Renato Kelič z Liberce se raduje z gólu, který však nebyl uznán.

Renato Kelič z Liberce se raduje z gólu, který však nebyl uznán. | foto: Petrášek Radek, ČTK

Byl to čistý gól, řekl liberecký Kelič o klíčovém momentu

• 150
Žádný útočník, ale stoper Renato Kelič byl nejblíž k tomu ukončit liberecké střelecké trápení proti Slovácku. Vytáhlý hráč z Chorvatska si připsal jeden neuznaný gól a jednu nastřelenou tyč.

"Ta šance z poslední minuty mě mrzí. Měl jsem ji proměnit a rozhodnout utkání," smutnil Kelič po bezbrankové remíze 0:0, která jeho týmu může zkomplikovat boj o mistrovský titul. "Chtěl jsem trefit branku, protože gólman byl trochu venku, a bohužel z toho byla tyč."

Ve 27. minutě jste vstřelil gól, ale sudí ho pro faul neuznal. Jak jste tu situaci viděl vy?
Podle mě to byl čistý gól. Takových soubojů je v každém zápase spoustu. Myslím, že to vůbec žádný faul nebyl.

Utkání Liberec versus Slovácko ve videoreportáži

Za jak dlouho jste zjistil, že gól neplatí?
Nejhorší bylo, že už jsme slavili a soupeř rozjel útok a ještě jsme málem gól dostali my. To už by byla katastrofa.

Podle sudího jste zřejmě při té gólové situaci strčil Kordulu.
Chtěl jsem vyskočit do vzduchu. Rukama jsem do něj nestrčil. Nevím. Sudí prostě rozhodl, že je to faul, takže je to za námi a už s tím nic nemůžeme dělat.

Zlobíte se na rozhodčího za to neuznání?
Jasně že jsem byl naštvaný, ale pořád jsem věřil, že ještě vstřelíme gól a vyhrajeme. Takže jsem na to na hřišti ani tolik nemyslel. Možná budu teď po utkání, až si tu situaci znovu prohlídnu.

Jak velkou komplikací může být remíza se Slováckem v boji o titul?
Mrzí nás to, ztratili jsme dva body, mohli a měli jsme vyhrát. Ale pořád máme titul ve svých rukou. Musíme vyhrát oba zápasy a jsme mistři.

Myslíte, že se o titulu rozhodne až v posledním kole, kdy hostíte Plzeň?
Těžko říct, teď počkáme na zápasy Plzně a Sparty, jak to sehrají a pak uvidíme. Ale nesmíme koukat na Spartu a Plzeň, musíme koukat jen sami na sebe. Vyhrát oba zápasy a bude klid.

1. AC Sparta PrahaSparta 25 20 3 2 57:20 63
2. SK Slavia PrahaSlavia 25 19 5 1 53:17 62
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 25 17 3 5 61:29 54
4. 1. FC SlováckoSlovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. FC Baník OstravaOstrava 25 11 4 10 34:28 37
6. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 25 10 6 9 42:39 36
7. SK Sigma OlomoucOlomouc 25 9 6 10 34:34 33
8. FK TepliceTeplice 25 8 8 9 26:29 32