Olomouc položily tři góly v osmi minutách

• 9
Olomouc - Fotbalisté Mladé Boleslavi v tomto soutěžním ročníku ještě na hřištích soupeřů neprohráli ani jeden zápas. V 6. kole dobyli i 0lomouc, kterou zaskočili třemi góly v rozmezí osmi minut. Hosté otočili z 0:1 na 3:1 a domácí tým už dokázal v závěru pouze snížit.

Už po čtvrthodině hry se Olomouc ujala vedení: Melinho poslal obloučkem do šestnáctky hostů Onofreje, který lobem překonal vybíhajícího Millera. Hosté ale bleskově vyrovnali: během devíti minut nastříleli tři branky. K obratu zavelel Kulič, jehož střelu ještě Lovásik vyrazit, ale po dalším závaru a chybě domácí obrany Holub vyrovnal.

Ve 23. minutě kopal hostující Čáp první roh hostů, Vít u bližší tyče vyskočil nejvýše a hlavou dostal hosty do vedení. Pak chyboval Pečnik, když po centru ze středu hřiště neuhlídal Kyselu, ten si všiml vysunutého Lovásika a lobem zvýšil 1:3. Svůj debut v lize tak rovnou devatenáctiletý ofenziní hráč ozdobil gólem.

Po půlhodině hry došlo v obraně domácích ke změně: Rýdel střídal Pečnika a trenér Uličný se vrátil k obraně v rozestavení R. Hubník, Kovář, Hudec a Randa.

Domácí však nadále bojovali spíše sami se sebou a brankové šance měly hosté. Po deseti minutách Kysela z hranice šestnáctky mířil vysoko nad a stejně tak se dařilo Holubovi, který z dobré pozice mířil hlavou rovněž vysoko.

Po jediné dobré akci domácích zatáhl míč další ligový debutant Šultés, nahrál zpátky za sebe, ale Rýdel mířil vysoko nad. Na druhé straně pak Čáp ze standardky z dobrých 35 metrů orazítkoval břevno.

Hra domácích byla křečovitá a proti obraně hostí se hráči nedokázali prosadit. Až v 83. minutě stáhl Matějovský Hudce a domácí kopali penaltu. K té se postavil sám faulovaný hráč a
snížil na 2:3. Druhý gól však přišel pozdě, ve zbývajícím čase už se hosté i s pomocí tří střídání ubránili. Olomoučtí tak potřetí inkasovali tři branky v zápase a a kouč Uličný si možná přál, ať se do obrany co nejdřív vrátí zraněný Špiláček.

Olomoucký kouč Petr Uličný řekl, že Boleslav předčila jeho tým především v rychlosti. "Hostům se také podařilo eliminovat hru Melinha, ale i další hráči, hlavně stopeři hráli dobře," uvedl Uličný.

Posteskl si, že rozhodnutí přinesly hrubky jeho hráčů. "Kluci chtěli ve druhém poločase utkání alespoň zremizovat, ale na soupeře jsme už neměli. Nemáme tak silné mužstvo, aby dohnalo dvoubrankový náskok soupeře. Celkově byl soupeř velice kvalitní a vyhrál zaslouženě," prohlásil.

Mladoboleslavský trenér Dušan Uhrin mladší si pochvaloval, jako jeho svěřenci prodali taktickou přípravu na zápas. "My jsme se na Olomouc speciálně připravovali - má totiž sílu v ofenzívě. Šmerda uhlídal Melinha, Matějovský stačil uhrát střed hřiště a výborně nám zahráli oba stopeři," vyjmenoval Uličný klíčové aspekty výhry.

Vyšel mu také tah se zařazením devatenáctiletého debutanta Kysely, který vsítil vítězný gól. "A mohl ještě další dva přidat. Měli jsme hodně brankových příležitostí a jsem rád, že jsme po prohře doma získali tři ligové body," řekl Uhrin.

OLOMOUC - ML. BOLESLAV 2:3 (1:3) podrobnosti
Góly: 16. L. Onofrej, 83. M. Hudec (pen.)
Góly: 19. R. Holub, 23. J. Vít, 27. J. Kysela
Sestavy: T. Lovásik - T. Randa, R. Hubník, M. Hudec, A. Pečnik (30. F. Rýdel) - K. Vacek (70. M. Vyskočil), T.R.P. Melinho, M. Kovář, L. Onofrej - J. Schulmeister (46. P. Šultés), D. Rojka
Sestavy: M. Miller - F. Ševinský, J. Vít, O. Švejdík, J. Rychlík - J. Kysela, J. Šmerda, M. Matějovský, T. Čáp - M. Kulič (90. M. Palát), R. Holub (85. L. Pecka)
Náhradníci: T. Černý, R. Kopecký, T. Janotka, M. Hubník
Náhradníci: P. Kučera, M. Brezinský, P. Krátký, D. Brunclík, M. Sviták
Žluté karty: 84. M. Hudec, 88. F. Rýdel