Brněnský záložník Pavel Zavadil (u míče) během duelu se Zlínem

Brněnský záložník Pavel Zavadil (u míče) během duelu se Zlínem | foto: Marie Stránská, MAFRA

Brněnský kapitán byl konečně spokojený: Máme daleko větší chuť vítězit

• 0
Jednou byl centr příliš krátký, další jeho pas zase přeletěl všechno živé v šestnáctce hostů. A když se kapitán brněnských fotbalistů Pavel Zavadil rozhodl namířit přímý kop rovnou na zlínskou branku? Jednou napálil žluto-modrý val, podruhé vysoko přestřelil.

„Ale je to o tom, že si Pavel věří. Čtyřikrát to kopne špatně, ale popáté to vyjde,“ říkal trenér Zbrojovky Václav Kotal.

Brněnské peripetie s rozehráváním standardních situací v sobotním ligovém derby proti Zlínu skončily v první půli gólovým happy endem. Zavadilův přímý kop ze 44. minuty nasměroval Zbrojovku k výhře 2:0.

„Chvilku jsem se zastřeloval, ale věřil jsem, že přijde ještě jedna šance,“ líčil 37letý záložník, jehož přesná pravačka nachytala gólmana Holého. „Ve zdi byli jenom dva lidé a věděl jsem, že když to dobře utáhnu, může to vyjít.“

Vítězství Zbrojovky, která byla především v první půli aktivnější, stvrdil v 57. minutě Alois Hyčka. „Potom už jsme si vedení pohlídali do konce,“ vyprávěl 25letý pravý obránce. „Celkově si myslím, že náš výkon byl super. Odmakali jsme to, zasloužená výhra.“

Sobotním triumfem pokřtili domácí borci novou střechu nad západní tribunou. Zároveň výsledek, průběh utkání a v určitých pasážích dominantní výkon de facto okopíroval čtrnáct dní starý mač proti olomoucké Sigmě. „Taky mně to tak připadalo,“ pousmál se Zavadil, jehož týmu patří po víkendovém kole šesté místo.

Výraznějšímu tabulkovému posunu vpřed na jaře brání bojácné výkony na hřištích soupeřů. „Doma jsme hodně silní, věříme si a ostatním se tady nehraje dobře,“ podotkl Zavadil. „Máme taky daleko větší chuť zvítězit,“ dodal středopolař. Jeho slova mohou Zbrojovku těšit dvojnásob. Vždyť Zavadilova hodnocení bývají věcná, nebojí se kritiky do vlastních řad. Teď ale mluvil o tom, že doma s parťáky tak dobře jako v letošní sezoně už dlouho nehrál. „Až na výpadky s Teplicemi a Jabloncem naše utkání doma měla parametry, nasazení, kvalitu. Z naší strany to i dnes bylo ligové,“ pochvaloval si. „Musíme se takhle naučit hrát i venku. Ale to chce čas.“

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37