Pardubice - Sparta 2:2, hosté ztratili dvougólový náskok i druhé místo

• 391
Sparťanští fotbalisté vedli v poločase o dvě branky, utkání 28. kola Fortuna ligy na hřišti Pardubic měli pod kontrolou, ale diletantskými chybami a laxním přístupem po přestávce o náskok přišli. Po remíze 2:2 v tabulce klesli na třetí místo za Jablonec.

Sparta sice po třech zápasech skórovala venku, ale počtvrté za sebou na hřišti soupeře nevyhrála. V pražském Dolíčku předvedla nevídané selhání.

Ve druhém poločase totálně vypadla z role.

„Udělali jsme chyby, které si nedokážu vysvětlit. Pak jsme asi znervózněli, přestali jsme hrát, úplně jsme se ztratili,“ nechápal sparťanský kouč Pavel Vrba.

Za všechny sparťanské trable mohla za to bohorovná a nesmyslná rozehrávka brankáře Nity, který daleko v hloubi pole dával míč obsazenému Wiesnerovi. Ten neustál atak Jeřábka a pardubický kapitán takřka z poloviny hřiště velkým lobem trefil prázdnou bránu.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Než se míč dostal k Nitovi, sparťané zahrávali rohový kop, ale přihrávkami dozadu se dostali až ke svému brankáři. A stejnou situaci předvedli i před druhým inkasovaným gólem.

Roh, opět přihrávky dozadu, ztráta, rychlý útok Pardubic, ledabylé bránění sparťanů a šance domácího Čelůstky, který ve vápně upadl. Televizní záznam ukázal, že bez zavinění bránícího Wiesnera, přesto sudí Zelinka nařídil pokutový kop a videoasistentka Adámková nepochopitelně nedoporučila jeho odvolání.

„Nevím, jestli to vyrovnání mám komentovat. Nevím,“ hlesl rozhozený Vrba.

Cadu šancí nepohrdl a vyrovnal.

Brazilský záložník v první půli pokutový kop zavinil, nemohl však za to. Při odkopu z vlastního vápna do jeho paže zezadu narazil dobíhající Polidar a sudí Zelinka na doporučení videoasistentky Adámkové dal Spartě možnost ke zvýšení na 2:0. Uzdravený Hancko proměnil svou třetí penaltu na jaře a Sparta si myslela, že má hotovo.

V prvním poločase byla lepším týmem, po pěkné akci šla po šesti minutách do vedení. Hložek patičkou uvolnil Wiesnera, který dal svůj druhý gól v druhém utkání za sebou.

Další příležitosti však hosté neproměnili, penalta je měla uklidnit. Ale druhý poločas absolutně nezvládli.

Šance na vítězství měli domácí, trefili tyč, Hufovi tutovku zlikvidoval Nita.

„První poločas jsme hráli ustrašeně, Sparta na nás vletěla. Po inkasovaném gólu jsme srovnali krok, ale pak došlo k podivné penaltě. Nemá už cenu to řešit. Do druhého poločasu jsme si řekli, že musíme začít úplně jinak, že musíme být aktivnější, odvážnější a důraznější, což se nám podařilo,“ řekl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

„Myslím si, že ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem. Vypracovali jsme si několik příležitostí. Je škoda, že jsme ještě nedali třetí gól.“

1. AC Sparta PrahaSparta 25 20 3 2 57:20 63
2. SK Slavia PrahaSlavia 25 19 5 1 53:17 62
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 25 17 3 5 61:29 54
4. 1. FC SlováckoSlovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. FC Baník OstravaOstrava 25 11 4 10 34:28 37
6. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 25 10 6 9 42:39 36
7. SK Sigma OlomoucOlomouc 25 9 6 10 34:34 33
8. FK TepliceTeplice 25 8 8 9 26:29 32