Plzeňský útočník Marek Bakoš (vpravo) přijímá gratulaca od spoluhráčů poté, co...

Plzeňský útočník Marek Bakoš (vpravo) přijímá gratulaca od spoluhráčů poté, co skóroval v Příbrami. | foto: ČTK

Vyhrávat jsme nezapomněli, tvrdí Bakoš. Gól po 10 měsících nestačil

• 17
Gól po deseti měsících. "Taky jediný pozitivní moment v zápase, alespoň pro mě," prohodil plzeňský útočník Marek Bakoš. Plzeň na úvod nového ročníku fotbalové ligy totiž v Příbrami jen remizovala 2:2, byť dvakrát vedla.

Za čtyři sezony dal dvaačtyřicet ligových gólů, další přidal v evropských pohárech. V minulé ročníku se však Bakoš trefil jen jednou, v září v Jihlavě zařídil výhru 2:1.

Od té doby nic. Trápily ho zdravotní problémy, vypadl ze sestavy... „A když jsem naskočil, tak jen na pár minut.“

Až v sobotu v Příbrami se trefil, v 7. minutě se položil do Horváthova centru a zařídil Plzní vedení 1:0. „Krásně mi to Horvy přihrál,“ pochvaloval si.

"Jsem rád, že dal Marek gól. Čekali jsme na něj. Doufám, že mu to bude střílet dál," přál si kouč Dušan Uhrin mladší.

Nejenže slovenský útočník skóroval, ale podílel se i na druhé brance poté, co Příbram krátce před půlí vyrovnala. Jeho střelu brankář Boháč neudržel a pak fauloval Petrželu. Z pokutového kopu šla Plzeň podruhé do vedení. Penaltové nezdary zlomil Horváth, Bakoš si netroufl, ač penalty dřív zahrával.

"Svou poslední jsem nedal," připomněl loňský zápas v Teplicích, kde Plzeň prohrála. "Blesklo mi to hlavou, tak jsem se na penaltu nehrnul."

V Příbrami šla v nastavení první půle podruhé do vedení, ale ani skóre 2:1 neudržela.

"Jsem smutný, že jsme ztratili dva body. Je to pro nás nepříjemné," poznamenal Bakoš.

"První poločas jsme odehráli poměrně dobře, ale pak jsme začali nakopávat míče, byl to samý souboj a my je nevyhrávali."

Plzeň přestala vyhrávat i zápasy. V závěru minulé sezony dvakrát remizovala, prohrála finále poháru a před týdnem Spartě podlehla i v Superpoháru. Teď další remíza.

"Není to ideální. Musíme se dát do kupy, něco si k tomu říct. Nedaří se nám odehrát zápas bez chyb. Každý musí začít u sebe, je to o odpovědnosti každého hráče. Potřebujeme se chytit vítězným zápasem," řekl Bakoš. "Myslím si, že jsme vyhrávat nezapomněli."

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37