Plzeňský záložník Martin Zeman (vpravo) padá na zem v utkání se Slováckem,...

Plzeňský záložník Martin Zeman (vpravo) padá na zem v utkání se Slováckem, rozhodčí poté nařídil penaltu. | foto: Petr EretMAFRA

Další simulant. Zeman mohl letět až do Vídně, zlobil se Šumulikoski

• 254
Ještě když přišel po zápase mezi novináře, byl kapitán Slovácka Veliče Šumulikoski hodně nazlobený na sudího Pavla Orla, který odpískal po jeho zákroku na domácího Martina Zemana pokutový kop. Ten Marek Bakoš proměnil a zpečetil tak vítězství svého celku 2:0.

V 67. minutě šel Šumulikoski v pokutovém území hloupě do skluzu, ale Zeman se metr před ním odrazil a v pádu špičkou kopačky hledal kontakt s ležícím protihráčem.

Jak byste popsal váš zákrok na Zemana, po kterém rozhodčí odpískal penaltu?
Teď jsem to viděl znovu v televizi, penalta to nebyla. Pan Zeman si tam pěkně naskočil a proletěl se. Myslím, že takhle mohl klidně letět až do Vídně.

Má obránce vůbec šanci udělat něco jinak, aby předešel i té malé zámince, aby to sudí odpískal?
Šel jsem blokovat ten balon, on si to posunul možná metr ode mě, a když viděl, že nestíhá, naskočil do mě. Bohužel.

Po odpískání tam byla bouřlivá debata, čím argumentoval rozhodčí?
Vůbec nedal odpověď. Jen říkal, že to byla penalta.

Už to byla třetí podobná penalta za tři kola. Co na to říkáte, že si takhle útočící hráči o to říkají?
Myslím, že už to nikoho nebaví. Takhle silný mančaft a ještě si dovolí tohle... Pro českou ligu to není dobře.

Co byste řekl na výkon všeho týmu?
Kluci se snažili, hráli jsme pěkný fotbal. Byli jsme Plzni vyrovnaným soupeřem. Před prvním inkasovaným gólem jsme měli i dvě šance, ale bohužel jsme je nadali. Ve druhé půli přišla ta penalta i bylo po zápase.

Plzni se na jaře herně nedaří, bylo to znát?
Mně o Plzeň nejde, neřeším ji. To je její problém, za výkony zodpovídají její hráči. Mně jde spíš o naše kluky, každý zápas chceme držet balon a zatím se nám to daří.

Nafilmoval plzeňský záložník Martin Zeman v zápase se Slováckem penaltu?

Hlasování skončiloČtenáři hlasovali do 0:00 neděle 23. dubna 2017. Anketa je uzavřena.