Karol Karlík z Jihlavy (vlevo) a Michal Ordoš z Olomouce a v souboji.

Karol Karlík z Jihlavy (vlevo) a Michal Ordoš z Olomouce a v souboji. | foto: ČTK

Navztekaný Ordoš: Situaci musela vidět i moje babička na tribuně

• 3
Útočník fotbalové Olomouce Michal Ordoš patřil v sobotním utkání s Jihlavou k nejaktivnějším hráčům, podobně asi jako Masopust v dresu Jihlavy. Z jeho pohledu vítězné utkání (4:3) prožíval. V jednu chvíli i vypěnil a za to dostal žlutou kartu. "Pak jsem se omluvil rozhodčímu," řekl při rozhovoru pro MF DNES a odůvodnil, proč se naštval.

Ujely vám nervy?
(usmívá se) Chytil jsem nerva, no. I moje babička z tribuny to musela vidět, že když dal Koloušek malou domů a tím přihrál našemu Navrátilovi na šestnáctku, tak že to nebyl ofsajd, který z toho pomezní udělal a hlavní pískl. Pak jsem se teda rozhodčímu omluvil, že jsem vytekl, a podal mu ruku.

Celkově to byl neuvěřitelný duel. Vzpomínáte na nějaký takový?
(usmívá se) Jo, vzpomínám. V přípravě. Ale tohle teda nevím. Prostě to byl krásný duel, pro diváky možná infarktový. Pro mě taky infarktový. Ale za stavu dva jedna musíme hrát jinak. Musíme to uklidnit. Hráli jsme nahoru dolů, Jihlava na nás chodila výborně po křídlech z brejků. Skvěle jim zahrál Harba.

Jak vám bylo, když vaši fanoušci pokřikovali po lidech z vedení Sigmy a ve 35. minutě se pak spousta z nich sebrala a až do poločasu odešla z tribun?
To je jejich boj.

Ale vnímal jste to, ne?
Vnímal. Jen je trochu škoda, že když zrovna v té 35. minutě odešli, tak jsme šli do mírného tlaku. Ale my jim to nemůžeme zakazovat. To je jejich názor.

Jsou to pro vás po tom průběhu plném obratů velmi cenné tři body do tabulky?
Jsou to hodně vybojované tři body, asi tak bych to řekl. Čekali jsme, že Jihlava bude těžký soupeř - těžší než Plzeň. Protože teď jsme museli. Bylo to s obrovským štěstím.

Bude to vzpruha pro příště?
Tak já nevím, jestli vzpruha. Myslet si můžeme, co chceme. Ale máme ještě hodně práce.

Narážíte asi na to, že hodně inkasujete.
Není prostě možné, abychom každý zápas dostávali tři góly. Pak je hrozně těžké ty čtyři vstřelit. Nám by pomohlo, kdybychom vyhráli třeba jedna nula.

Je škoda, že jsme vedení neudrželi, lituje Masopust

Na hřišti v Olomouci jihlavský talent Lukáš Masopust (20) div nenechal plíce. Lítal nahoru dolů, vstřelil gól, ale stejně to na vítězství Jihlavy nestačilo. Když se k němu nahrnulo několik novinářů, začal po prohraném zápase (3:4) odpovídat na dotazy.

Vám evidentně zápas chyběl, že?
Tak já jsem během pauzy hrál za repre (U21). Ale chybělo mi to.

Kde se ve vás braly ty síly?
(usmívá se) No, mně přišlo, že jsem vůbec nemohl...

Olomoucký fotbalista Kamil Karaš (vlevo) uniká jihlavskému Lukáši Masopustovi.

Proč jste nevyhráli, vždyť jste dvakrát vedli (1:0 a 3:2)?
Je to veliká škoda. V první půli jsme měli dvě vyložené tutovky po tom, co dal Venca (Koloušek) gól. Pak přišly nějaké individuální chyby. A na konci zápasu jsme blbě rozehráli roh, dostali jsme z brejku gól… Tohle jsme měli uhrát.

Ale proč jste vedení neudrželi?
Těžko říct. Olomouc má výborný kádr. Prokázala svoji kvalitu.

Věřil jste, když jste podruhé v zápase vedli (3:2), že to udržíte?
Já věřil, že ano.

A nepodcenili jste to pak?
Myslím si, že ne. Stálo nás to hodně sil. Olomouc hrála výborně.

Je to velká ztráta?
No tak chtěli jsme vyhrát. Mohli jsme mít deset bodů, kdybychom to udrželi. Takhle ve výsledku jedeme s prázdnou.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37