Olomoucký Michal Vepřek v zápase s Libercem.

Olomoucký Michal Vepřek v zápase s Libercem. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Olomoucký hrdina Vepřek: dal gól, pak další vykopl z čáry

• 0
Dvakrát byl tam, kde měl. Levý obránce fotbalové Olomouce Michal Vepřek ve 14. minutě doklepl ve skluzu na zadní tyči míč do sítě. A ve druhé půli zase balon z branky po střele libereckého útočníka Musy vykopával. Na vítězství 1:0 po osmizápasovém čekání měl sváteční střelec zásadní vliv. „Ani nevím, kdy jsem dal gól naposledy. To už je pravěk,“ usmíval se 34letý matador Sigmy.

Před rokem jste dal gól Opavě.
Vidíte. Vím, že je můj třetí v lize. První jsem dal s Hradcem.

Jak jste se ocitl na zadní tyči?
Vítr mě tam zavál. Trenér chce, abychom zavírali zadní tyč. Mojma Chytil se krásně otočil a dal to pod sebe. Byl jsem tam, naštěstí.

Mladík Chytil v prvním startu od začátku zaujal, že?
Super! Dokázal se s míčem otočit, podržet, rozehrát, sklepnout. Líbil se mi hodně.

Důležitý zákrok před vlastní brankou jste předvedl ve druhé půli. Mířila střela Musy do sítě?
Fakt nevím. Letělo to za mě, byl jsem rád, že jsem se na balon ještě dostal. Naštěstí jsme to zvládli.

Zdálo se, že poslední čtvrthodinu jste mleli z posledního.
Nemyslím si, že by nám chyběla kondice, ale Liberec hru zjednodušil, hrál nakopávané balony a tím nás dostával pod tlak. Poslal dopředu vysoké hráče.

Chtěli jste to druhý poločas hlavně ubránit?
To ne, ale směrem dopředu jsme toho bohužel moc nepředvedli. Byl to bojovný zápas. Moc šancí nebylo. My jsme měli dvě, to samé Liberec. My jsme dali gól, oni ne. Nemyslím si, že jsme byli nervózní z té série bez výhry, spíš soustředění po celou dobu.

Na lavičku nesměl kvůli kartám trenér Látal. Byl to problém?
Vedl nás Jiří Neček, tak jsme poslouchali jeho pokyny. Proběhlo to v pořádku.