Pablo Podio ze Zlína (vlevo) a Oscar Dorley z Liberce v hlavičkovém souboji o míč. | foto: ČTK

Liberec - Zlín 1:0, souboj o elitní šestku rozhodl Kozák

• 3
Liberečtí fotbalisté souboj o naději na elitní šestku těsně zvládli. V 25. kole porazili šestý Zlín 1:0 gólem Libora Kozáka, posunuli se na sedmou příčku a na soupeře ztrácí už jen dva body. Zlín prohrál po dvou vítězných zápasech.

Kozák po příchodu ze zahraničí dal v šestém ligovém utkání čtvrtý gól, Liberci jeho branky pomohly k devíti bodům.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

V samém závěru mohli hosté vyrovnat, během drtivého tlaku měli velkou šanci, ale gól dát nedokázali.

„Děkuju mužstvu za bojovnost a za to, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Tři body nám utíkaly v minulých zápasech, kdy jsme byli dominantní. Dnes jsme po bojovném výkonu zaslouženě vyhráli, i když jsme se na vítězství nadřeli,“ prohlásil liberecký trenér Zsolt Hornyák.

Ve zlínské sestavě nechyběl útočník Poznar, který sice už před minulým kolem dostal dvouzápasový trest za úder loktem, ale příslušná komise stále nerozhodla v jeho odvolání, takže mohl stejně jako před týdnem nastoupit. V prvním poločase však nebyl vůbec nebezpečný a převahu měl naopak Liberec.

Ve 20. minutě Mikulovu střelu zablokovala hostující obrana, ale chvíli nato už domácí vedli. Po Potočného centru se přes Breiteho dostal míč až ke Kozákovi, který si balon dobře zpracoval a v mírném záklonu s pomočí tyče překonal Rakovana. V šestém jarním kole dal po zimním příchodu do Liberce svůj čtvrtý gól.

Poté z přímého kopu protáhl zlínského brankáře Karafiát. „Ševci“ se osmělili až v závěru poločasu, ale nezmohli se na víc než několik nepříliš nebezpečných hlaviček. Naopak ještě před pauzou mohl zvýšit Pešek. Nejprve však po Mikulově centru hlavičkoval z hranice malého vápna jen do středu branky a Rakovana poté trefil i při následné přízemní střele.

Po přestávce začal aktivněji Zlín a v 56. minutě mohlo být srovnáno. Domácí gólman Nguyen pouze vyboxoval vysoký centr před sebe a Čanturišviliho střelu do odkryté branky v poslední chvíli zblokovali Severočeši na další roh.

Liberec po vystřídání a příchodu Koscelníka srovnal hru a držel hosty na distanc od vápna. Minutu před koncem poslal domácí Kozák míč podruhé v utkání do sítě, sudí Královec ale po poradě s videorozhodčím branku kvůli ofsajdu neuznal. Severočechy to pak ještě mohlo mrzet.

Zlín se v závěru nastavení dostal k velkému závaru ve vápně, ale žádný z hráčů nezakončil. Liberec tak porazil soupeře stejným výsledkem jako na podzim a počtvrté z posledních pěti vzájemných ligových duelů neinkasoval.

„Nezasloužili jsme si prohrát. Dokázali jsme kombinovat, ve středu pole jsme neměli problémy s odraženými balony. Bohužel jsme jednu akci nepohlídali, nechali jsme Kozákovi dost prostoru, aby vstřelil gól. První poločas nebyl z naší strany odvážný,“ řekl zlínský kouč Roman Pivarník. „Ve druhém poločase jsme se ale hodně zlepšili, snažili se tlačit do vápna, bohužel se nám nepodařilo dát gól. Je to škoda.“

16.SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice 25 5 3 17 26:54 18

Fotbalové EURO 2024 se bude hrát od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků bude rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže, který vzejde z čtveřice Řecko, Gruzie, Kazachstán a Lucembursko.