Pešírova trefa dala Blšanům tři body

• 2
Blšany - Pešírova noha a ruce Chvalovského se spojily, aby přinesly Blšanům první vítězství v tomto ligovém ročníku. Už v patnácté minutě poslal prvně jmenovaný míč do hradecké sítě a zajistil tak jediný gólový zápis utkání. Ten by ovšem nemusel automaticky znamenat tři body, kdyby po přestávce Aleš Chvalovský nevystihl Lesákovu penaltu. Domácí tým vyhrál zaslouženě 1:0 a má po dvou kolech čtyři body.

Blšany už mohly do hry vpustit obě nové posily z Příbrami, a především Čížka bylo plné hřiště. Bez ostychu se ujal role režiséra hry, v zádech jištěn jako vždy spolehlivým Jiřím Němcem. Útočník Josef Němec zase svou dynamikou strhával další
spoluhráče, a tak se v Blšanech i ve slabém dešti hrál fotbal plný kombinací, ale i nebezpečných situací, které měl především domácí tým. "Zvláště Čížkovi trvalo jen
deset minut, než našel svůj prostor ve středu hřiště, ale pak prokázal, že bude velmi platným hráčem," pochváli novou akvizici kouč domácích Bittengel

Hosté nepřipomínali celek, který zde dokázal před devíti měsíci vyhrát. Jejich jedinou slibnou možností byl Krmašův pokus z devatenácté minuty, který Chvalovský vyrazil nad branku. Jediný náznak větší hradecké aktivity přišel krátce po obdržené brance, o níž se zasloužil stejně jako před týdnem pohotovou střelou v patnácté minutě domácí útočník Pešír po přihrávce Josefa Němce. Jenže Východočeši se na dostřel Chvalovského dostali jen na pět minut. Pak už zase kluzký trávník ovládli domácí.

Snad ještě více než vedoucí branka roztleskal publikum pokus Čížka, který se nerozpakoval ve 31. minutě poslat z třiceti metrů volej na Čalounovu branku a hradecký gólman jen přihlížel, jak míč orazítkoval břevno.

V 53. minutě k překvapení všech nařídil sudí Poledník za souboj Jiřího Němce se Zoubkem proti domácí brance penaltu. "V té chvíli Hradečtí zvedli hlavu a byli v náporu. Kdovíjak by se to po gólu vyvíjelo," vracel se k tomuto okamžiku blšanský kouč. Chvalovský však Lesákovi střelu vyrazil a pdstartoval tím blšanský mohutný nápor, při němž domácí hráči spalovali, co se dalo. Sourada nastřelil hlavou tyč, Pešír nezužitkoval ideální přihrávku Josefa Němce a po rohu se nedokázali správně orientovat ani Vorel s Velkoborským.

Čtvrt hodiny před koncem se vzpamatovali hosté, Poliaček však narazil na pozorného obránce Bureše. Nebezpečně vypadal i centr Kubeše z pravé strany, který doplachtil na břevno. Do šance se málem osm minut před vřítil ještě Lesák, ale nakonec metr od branky jen promáchl do prázdna a domácí se mohli radovat z první letošní výhry.

Hradecký trenér Petr Uličný viděl příčinu porážky v nevýrazné první půli. "Byli jsme příliš pasivní. Fotbal se hraje na góly, a těch soupeř dal více. I proto si výhru
zasloužil," prohlásil smutně, zatímco jeho protějšek mohl být spokojen. "Zápas měl vysokou kvalitu zásluhou obou soupeřů, ale my byli šťastnější, protože jsme dali jediný gól."

BLŠANY - HRADEC KR. 1:0 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 15. T. Pešír
Góly:
Sestavy: A. Chvalovský - K. Tichota - J. Velkoborský, J. Bureš - J. Vorel, R. Čížek (90. M. Pazdera), J. Němec, L. Pleško - D. Sourada (85. M. Tóth), J. Němec, T. Pešír
Sestavy: M. Čaloun - P. Kubeš, D. Homoláč (69. D. Kalousek), M. Zemánek, M. Lesák - D. Zoubek, F. Klapka (88. A. Rolko), P. Krmaš, T. Bouška - D. Kříž (46. M. Poliaček), J. Kraus
Náhradníci: T. Obermajer, M. Horáček, P. Hašek, L. Michal, J. Sýkora
Náhradníci: M. Svoboda, R. Juračka, P. Lukáš, V. Mooc
Žluté karty: 44. J. Velkoborský
Žluté karty: 41. P. Kubeš, 56. F. Klapka, 64. M. Poliaček
Rozhodčí: Poledník - Pokorný, Hruška
Počet diváků: 2583 (86% z kapacity 3 000 diváků)

Blšanský Pešír, střelec jediného gólu zápasu proti Hadci, si kryje míč před Zemánkem