Ostuda a ztráta v boji o titul: Ostrava - České Budějovice 0:1

• 34
Fotbalisté Ostravy zaváhali v boji o ligový titul, když ve 20. kole prohráli na domácím hřišti s Českými Budějovicemi 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil už v prvním poločase Horejš.

Kouzlo vítkovického azylu pominulo.

"Musíme to přijmout, fotbal je takový. Nám dneska chyběla technická kvalita ve finální části, hosté byli nesmírně obětaví a jejich hru je třeba ocenit," konstatoval ostravský trenér Miroslav Koubek.

Podle ostravských not proběhla jen úvodní desetiminutovka, ale aktivita Ostravy přinesla pouze několik náznaků bez opravdové šance.

po němž padl gól.

Prapůvodem ostravského maléru byl Varadi, který si v hloubi útočné poloviny nechal sebrat míč a rychlý kontr hostů Ostrava odvrátila jen na roh: z něj Otepkův centr na malém vápně přesným volejem nasměroval v 22. minutě do sítě neubráněný Horejš.

"Hráli jsme takticky dobře. Podařilo se nám dát první gól a vůbec celý první poločas byl podařený. Soupeř si nevytvořil velké šance kromě závarů," uvedl po utkání budějovický trenér Jaroslav Šilhavý.

Ostrava se nutila do tlaku, který byl ale hodně bezzubý. Velký čtverec a
místa, odkud hrozí nebezpečí, jí zůstala zapovězena. Snad jen při šanci
Mičoly hosté v 36. minutě mohli vyhlásit stav ohrožení, ale domácí útočník střelou z úhlu mířil do vnější sítě.

Přímočarosti Ostravy pomohl poločasový nástup mladíka Vydry. Ten rozhýbal ofenzivní linii, ale nepřesnosti z finální fázi domácích nevymýtil.

K nebezpečné hlavičce se v 54. minutě dostal Neves, z deseti metrů ovšem přestřelil. Stejně dopadl o deset minut později i Lukeš, který se poprvé v zápase po Vydrově přistrčení hlavou dostal s míčem na noze Jihočechům do týla.

Optická převaha Ostravu k bodům nedovedla. Domácí v závěru už většinu akcí vedli vzduchem, kde však kralovala českobudějovická obrana.