Ostravský gólman Jiří Pavlenka inkasuje v duelu s Jabloncem.

Ostravský gólman Jiří Pavlenka inkasuje v duelu s Jabloncem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Ostravští fotbalisté znovu selhali, ze severu si přivezli další výprask

• 0
Sever Čech fotbalistům Baníku Ostrava nesvědčí. Z Jablonce si ve 29. kole první ligy odvezli druhý největší výprask v sezoně - 0:4. Ještě více gólů na podzim dostali v Liberci (0:6).

„Soupeř byl ve všech směrech lepší,“ uznal ostravský trenér Petr Frňka. „V první půli jsme byli hodně pasivní, zalekli jsme se soupeře, až to vypadalo, že jsme přijeli bránit, ale to není pravda. Nechali jsme Jablonec hrát a koledovali si o to, že se něco stane.“

A stalo – Baník si odvezl čtyři góly. Příslibem je snad jen to, že se do sestavy vrátil obránce Tomáš Vengřinek. Po operaci křížových vazů hrál prvoligové střetnutí po roce a 18 dnech.

Trenér Frňka dal příležitost také útočníku Ondřeji Pyclíkovi. Ten střídal Jakuba Šašinku, přičemž měl prvoligovou premiéru. Pyclík už má 27 let a od 1. dubna je v Baníku poté, co přišel jako amatér z rezervy Slovácka.

Vengřinek byl v základní sestavě a při svém návratu odehrál 58 minut. „Věděl jsem, že to bude na poločas, nejvýše šedesát minut,“ řekl. „Těší mě, že jsem zase mohl hrát, ale ten výsledek je špatný, nepředvedli jsme vůbec nic.“

Zato od domácích podle něho neustále hrozilo nebezpečí. „Pořád se na nás hrnuli a mohli si vybrat, kam míč prostrčí, což se těžko brání. Dopředu mají šikovné hráče,“ ocenil protivníky Vengřinek.