0, dvě vyloučení a prohra, hosté možnost odvrátit sestup nevyužili

Tepličtí fotbalisté oslavují gól Jana Fortelného.

Fotbalisté pražské Dukly pohrdli první možností, jak odvrátit přímý sestup do druhé ligy. Ve čtvrtém kole nadstavby podlehli v Teplicích 0:2 a jejich rival Baník Ostrava se na něj bodově dotáhl....

16. května 2026  16:42,  aktualizováno  18:58

Slovácko - Boleslav 0:3, dva góly dal do půle Kolářík, pak se trefil Klíma

Fotbalisté Mladé Boleslavi se během utkání proti Slovácku radují z gólu Josefa...

Fotbalisté Slovácka se na blížící se baráž zrovna pozitivně nenaladili. V předposledním dějství nadstavby podlehli doma Mladé Boleslavi vysoko 0:3, dva góly dal do půle dorostenec Kovářík, po hodině...

16. května 2026  16:42,  aktualizováno  18:51

Fanoušci vběhli na hřiště, Hearts smutní a titul slaví Celtic. Trofej získal i Čvančara

Fotbalisté Celticu slaví zisk mistrovského titulu.

Celtic Glasgow má rekordní 56. titul, fotbalovým mistrem Skotska je i aktuálně zraněný útočník Tomáš Čvančara. V rozhodujícím zápase Celtic porazil Hearts 3:1, hostům k senzaci zbývalo jen několik...

16. května 2026  17:14

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia

Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...

České Budějovice chystají „nové Dynamo“. Chtějí získat klub ze třetí fotbalové ligy

V tréninkovém areálu Složiště vyměňuje českobudějovické Dynamo část umělého...

Město České Budějovice chce pro sezonu 2026/27 přihlásit mužstvo, které by hrálo třetí fotbalovou ligu. Pomohlo by ji získat od některého současného účastníka soutěže. Vedle druholigového Dynama by...

16. května 2026  16:16

Mistryně ligy! Fotbalistky Sparty porazily Slavii, po pěti letech slaví český titul

To je radost! Champions #34 na tričkách symbolizuje čtyřiatřicátý titul...

Takřka suverénně od začátku až do konce. S jedinou bodovou ztrátou v sezoně. Fotbalistky Sparty získaly po pěti letech titul. Na trůně tak vystřídaly Slavii. V sobotním derby v Horních Měcholupech...

16. května 2026  15:58
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.