Plzeňský útočník Daniel Kolář prochází přes Lukáše Bartošáka.

Plzeňský útočník Daniel Kolář prochází přes Lukáše Bartošáka. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Kolář: Kdo by před začátkem ligy řekl, že teď povedeme tabulku

• 41
Jako správný kapitán nasměroval svůj tým v pondělní dohrávce 7. kola fotbalové ligy za vítězstvím. Na tečovanou ránu Daniela Koláře zlínský gólman Stanislav Dostál ve 12. minutě nedosáhl. Plzeňská Viktoria pak záhy vedla 2:0, aby nakonec bránila vítězství 2:1. V lize stále ještě neztratila ani bod a vede tabulku.

Zpočátku to vypadalo na jasný zápas, co se potom stalo, že z toho bylo drama?
První poločas jsme měli pod kontrolou, ale Zlín vystřelil jednou na bránu a snížil na 1:2. My jsme předtím nedotáhli nějaké brejky. Ve druhém poločase byli hosté opticky víc na míči, ale zase měli jednu velkou šanci. Nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce.

Mohla se na týmu projevit únava po zápase Evropské ligy v Rumunsku?
Neřekl bych, i když někdo byl možná víc unavený. Podstatné je, že jsme vyhráli.

Trenér Vrba říkal, že vám ve druhé půli chyběla kvalitnější rozehrávka. Souhlasíte?
Hodnocení bych nechal na trenérovi. Já myslím, že se všichni snažili hrát, jak nejlépe umí. Soupeř na nás navíc byl velmi dobře připravený.

Bylo to proti Zlínu nejtěžší podzimní vítězství?
Všechny zápasy jsou velmi těžké. Někdy to jde snadněji, jindy to stojí více sil. Zlín má svoji kvalitu a dneska to prokázal.

Fotbalisté Plzně se radují z gólu Daniela Koláře.

Po sedmi kolech vedete ligu o šest bodů před Slavií a o deset před Spartou. Co to pro vás znamená?
Kdo by to byl před začátkem ligy řekl, co. To, že teď vedeme tabulku, ani o kolik bodů, není vůbec podstatné. Důležité to bude až na konci soutěže. My jsme rádi tam, kde jsme, a doufám, že tam vydržíme až do konce ligy.

Nakolik v tom hraje roli los, přece jen ty těžké zápasy se Spartou a Slavií máte ještě před sebou?
Vy pořád mluvíte jen o Spartě a o Slavii. Já bych neřekl, že to jsou nejdůležitější zápasy ligy. Těžké jsou právě ty, jako ten se Zlínem, kdy si každý myslí, že snadno vyhrajete. Těžký zápas byl v Jablonci nebo doma s Olomoucí, kterou teď všichni chválí. Musíme se dobře připravit na každý zápas.

Sledovali jste nějak nedělní derby Sparta – Slavia?
Koukali jsme, a fandili jsme remíze. Nakonec vyhrála Slavia a nutno říct, že zaslouženě.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36